Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Canon w slave

  1. #1

    Domyślnie Canon w slave

    Słuchajcie, czy to możliwe że w lampie systemowej do C (580 czy 600) w ustawianiu slave lampa działała TYLKO na błysk z drugiej C ???
    Po prostu nie reaguje na błyski z innych lamp. Czy slave w tej lampie idzie po fotoceli bo jeśli tak, to czemu reaguje tylko na błyski z C ?
    Nie upieram się,że nie robię jakiegoś błędu w ustawieniach.
    ff

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiem jak 600, ale 580 nie ma "zwykłej fotoceli" (jak np. w YN czy lampach studyjnych"), ma odbiornik reagujący na błyski sterownika systemowego.

  3. #3

    Domyślnie

    No to jesteśmy w domu, dzięki.
    Ki sens ?
    ff

  4. #4

    Domyślnie

    Żeby posiadacze Nikona mieli na co narzekać?

  5. #5

    Domyślnie

    podepnę się czemu (jak zapomnę radia co przy moim roztrzepaniu już się zdarzało:P) nie mogę lamp studyjnych ustawionych na fotocele wyzwolić od lampy 580? Ktoś wie co trzeba zrobić aby to zgrało w dobrym czasie?

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Lampa 580 - koniecznie na body i koniecznie w trybie pracy manualnej. Jaki podział mocy sobie wybierzesz to obojętne, by nie dostawać głupich cieni najlepiej na 1/64 (jak będzie za słabo i lampy studyjne nie wyzwolą to zwiększ). Możesz ja tez odchylić i świecić w sufit.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Zawsze właśnie daje w tryb manual i próbowałam różnych jasności. To wszystko błyska tylko nie zgrywa się w jednym czasie... :/

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    A jaki czas stosujesz? I czy na pewno masz lampe na aparacie?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    Jest "redukcja czerwonych oczu" -> "wyłączona"?

  10. #10

    Domyślnie

    albo masz włączony błysk na drugą kurtynę
    || 5D + 85 1.8 || R+600 + YN622C ||
    Zapraszam - https://www.facebook.com/photo.kf

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •