Close

Strona 3 z 28 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 273

Wątek: Pentax FF

  1. #21

    Domyślnie

    Robi się taka historia jak z Duke Nukem Forever. No, ale Duka wypuścili to i może Pentax FF się pojawi.
    flickr / Rolleicord, Canon

  2. #22

    Domyślnie

    Powiedzmy sobie szczerze kto to FF od Pentaxa będzie kupował? Pentax po prostu przespał dobre 5 lat jak nie lepiej i teraz to musztarda po obiedzie.

    Jaki sens ma będzie miało pchanie się w system FF Pentaxa mając do wyboru Canona, Nikon i Sony z pełną paletą szkieł systemowych, lamp i akcesoriów. Do tego dochodzą jeszcze producenci niezależni jak Sigma, Tamron czy Tokina, którzy również nie palą się z wypuszczaniem obiektywów z bagnetem Pentaxa.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  3. #23

    Domyślnie

    Oczywiście za wcześnie się podnieciłem. Nie żebym uwierzył w 1200$ za full frejma, ale oczywiście cena odnosiła się do porcji plotek o K-3.

  4. #24

    Domyślnie

    Nie oni pierwsi i nie ostatni będą zaczynali od zera (zapowiadany NEX FF). W sumie nie od zera, bo trochę limitedów FA Pentax wypuścił.
    flickr / Rolleicord, Canon

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Powiedzmy sobie szczerze kto to FF od Pentaxa będzie kupował? Pentax po prostu przespał dobre 5 lat jak nie lepiej i teraz to musztarda po obiedzie.

    Jaki sens ma będzie miało pchanie się w system FF Pentaxa mając do wyboru Canona, Nikon i Sony z pełną paletą szkieł systemowych, lamp i akcesoriów. Do tego dochodzą jeszcze producenci niezależni jak Sigma, Tamron czy Tokina, którzy również nie palą się z wypuszczaniem obiektywów z bagnetem Pentaxa.
    Bo świat się nie kończy na tych systemach?
    Bo pentax zwykle miał coś ciekawego do zaoferowania ?
    Bo produkował małe prawie profi korpusy które niektórymi funkcjami przewyższały korpusy profi ?
    Bo potrafi lepiej oprogramować matrycę niż nikon ?

    Znajdzie się parę argumentów za zakupem puszki pentaxa. Ja z dziką rozkoszą opuściłbym stajnię nikona tylko po to żeby mieć 31mm 43mm 77mm problem by powstał tylko przy szkle ok 200mm . 14-24 mało użyteczne z mojego punktu widzenia przez babola związanego z tymi syper duper nanopowłokami zamieniłbym na ciamcianga 14mm - taki zestaw wystarczy

    ach... zapomniałbym.... pentax potrafi zrobić cichą migawkę która nei napierd... jak klapa od śmietnika
    Ostatnio edytowane przez fafniak ; 22-09-2013 o 17:08

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Powiedzmy sobie szczerze kto to FF od Pentaxa będzie kupował? Pentax po prostu przespał dobre 5 lat jak nie lepiej i teraz to musztarda po obiedzie.
    Przez 16 lat cyfryzacji Nikon nie wydalił z siebie ani jednego obiektywu, dla którego warto by było dla tego systemu zdradzić inny. Pentax (Ricoh) ma czas. Fuji zbudował świetny system (X) w trzy lata. Co przez ten czas zrobił Nikon, widać po wykresach jego dochodów.

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Do tego dochodzą jeszcze producenci niezależni jak Sigma, Tamron czy Tokina, którzy również nie palą się z wypuszczaniem obiektywów z bagnetem Pentaxa.
    Ostatnio nie palą się również do wypuszczania szkieł z bagnetem Nikona. Zawsze w końcu jest ryzyko że się zdąży tuż przed ogłoszeniem plajty Kolegi o Zbyt Wielkim Mniemaniu Kim To Się Niby Jest.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    Przez 16 lat cyfryzacji Nikon nie wydalił z siebie ani jednego obiektywu, dla którego warto by było dla tego systemu zdradzić inny. Pentax (Ricoh) ma czas.
    A cóż takiego cudownego pokazał przez te 16 lat Pentax?

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    Fuji zbudował świetny system (X) w trzy lata. Co przez ten czas zrobił Nikon, widać po wykresach jego dochodów.
    Fuji to system bezusterkowy czyli stosunkowo młoda kategoria sprzętu i żaden z producentów nie zapewnił sobie takiego udziału w rynku jak Canon i Nikon w przypadku lustrzanek FF.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Powiedzmy sobie szczerze kto to FF od Pentaxa będzie kupował? Pentax po prostu przespał dobre 5 lat jak nie lepiej i teraz to musztarda po obiedzie.

    Jaki sens ma będzie miało pchanie się w system FF Pentaxa mając do wyboru Canona, Nikon i Sony z pełną paletą szkieł systemowych,.
    No i jeszcze Leikę
    Co do tego czy Sony ma pełna paletę szkieł mozna dyskutować. Pentax wchodząc w FF będzie się stawiał na 4-tym miejscu.
    Chciałbym zauważyć,że nr 3 sony ma optykę Zeissa, raczej wyżej stawiana niz Limitedy a mimo to jest jakaś wielka migracja z Canona i Nikona do Sony? A tam jest parę obiektywów i to juz nowych konstrukcji pod cyfrę FF. W Pentaxie ich nie ma.

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Bo świat się nie kończy na tych systemach?
    Bo pentax zwykle miał coś ciekawego do zaoferowania ?
    Bo produkował małe prawie profi korpusy które niektórymi funkcjami przewyższały korpusy profi ?
    Bo potrafi lepiej oprogramować matrycę niż nikon ?

    Znajdzie się parę argumentów za zakupem puszki pentaxa. Ja z dziką rozkoszą opuściłbym stajnię nikona tylko po to żeby mieć 31mm 43mm 77mm problem by powstał tylko przy szkle ok 200mm .
    ach... zapomniałbym.... pentax potrafi zrobić cichą migawkę która nei napierd... jak klapa od śmietnika
    Poczekaj aż szkiełka które wymieniasz będziesz podpinał pod FF to ci entuzjazm mocno spadnie. To samo z prędkościa migawki - DX a FX to 2 rózne sprawy. Miniaturyzacja, która była zaletą w filmowym małym obrazku jest problemem w cyfrze (to samo co Pentax dotyczyło Olympusa). Szkła są blisko matrycy i to będą problemy z konstruowaniem obiektywów szerokokątnych w szczególności. Popatrz jak musiała kombinować Leica by na brzegach klatki było w miarę dobrze.
    Z paroma innymi stwierdzeniami się zgadzam. Tylko .. co z tego, że pentax lepiej oprogramuje matryce. Wyniknie z tego tyle samo co z tego, że Nikon ma lepsze matryce niż canon. Wielkiej migracji nie ma (tzn jest migracja w obie strony). Z matrycy i fajnego body nie będzie pożytku jak nie będzie systemu szklarni konkurencyjnego do canona i nikona. Pomijam osoby mające sentyment do systemu takie jak ty, gdzie także tata fotografował Pentaxem.

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    Przez 16 lat cyfryzacji Nikon nie wydalił z siebie ani jednego obiektywu, dla którego warto by było dla tego systemu zdradzić inny.
    1. To zależy co kto szuka. Sporo osób przeszło do systemu nikona dla 14-24, choć post wyżej niz twój fafniak kwestionował właśnie ten obiektyw.
    2. W system się wchodzi nie dla 1 obiektywu, ale dla systemu obiektywów. I tu 2 firmy przodują.
    3. Musi zrobić choć 1 taki obiektyw? Nie Wystarczy to co ma, co odświeża. Przejdzie ktos do Pentaxa kto potrzebuje 200/2. 300/2.8, 400/2.8, 500/4 czy 600/4 (i 800?). Limitedy to legenda, ale za moment okaże się, że król jest nagi. Nikon musiał odnowić prawie całą ofertę (do teraz tak w 100% nie zdążył - ja czekam na 105 i 135). Obym nie był złym prorokiem, ale obawiam się czy Pentax będzie miał jakiekolwiek dobre obiektywy pod FF - myślę tu o podstawowych szkłach, a nie o ekstremalnych tele.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  9. #29

    Domyślnie

    Jacek - nie każdy lubi duże szkła
    31 i 77 miałem podpiete pod normalny mały obrazek na filmie - jak dla mnie jakość więcej niż wystarczająca - tym bardziej że miałem także porównanie z cyfrą tyle że nie na brzegu klatki ale to mnie mniej interesuje.
    Mały aparat + małe dobre szkła ot co..

  10. #30

    Domyślnie

    Jak ktos nie che winiety to jego lubienie małych szkieł jest tylko kwestią życzeń. Ale z używaniem gorzej. Nikon ma malutkiego pleśniaka 45 mm. Nawet gdyby miał AF to popularnośc tego szkła byłaby dyskusyjna (no chyba, że byłby tani, a mógłby taki tani być).
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

Strona 3 z 28 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •