Ja tam trzymam kciuki za Pentax'a. Jesli to co na papierze prelozy sie na rzeczywistosc, to z taka cena startowa utra nosa N i C.
Szukaj
Ja tam trzymam kciuki za Pentax'a. Jesli to co na papierze prelozy sie na rzeczywistosc, to z taka cena startowa utra nosa N i C.
D600; T 28-75 F2,8; S Art 24 1,4; N 50 1.8G; N 80-200 2.8; Metz 50 AF-1, Manfrotto 390
Co do tego, czy ten K-1 to już system czy nie, z tego co pamiętam Fuji X-pro startowało z trzema szkłami. Skopiowałem z optyczne.pl, to ponoć lista tego, co można podpiąć pod tego Pentaxa (12 obiektywów, kryjących od 15mm do 450mm):
Zoomy
15-30/2.8 WR
24-70/2.8 WR
28-105/3.5-5.6 WR
70-200/2.8 WR
150-450/4.5-5.6 WR
Stałki
31/1.8 Limited
35/2
43/1.9 Limited
50/1.4
77/1.8 Limited
50/2.8 Macro
100/2.8 Macro
Normalny aparat fotograficzny. Nie wiem, czym ma poucierać te nosy ? Nie sądzisz chyba, że posiadacze FF C i N przesiądą się nagle na Pentaxa. Posiadacze bezluster Sony też tego nagle nie zrobią, bo kto by to dźwigał. Cieszy fakt, że pentaksiarze będą mieli dobre amatorskie FF w ofercie, ale rewolucji światowej to nie wywoła.
Fuji S3Pro || Nikkor 35/1.8G DX; 50/1.8D
Żaden aparat fotograficzny nie wywoła rewolucji światowej. Takową wywołała już fotografia jako taka przez samo pojawienie się.
Natomiast jakbym miał kupować teraz pełnoklatkową lustrzankę, to tego Pentaxa z pewnością bym rozważył.
Z zainteresowaniem poczekam na testy Limitedów na FF, jak 15 letnie konstrukcje na śrubokręcie wypadną w stosunku do 1,8 G. Myślę, że długo nie będę musiał czekać.
A7III, A7IV, GFX50s
Ja używam 60 letniego obiektywu i jestem pewien, że optycznie spokojnie dałby sobie radę z nowymi 35tkami. O Limitedy byłbym więc spokojny![]()
Już widzę ten krzyk, że obiektyw był wadliwy i takie tam ... O muzealnej technice śrubokręta szkoda wspominać. Ciekawe, ile jeszcze pentaksiarze będą jeszcze czekać na szkło w rodzaju nikonowskiego 18-70 DX ?
Fuji S3Pro || Nikkor 35/1.8G DX; 50/1.8D
To zalezy od oceniajacego. Matryca bez filtra AA pokaze ze te twoje szklo produkuje mydło. Wg cropoonanistow.
Kwestionowanie tego ze Pentax K to system jest co najmniej dziwne. Bagnet K jest starszy od aktualnego Canonowskiego. Firma nalezala do tzw wielkiej piątki - C N O P i M.
To źe jest na razie tylko 1 body FF nic nie znaczy. Bedzie ich więcej. Sa body DX.
Czy nikon D500 nie jest w systemie bo jest cropowy? Nie mozna wykluczać body dlatego ze jest cropem. Nawet jesli system jest wyłącznie DX to tez jest system. 4/3 to tez system. Sa systemy MF. Skad pomysł ze systemem jest cos co ma kilka maloobrazkowych i to w dodatku cyfrowych body? Bo sa analogi Pentaxa. W dodatku Pentax ma (miał) kolejne systemy - 645 i 67.
System sie wybiera pod siebie. Biorac pod uwage body i optyke.
Pentax nie bedzie konkurentem w ostrej repo typu sport itd. Ale widze ze sie mocno pozycjonuje jako sprzęt do foto przyrodniczej. Zreszta tak samo promuje 645.
Dla wyboru systemu nie jest wazna ilosc szkieł. Niektorym wystarczą 2-3 szkla. Jesli sa w systemie to OK. Czasami ludzie wybieraja system dla jednego obiektywu. Np byli tacy co szli do Canona bo ma 85/1.2 a do Nikona bo ma 14-24.
Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 19-02-2016 o 13:11
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4
Skontaktuj się z nami