Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    Ja pisałem. W ten sposób możesz wymienić również choćby tani zoom standardowy Tamrona - w końcu jest i tu i tu. Co do 35-tki pozwolę sobie jednak twierdzić, że o ile Canoniarze wybór między Sigmą a systemówką mają, Nikoniarze są go pozbawieni. Tak więc sytuacja się zmieniła - ale tylko trochę.
    Zmienila sie na tyle , że stwierdzenie "chcę Canona bo ma 35 1.4 a w Nikonie nie mam " przestaje trochę obowiązywać... Ciekawy jestem ile ludzi po teście Sigmy 35 1.4 (za 2 koła mniej niż "Elka" Canona) i która wedle zapewnień redaktorów Foto magazynów "miażdży" C nadal się na nią skusi (mówię o Elce).
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  2. #22

    Domyślnie

    Interesujace. Osobiscie mialem to szklo w rekach podpiete pod D4 i nie zauwazylem problemow wymienianych przez Ciebie, ale "test" byl niezbyt dlugi i napewno nie wyczerpujacy. Testy (np. Photozone) pokazuja rozdzielczosc lepsza od L-ki. OK. Pytalem z ciekawosci. Dzieki.
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 14-03-2013 o 10:37
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarek78 Zobacz posta
    Zmienila sie na tyle - ze stwierdzenie "chce Canona bo ma 35 1.4 a w Nikonie nie mam " przestaje troche obowiązywać... Ciekawy jestem ile ludzi po tescie Sigmy 35 1.4 (za 2 koła mniej niz "Elka" Canona) i ktora wedle zapewnien redaktorów Foto magazynow "miażdzy" C nadal sie na nią skusi (mowie o Elce).
    A ja myślę, że całkiem sporo.

    A myślisz że ktokolwiek spojrzy w takiej sytuacji na droższego o tysiaka od L-ki Nikkora 35G prócz el fanaticos?

    Notabene, naczytałem się i naoglądałem różnych rzeczy i zrezygnowałem z zakupu Sigmy zastępując ją w swoim zbiorku szkieł N28/1.8 - argument że osobiście wolę tę ogniskową był oczywiście najmocniejszy, ale inne czynniki też brałem pod uwagę, choćby kłopoty AF Nikona z szerokokątnymi jasnymi szkłami, począwszy od 50mm, kłopoty które mają tendencję do nasilania się im dalej obiektyw jest od "nikkorowskiej Macierzy".

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  4. #24

    Domyślnie

    Jak to jest, czy rzeczywiście szkła niesystemowe (sigma, tamron) lepiej współpracują (brak ff/bf , mydła) z nikonem aniżeli z canonem? Ktoś doświadczył takie porównanie?

  5. #25

    Domyślnie

    Nie zapędzałbym się tak daleko w oczekiwaniach. Osobiście doświadczyłem sytuacji gdy szkło idealnie ostrzące na jednym body Nikosia. Na innym Nikosiu miało potężny BF.

  6. #26

    Domyślnie

    Akurat ta sigma to namiesza na rynku. Ostatnio księgowi w Sigmie zapadli w sen zimowy i firma wypuściła kilka ciekawych szkieł.

    Co do zmiany systemu to teraz Nikon ma trochę ciekawszą ofertę w puszkach. W obiektywach brakuje 85/1.2. Ceny wychodzą podobnie. Ja bym przeszedł się do sklepu i pomacał aparaty, który lepiej leży w ręce. Każdemu odpowiada inna klawiszologia.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •