Close

Strona 11 z 52 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 517
  1. #101

    Domyślnie

    Super, inne sensowne maluchy mają problem z sensowną małą lampką.

  2. #102

    Domyślnie

    Mysle ze nie ma co bic piany na forum. Kto zechce ten kupi ten sprzet. Na pewno jest dla niego nisza i tylko ignoranci, ktorzy nie wyszli ponad etap lustrzanki moga krytykowac idee takiego aparatu.
    to be a rock and not to roll

  3. #103

    Domyślnie

    No jak się tłukło ludziom przez bite parę lat ze DSLR są the best i najwyzszym uznaniem dla nielustrzanki jest stwierdzenie ze ma jakość godną lustrzanki, to takie są tego efekty i cięzko oczekiwać czego innego od przeciętnego zjadacza pikseli.
    Völkchlor

  4. #104

    Domyślnie

    Ja sie ciesze ze nikon pokazal tego coolpixa. Zawsze to wiekszy wybor rozsadnych kompaktow, z ktorymi czesniej czy pozniej wszyscy skonczymy. A ten pewnie juz za 2 lata bedzie kodztowal 1/4 ceny na allegro.

  5. #105

    Domyślnie

    po raz kolejny zgodze sie z Kuba
    fotograficzny marketing wmowil urzytkownikom ze trzeba miec wielka, nieporeczna lustrzanke, do tego 128 obiektywow na kazda okazje,lepszosc nowych modeli okresla sie testujac pod lupa zdjecia na iso25tys, a szkla trzeba wymieniac co jakis czas na nowsze modele bo sa o 5% ostrzejsze w rogach...

    jak dla mnei to pierwsza fajna nowosc nikona od lat, to ze ma minusy zbytnio mnie nie interesuje bo i tak go nie kupie
    ale ciesze sie ze idzie nowy trend
    wiekszosc uzytkownikow aparatow to laicy ktorzy raz chca zrobic zdjecia kwiatka, innym razem sciagnac ptaszka (jakkolwiek to brzmi) i dla nich zoom jest przydatny (inna sprawa ze tacy tymbardziej nie potrzebuja wielkich klamotow lustrzankowych)
    ale dla calej grupy traktujacych fotografie troszke powazniej niz tylko jako pstrykologie staly obiektyw to zacheta do jeszcze wiekszego myslenia a co za tym idzie rozwoju

    sam kiedys biegalem z D3 ktory byl dla mnie wzorem ergonomicznej doskonalosci
    do momentu kiedy zaczely wychodzic aparaty male ale co wazneijsze nie ustepujace jakoscia, a w pewnych aspekach nawet lepsze
    maly aparat jest jak przedluzenie reki
    duzy to rozcapierzenie palcow w celu uchwycenia i pozniejszy bol miesni( oczywiscie celowo troche koloryzuje)
    Road to Manila

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ranbir kapoor Zobacz posta
    sam kiedys biegalem z D3 ktory byl dla mnie wzorem ergonomicznej doskonalosci
    do momentu kiedy zaczely wychodzic aparaty male ale co wazneijsze nie ustepujace jakoscia, a w pewnych aspekach nawet lepsze
    Sam kiedyś biegałem z 5D mk I. Później uwierzyłem, że nowe, małe, zgrabne aparaty dogoniły mój jakością zdjęć i sprzedałem Canonowe klamoty i zakupiłem jeden z tych aparatów. Po miesiącu przekonałem się na własnej skórze jak to jest naprawdę. Efekt jest taki, że teraz biegam z D3
    Ja jestem jakiś mało kompromisowy. Mając lustrznkę FF próbowałem dokupić coś mniejszego/tańszego na targanie na imprezy, wakacja itp. Miałem lustrzanki, bezlusterkowce, ale jak przyszło co do czego, to dokupiłem drugie (uzywane) body FF i z Tamronem 17-35 było moim sprzętem od "brudnej" roboty.
    Czekam na bezlusterkowca FF z wymienną optyką od wielkiej dwójki (C i N), tylko czy będzie sens go kupować zamiast lustra? Pewnie nie będzie dużo mniejszy, może ciut lżejszy, za to na 200% droższy. Leica? Wolę targać D3 a zaoszczędzone pieniądze wydać na siłownię. I mieć AF.
    Sens Coolpixa A i tak zweryfikuje rynek, ile się tego sprzeda Nikon nam nie powie, zresztą nie wygląda mi to na aparat do przynoszenia zysków, raczej pokazanie że Nikon też potrafi.
    FujiLove again and again...

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motoko Zobacz posta
    Sens Coolpixa A i tak zweryfikuje rynek, ile się tego sprzeda Nikon nam nie powie, zresztą nie wygląda mi to na aparat do przynoszenia zysków, raczej pokazanie że Nikon też potrafi.
    k** napisalem pół ekranu i mi zamkło. więc jeszcze raz grr..


    Tak, tylko ten rynek to nie Polska. Bo u nas się przecież ocenia posunięcia wielkich firm tym co się sprzedaje w Polsce - po co Nikon coś robi jak to sie nie sprzedaje. Owszem nie sprzedaje ale u nas. Za przykład znowu (niestety :P) mój Ricoh - analogiczna konstrukcja rózni sie od Coolpixa duzo mniejszą matrycą. W Polsce jest na tyle mało popularna, ze podstawowe akcesoria takie jak adapter do filtrówi konwerterów i metalowy dekielek na body musiałem sobie kupować w Niemczech i HongKongu. Mozna by więc rzec cóż za nietrafiony aparat - po co oni go zrobili? Tymczasem wystarczy się przenieść do Japonii i okazuje się ze tam jest to aparat bardzo popularny, wręcz kultowy. Tak samo sprawa się maz tego typu aparatami ogólnie, u nas są mało popularne (kult luszczanki), ale gdzie indziej już jest inaczej. Poza tym skoro kiedyś takie aparaty miały rację bytu (wspomniane T3 lub GR1), to i teraz się sprawdzą - zresztą GRD to po prostu cyfrowa wersja GR1, nawet w kwestii designu jest prawie identyczny, a wynika to własnie z tego, że ta konstrukcja się sprawdziła i zdobyła uznanie użytkowników. Ricoh czy Fuji mają w tym temacie łatwiej bo robili porządne aparaty tego typu - natomiast Nikon, Canon nie, a Sony to w ogóle nie robiło. Tak więc Ricoh i Fuji robią klasyki, a Nikon i reszta muszą zaczynać od zera - bo na turystycznych kompakcikach się nie da bazować. Za to mają doświadczenie na polu SLR i dlatego są w czołówce.
    Völkchlor

  8. #108

    Domyślnie

    Mnie to już śmieszy ta krytyka i drwiny z użytkowników lustrzanek. Teraz jest moda na małe aparaty, za jakiś czas może być inaczej. Że już nie wspomnę, że kiedyś kompakty też były i to FF, a pewnie większość z nas nawet nie chciała na nie spojrzeć. Ja nie ukrywam, że chciałbym mieć też taki malutki aparacik ale ich ceny, często wyższe od dobrej lustrzanki, raczej nie zachęcą mnie do kupna czegoś takiego. Gdybym mógł mieć dwa, to może i owszem, ale jako jedyny aparat to odpada. I żeby nie było, używam lustrzanki praktycznie z jednym, stosunkowo ciemnym obiektywem, czasem jakąś jasną, manualną stałką (bardzo rzadka) i lampę (też sporadycznie). Więc akurat brak możliwości zmiany obiektywów nie jest problemem, ja po prostu lubię swój aparat, lubię nim robić zdjęcia. Może jakiś dziwny jestem.
    D750
    flickr

  9. #109

    Domyślnie

    Cena jest faktycznie przesadzona ale to co najbardziej mi przeszkadza to problemy z utrzymaniem małego lekkiego aparatu bez ruchu. Jak przykładam oko do wizjera to aparat się stabilizuje a z maluchami to mam problem bo często mam poruszony obraz.

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniksk Zobacz posta
    Mnie to już śmieszy ta krytyka i drwiny z użytkowników lustrzanek. Teraz jest moda na małe aparaty, za jakiś czas może być inaczej.
    Po prostu za duzo razy widziałem i slyszałem to o czym piszę, czyli teorie ze lustrzanka to najwyzsze dobro fotograficzne. Owszem tak było przez jakiś czas, ale to sie powoli zmienia - niestety póki co tylko technologicznie, bo mentalnie jeszcze jakiś czas bedzie pokutowało to o czym pisałem, czyli wbijanie przez kilka lat przez marketingowców (ale i przez różne opiniotworcze serwisy), że lustrzanka to top topów. To nie jest żaden osobisty przytyk i nie tak to należy odbierać, bo to nie są jakieś fanbojowe przytyki. Inna sprawa ze jak ktoś zaczyna przygodę z fotografią od lustrzanki i inne aparaty tylko widział lub miał w ręku trzy minuty, to raczej ciezko by mu było się nimi zachwycić. Zeby coś ocenić trzeba tego poużywać dłużej jak pięć minut w sklepie.

    Moda to jedno, a zapotrzebowanie rynku to drugie. Wątpie by nagle ludzie przestali używać tego co jest wygodne i poręczne na rzecz jakiejś mody. Zapytaj dziesięciu osób ktore się przesiadły z DSLR na EVIL czemu to zrobiły. Pewno się znajdzie jedna co zrobiła to dla nowinki technicznej, ale wiecej niz ta jedna raczej wolała coś mniejszego jak duza lustrzanka.
    Völkchlor

Strona 11 z 52 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •