Close

Strona 12 z 52 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 517
  1. #111

    Domyślnie

    A nie masz wrażenia, że relacja ceny do osiągów, możliwości itp. jest bardzo korzystna dla lustrzanek? To nie jest najwyższe dobro tylko najprostszy sposób na przyzwoitą jakość w miarę dobrej cenie. Ja oczywiście pomijam co jest komu potrzebne, ale mam wrażenie, że producenci małych aparatów wykorzystują sytuację i śrubują ceny strasznie. Co do rozmiarów to też się nie mogę zgodzić, bo np. te wszystkie nexy i im podobne bezlusterkowce z wymienną optyką również trzeba nosić w torbach czy plecakach i też ludzie kupują do nich całe stadka obiektywów. Do kieszeni tego nie zmieścisz. No ale co kto lubi.
    D750
    flickr

  2. #112

    Domyślnie

    Myślę ze poki co nie ma sensu porównywać cen lustrzanek do innych nowych nowych typów aparatow, bo wszystko inne poza lustrzankami i zoomowymi kompaktami to względne nowowsci. Wiekszość nowinek jest droga - zresztą zobacz po ilu modelach weszły takie lustrzanki na ktore mogł sobie pozwolić ktoś mniej zasobny w kasę - teraz sa lustrzanki po tysiac z hakiem, kiedyś zaczynały sie grubo powyzej trzech jak nie więcej (za D50 płaciłem ponad 3k, i to byla najniższa opcja systemowa). bezlusterkowce tez były na poczatku za grube tysiace, teraz powoli wchodzą tansze wersje. Póki to się nie ustabilizuje to nie ma co rozpatrywać tego w kategoriach cenowych.

    A co do jakości, to przecież ten Coolpix ma taką matrycę jak D7000 (o ile się nie mylę), to jest kiepska jakość? Obiektyw tez raczej ma porządny, a nie jakiś pierwszy z brzegu plastik. Czemu ma byc gorsza jakosć? Nie sądze by oferował coś gorszego niż D7000 z podczepionym analogicznym szkłem.
    Völkchlor

  3. #113

    Domyślnie

    Ale ja nie mówię, że on jest zły, jest fajny, tylko cena ta cena... W ogóle ceny tych bezlusterkowców i kompaktów z matrycą dx (o fx Sony już nie wspomnę) są moim zdaniem przegięte. Zawsze też zastanawiałem się jak można zminiaturyzować optykę czyli obiektyw, bo wydaję mi się, że duże szkło może więcej, ale nie wiem w sumie jak to jest do końca.
    D750
    flickr

  4. #114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniksk Zobacz posta
    Ale ja nie mówię, że on jest zły, jest fajny, tylko cena ta cena... W ogóle ceny tych bezlusterkowców i kompaktów z matrycą dx (o fx Sony już nie wspomnę) są moim zdaniem przegięte.
    Jak ktoś już wspomniał - to kwestia nowości. Starszego nexa czy pena kupisz za tysiaka z hakiem (nowego). To dokładnie tyle co za entrylevelową luszczankę, opartą na fantastycznym koncepcie "wszystkie wady trzepiącego się lustra, żeby zrobić namiastkę wizjera optycznego".

    Cytat Zamieszczone przez koniksk Zobacz posta
    Zawsze też zastanawiałem się jak można zminiaturyzować optykę czyli obiektyw, bo wydaję mi się, że duże szkło może więcej, ale nie wiem w sumie jak to jest do końca.
    To jest właśnie perspektywa "I am Nikon". To że można, inni pokazują od dawna.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  5. #115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniksk Zobacz posta
    Ale ja nie mówię, że on jest zły, jest fajny, tylko cena ta cena... W ogóle ceny tych bezlusterkowców i kompaktów z matrycą dx (o fx Sony już nie wspomnę) są moim zdaniem przegięte. Zawsze też zastanawiałem się jak można zminiaturyzować optykę czyli obiektyw, bo wydaję mi się, że duże szkło może więcej, ale nie wiem w sumie jak to jest do końca.

    Jest jeszcze Nikon V1. "Polecam"

  6. #116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta



    To jest właśnie perspektywa "I am Nikon". To że można, inni pokazują od dawna.
    Jakoś to do mnie nie przemawia. Nie wiem co inni pokazują od dawna. za to wiem, że wiele osób usilnie używa optyki m.in. nikona do nexa czy innych, poza tym czy obiektywy firmowe do nich są rzeczywiście relatywnie małe?
    D750
    flickr

  7. #117

    Domyślnie

    może uzywa usilnie bo juz je po prostu ma?
    Völkchlor

  8. #118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniksk Zobacz posta
    Jakoś to do mnie nie przemawia. Nie wiem co inni pokazują od dawna. za to wiem, że wiele osób usilnie używa optyki m.in. nikona do nexa czy innych, poza tym czy obiektywy firmowe do nich są rzeczywiście relatywnie małe?
    Dziwne. Dlaczego akurat mieli by używać jednego ze słabszych optycznie systemów? Używają mnóstwa różnych obiektywów, bo mogą i dostarcza im to mnóstwa frajdy.

    Jest w systemach bezlusterkowych mnóstwo małych obiektywów systemowych. Ale co najważniejsze - są też takie, których w lustrzankowych systemach Canonikona nie doczekasz się nigdy, bo tworzyły by wewnętrzną konkurencję dla np. wypasów pełnoklatkowych. Oly 12/2 w u43, Panas 20/1.7, Fuji 18/2, 35/1.4, Sony/CZ 24/1.8 - przy tych szkłach oferta canonikonowego cropa wygląda po prostu śmiesznie. Zoomy to samo - obejrzyj jak wygląda nex ze stabilizowanym UWA E10-18 czy u43 z UWA od Oly i Panasa, podskocz jak potrafisz zoomowi standardowemu z Fuji-X. Weź sobie pomierz nexowego 16-50 czy Panasa 14-42.
    Ostatnio edytowane przez MariuszJ ; 09-03-2013 o 22:54

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  9. #119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    Tymczasem wystarczy się przenieść do Japonii i okazuje się ze tam jest to aparat bardzo popularny, wręcz kultowy.
    Ten kraj i obyczaje jego obywateli są tak odmienne od naszych, że nie biorę ich pod uwagę oceniając popularność sprzętu foto

    Kraj małych ludzi z małymi rączkami siłą rzeczy lubią małe gadżety jak bezlusterkowce.
    Ostatnio edytowane przez motoko ; 10-03-2013 o 12:46
    FujiLove again and again...

  10. #120

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motoko Zobacz posta
    Ten kraj i obyczaje jego obywateli są tak odmienne od naszych, że nie biorę ich pod uwagę oceniając popularność sprzętu foto
    Problem w tym, że chyba tylko Leica nie jest z tego dziwnego kraju jesli chodzi o cyfrowy sprzęt fotograficzny o którym rozmawiamy - i raczej tam bym szukał inspiracji producentów, a nie w Polsce

    Kraj małych ludzi z małymi rączkami siłą rzeczy lubią małe gadżety jak bezlusterkowce.
    Taa, a księżyc jest z sera.
    Ostatnio edytowane przez pastwisko ; 10-03-2013 o 15:07
    Völkchlor

Strona 12 z 52 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •