Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Smile Maroko. Relacja Mariana

    Cześć, ludziska,

    przestańmy spekulować, co mogło być lepiej (wyżej, dalej), albo może jeszcze inaczej. Jesteśmy po bardzo udanym urlopie. Teraz możemy innym pokazać parę zdjęć, a nieco później zacząć się szykować do następnej wyprawy do Maroko. Zdaje się, że się na taką już wstępnie umówiliśmy, zanim zakończyliśmy pierwszą. W każdym razie ja się tam wybieram, bo kraj jest wyjątkowo ciekawy i warty zwiedzenia.

    Była super atmosfera, grupa zgrana i bezproblemowa. To była mój najciekawszy pobyt za granicą.
    A tutaj parę obrazków, żeby pokazać tym, którzy nie byli z nami, co robiliśmy i zachęcić innych współuczestników do pokazania swoich zdjęć.

    1. Poniższe zdjęcie zrobiłem w oazie na pustyni, gdzie się potem świetnie bawiliśmy przy ognisku, a noc spędziłem na materacu pod gołym niebem. Polecam.


    2. Zdjęcie z tej samej wydmy, jak wyżej, tylko parę minut po zachodzie słońca.


    3. Rano wróciliśmy na wielbłądach. Ja miałem jechać na trzecim, ale wybrałem drogę pieszą, żeby jeszcze strzelić parę fotek.
    Zwierzę mi za to nawet nie podziękowało.


    4. Tymczasem na pustyni można było zobaczyć różne dziwne rzeczy.


    5. Dalej pojechaliśmy naszym busem starą drogą karawan. Niesamowite widoki...


    6. Dojechaliśmy do miasteczka, którego nazwy teraz nie pamiętam. Było super dopóki nie rozwaliłem obiektywu.


    7. Dalej pojechaliśmy w kierunku na Marakesz ciągle wypatrując miejsc na foto-stop.
    Było ich parę(chyba)dziesiąt, ale ostatecznie zatrzymaliśmy się na parunastu.


    8. Marakesz i Fez to okropne miasta. Klimaty w medynach, jak z Imienia Róży. Trzeba zobaczyć, ale fotografować tego nie potrafię. Nie mam natury myśliwego. Ręka mi się trzęsła, gdy miałem zrobić zdjęcie...


    9. Ostatniego dnia pojechaliśmy do Essaouira - rybackiego miasta nad morzem. Było warto, choćby po to, żeby zjeść świeżą rybkę. Wspomnienia po tym są bezcenne...


    10. Ale najmilej wspominam wydmy na pustyni...


    Kiedyś chciałbym jeszcze pojechać do tych mniej przez turystów wydeptanych stron w Maroko.

    Pewnie nie tylko ja.

    Pozdrawiam,

    M.

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marianowicz Zobacz posta
    9. Ostatniego dnia pojechaliśmy do Essaouira - rybackiego miasta nad morzem. Było warto, choćby po to, żeby zjeść świeżą rybkę. Wspomnienia po tym są bezcenne...
    I kto to pisze A jednak ...
    Z dystansu takie wspomnienia sa naprawdę cenne

    PS - polecam umieszczenie wielu z tych zdjęc (zdublowanie) w dziale krajobraz. - mam na mysli 1,2,3,4,5
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 07-03-2013 o 01:28
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    10 to chyba do aktu

    Marian, super zdjęcia.

  4. #4

    Domyślnie

    Czwórka... Koparka mi opadła świetne
    A 10 .... Ładne łono
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  5. #5

    Domyślnie

    Świetna relacja, dobre zdjęcia :]

  6. #6

    Domyślnie

    4 Genialne. 10 bym już nie dawał.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Czy Wy aby na pewno byliście na tej samej wyprawie co Andrzej "apz"?
    Właśnie przeglądam jego wątek
    Wszystkie fotki mi się bardzo podobają ale...
    10 jest genialne-ale masz oko

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karrampuk Zobacz posta
    Czy Wy aby na pewno byliście na tej samej wyprawie co Andrzej "apz"?
    Tak
    Liczyłem na cieplejszy wyjazd, zakładałem temperaturę o około 10 stopni wyższą niz była. Musieliśmy trafić na taką wiosnę z anomaliami. No cóż, nie sposób tego przewidzieć.
    (pisze to, bo sporo osób zwraca mi uwagę, że byliśmy bardzo ciepło poubierani)
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Widocznie było takie globalne oziębienie co widać po temperaturach obecnych u nas

    4 fotka powala, po prostu rewelka

    Czytam o waszej wyprawie z zaciekawieniem zarywając już kolejną noc i bardzo jestem ciekaw dalszych zdjęć.
    Też poczułem smak Maroka będąc tam ale wyprawą jachtową, oglądając wasze fotki wróciły wspomnienia
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Sport ] VI Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza
    By fotoMichal in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-03-2012, 15:08
  2. [ Sport ] 5 Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza Wieliczka
    By mklonizer in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 16:43
  3. 4 Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza
    By maroo_s in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-03-2010, 19:29
  4. [Relacja] Maroko
    By Qiubag in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-01-2010, 02:53
  5. [relacja] INDIE - krótka relacja
    By celtech in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 22:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •