Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Matówka d800 - rysa?


    Kilka dni temu zauwazylem w wizjerze taki wlasnie obraz... o ile przy fotografowaniu ciemnejszych partii jest niezauwazalny o tyle przy jasnych obiektach zaczyna nieco denerwowac. Myslalem ze może mam cos na obiektywie, albo może lusterko, ale wyglada na to że jest to na matówce... poza 1 krotną wizyta w serwisie Nikona aparat nie byl nigdzie oddawany.... Skąd cos takiego może się wziąć?
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  2. #2

    Domyślnie

    No wygląda to na ryskę na matówce, miałem podobną w a900 ... tylko w innym miejscu. Faktycznie irytujące i co spoglądałem w wizjer to mnie krew zalewała. Tylko, że ja zrobiłem ją sam, przez przypadek ...
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  3. #3

    Domyślnie

    W sumie poza serwisem nikona gdzie kalibrowali mi lewy punkt af to nigdzie indziej nie oddawałem. Sam też nie wpychałem żadnych przedmiotów do środka.... Ciekawe czy taka rzecz podlega gwarancji? Mozliwe ze sprezentował mi ja pracownik z serwisu? DO tej pory robiłem we wnętrzach to nie było widać. Ale wyszedłem ostatnio w plener i... dramat. NA tym foto nie wyglada jakos źle ale to robione innym aparatem i swiatlo i warunki nie do konca sprzyjające.. w plenerze była znacznie wyraźniejsza i irytująca.

    pgaik.. jak dorobiłeś się swojej? Czytalem w necie i podobno to nie lada sztuka?
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarek78 Zobacz posta

    pgaik.. jak dorobiłeś się swojej? Czytalem w necie i podobno to nie lada sztuka?
    Matówkę wcale nie tak trudno porysować. Zamów drugą serwisu i wymień sobie.
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

  5. #5

    Domyślnie

    Przejechałem gruszką
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  6. #6

    Domyślnie

    Telefon do serwisu na Łopuszanskiej, wizyta na 20 minut... koszt matówki + wymiana = 50 zl. Spodziewałem sie więcej. Dziwne bo na matówce która oddano mi na pamiatke ta "rysa" nie wyglada jak rysa a raczej jakby ktos przejechał po niej twardym pędzelkiem. Nie jest to krecha tylko taki zwężający sie pasek..... i do tego jest blyszczacy, tak jakby ktos matową blache wypolerował w jednym miejscu.


    Wazne ze aparat znów pokazuje mi obraz jak w dniu kiedy kupiłem.
    Ostatnio edytowane przez Jarek78 ; 25-03-2013 o 18:12
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  7. #7

    Domyślnie

    Podejrzewam jednakże, że te 50 zł to koszt wymiany, a matówkę dostałeś za darmo, bo oryginalna matówka FX to w USA ok. 30$, czyli w Polsce ponad 100 zł + VAT. Może w serwisie poczuli wyrzuty sumienia?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarek78 Zobacz posta
    Telefon do serwisu na Łopuszanskiej, wizyta na 20 minut... koszt matówki + wymiana = 50 zl. Spodziewałem sie więcej. Dziwne bo na matówce która oddano mi na pamiatke ta "rysa" nie wyglada jak rysa a raczej jakby ktos przejechał po niej twardym pędzelkiem. Nie jest to krecha tylko taki zwężający sie pasek..... i do tego jest blyszczacy, tak jakby ktos matową blache wypolerował w jednym miejscu.
    Bo matówkę łatwo zarysować nawet plastikiem - sama jest plastikowa, w dodatku to chyba powierzchnia z mikro rowkami więc bardzo lekki nacisk wystarczy do ich "spłaszczenia".

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Podejrzewam jednakże, że te 50 zł to koszt wymiany, a matówkę dostałeś za darmo, bo oryginalna matówka FX to w USA ok. 30$, czyli w Polsce ponad 100 zł + VAT. Może w serwisie poczuli wyrzuty sumienia?
    Tak widzialem nawet na Ebayu ze matówka kosztowala 33 $ + wysyłka... Byłem nawet gotów ja zamówić ale cos podkusiło mnie, żeby do serwisu zadzwonić. Nawet nie dałem gwarancji bo jak pan powiedział - usługa płatna.
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raider Zobacz posta
    Bo matówkę łatwo zarysować nawet plastikiem - sama jest plastikowa, w dodatku to chyba powierzchnia z mikro rowkami więc bardzo lekki nacisk wystarczy do ich "spłaszczenia".
    Stąd ta dziwnie niska cena. Sprawdziłem też, że w podobnej cenie są oryginalne matówki do D3/D4. A kiedyś do analogów były szklane.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •