Ale brzydal. A tak serio to co oni zrobili z tym ekranem. Wyglada jak transformers.
Zdjecia sa ale specki nie widac
Szukaj
Ale brzydal. A tak serio to co oni zrobili z tym ekranem. Wyglada jak transformers.
Zdjecia sa ale specki nie widac
https://500px.com/Rafal_S Nikon FM2N
I własnie oficjalnie pokazala sie puszka FuFu od Pentaxa:
-> https://www.youtube.com/watch?v=wDpXOFhciPg
-> http://www.pentaxforums.com/articles...announced.html
-> http://www.whatdigitalcamera.com/rev...tax-k-1-review
Ostatnio edytowane przez Lucas1981r ; 18-02-2016 o 01:04
Gratulacje. Kolejna firma z FF.
oficjalnie: http://us.ricoh-imaging.com/product/k-series/k1/
Mają taki ulepszony D810 i w bardzo niskiej cenie. Powinien być popularny.
uchylny wyświetlacz to jakiś hardcore.
Myślałem, że na jakiejś gałce u góry (na zdjęciach wcześniej udostępnionych nie było widoku z góry) będą choć czasy ekspozycji, ale nie. Szkoda.
Nie ma sRAW
4,4 fps - mało, z reztą podobnie jak u nas - 5 fps to też mało.
synchro z błyskiem 1/200
jest FHD, nie ma 4K
USB 2.0
pokrycie punktami AF bardzo mizerne - samo centrum
wyciągam to co mogli poprawić, ale:
stabilizacja matrycy - to jest warte bardzo dużych pieniędzy!
ISO do 204 tys - jesli użyteczne jest choć 102 tys to i tak biją w oprogramowaniu matrycy nikona (czyli sony, tej 36 Mpx) nas na głowę
WiFi i GPS
U1 aż do U5 - mozna zapomnieć co się pod którym ma
Jest mnóstwo drobnych róznic, ale mniej istotnych.
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
W końcu się w bólach urodził. Dobrze, zawsze większy wybór. Specyfikacja OK, ale kloc, ponad kilo wagi. Cena dobra, porównywalna jak za A7II. Ciekawe, co wyjdzie jako choroby wieku szczenięcego mimo, że nie można powiedzieć, by projektanci cierpieli na niedomiar czasu.
Jestem wrogiem szufladkowania, ale tak po cichu zastanawiam się, dla kogo on jest?![]()
Ostatnio edytowane przez Ligo ; 18-02-2016 o 02:08
Ciekawe jak się przyjmie bo wyczekiwany był raczej na pewno![]()
NIKON ENTRY LEVEL D 810 + N 24-70 II VR
Ze Kloc?
K-1 - 136.5 x 110 x 85.5mm , 1010g with battery
D810 - 146 x 123 x 81,5 mm, 980 g z akumulatorem
5DMIII - 152 x 116,4 x 76,4 mm, 950 g (sam korpus)
no to faktycznie kloc na tle konkurencji...raczej chorob nie szukalbym w P to nie N
- - - - kolejny post - - - - - -
Patrzac na pierwsze komentarze najbardziej oczekujacych to raczej bardzo dobrze - szczegolnie chyba przez CENE 1796$
Mnie bardziej ciekawi plotka o nowej roadmapie szkiel Pentaxa ktora ma sie pokazac na CP+....podobno 12 szkiel :O
Ostatnio edytowane przez Lucas1981r ; 18-02-2016 o 02:41
Ale wiesz, kilo to taka granica psychologiczna.Zobaczymy co w tego wyjdzie w praniu, bo na razie porównywać go do profesjonalnego sprzętu reporterskiego, to trochę ekwilibrystyka.
Też mnie ciekawią te szkła, bo do tej pory z tego co kojarzę, są do niego chyba tylko Limitedy, dobre ale jeszcze z czasów analoga.
wyjmiesz baterie i tez masz ponizej 1kg![]()
a do jakiego mam go sprzetu porownywac? - tak z ciekwosci chetnie poslucham![]()
no to widac ze cos slabo kojarzysz.....na daną chwiile szkla:
DFA 15-30/2.8 WR
DFA 24-70/2.8 WR
DFA 28-105/3.5-5.6 WR
DFA 70-200/2.8 WR
DFA 150-450/4.5-5.6 WR
DFA 50/2.8 Macro
DFA 100/2.8 Macro
FA 31/1.8 Limited
FA 35/2
FA 43/1.9 Limited
FA 50/1.4
FA 77/1.8 Limited
Wszystkie te obiektywy są obiektywami z definicji pełnoklatkowymi, dostępnymi jako nowe w sklepach.
Do tego szkieł DA przetestowanych na (cyfrowej i analogowej) pełnej klatce mamy:
DA 35/2.4
DA 40/2.8 Limited
DA 50/1.8
DA* 55/1.4
DA 70/2.4 Limited
DA* 200/2.8
DA* 300/4
dodajmy jeszcze kilka starszych co mozna kupic na ebay'u....wiec juz "cos tam" na start maja w P....
Skontaktuj się z nami