Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Auto Focus D800 i 5D III. Ktory jest lepszy?

    Jak w temacie, ktory jest najblizej pierwowzoru?
    Czyli, czy w D800 jest " prawie " jak z D4 czy 5D III jest " prawie " jak z 1DX?
    Nurtuje mnie to pytanie ze wzgledu na ciekawosc i Wasze opinie, bo wielu jest wsrod Was takich jak ja, ktorzy przeszli z C na N i ..... no wlasnie, jest pytanie.
    Prosze bez wojenek systemowych, a raczej o argumenty.
    Pozdrawiam
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo to nie ma zwycięzcy.
    Canon lepszy w trybie single na bocznych punktach(krzyżowych), a nikon lepszy w Af C.
    To tyle w temacie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Irma Zobacz posta
    Jak w temacie, ktory jest najblizej pierwowzoru?
    Czyli, czy w D800 jest " prawie " jak z D4 czy 5D III jest " prawie " jak z 1DX?
    Nurtuje mnie to pytanie ze wzgledu na ciekawosc i Wasze opinie, bo wielu jest wsrod Was takich jak ja, ktorzy przeszli z C na N i ..... no wlasnie, jest pytanie.
    Prosze bez wojenek systemowych, a raczej o argumenty.
    Pozdrawiam
    O ile się orientuję to AF w 5d3 jest tylko niby ten sam co w 1dx. W 1dx jest dodatkowy procesor tylko do obsługi układu AF. Coś jak porównanie BMW 1.6i i M3, niby z zewnątrz to samo......
    Natomiast w Nikonie zdaje się układy i procesory są te same, różnic pewnie trzeba szukać w baterii i wyższym napięciu które wnioskując z pary D700 i D3 powoduje szybsze działanie układu AF.

    Każdy z tych układów (5d3 i D800) ma swoje "ale", różnice sa tylko takie że w D800 wada lewego AF widoczna jest od początku, natomiast jazda z AF w 5d3 wychodzi po 20-30 tys. klapnięć.
    Nikon daje sobie radę z kalibracją, a przynajmniej serwis w Dusseldorfie. Natomisat serwis Canona twierdzi że problem nie istnieje i nie potrafią go usunąć. Warto poczytać na czerwonym forum wątek w którym kilku znanych fotografów ślubnych od dawna walczy z serwisem nie potrafiącym zapanować nad wariującym AF w puszkach z przebiegiem 20-30 tys., a które działały od nowości idealnie.
    Kryhu
    Z6II | Z50 | D700 | N28/1.4e | S50/1.4 | N85/1.4g | Z24-70/2.8s | N200/2vr | Z16-55 |

  4. #4

    Domyślnie

    Ok, dzieki.
    Najbardziej mi zalezy na odpowiedzi:
    Ktoremu jest najblizej pod wzgledem pracy AF-sa do wiekszego brata?
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •