Close

Strona 12 z 28 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 273

Wątek: Pentax FF

  1. #111

    Domyślnie

    Sprawdzałem w Sieci. (mam z nich tylko ME Super). Na szerokość są jakieś 4 mm różnicy, a na wysokość jakiś 1-2, więc ogólnie ME/ME Super jest mniejszy, ale to już dzielenie włosa na czworo. Do moich łap te Pentaxy są już troszkę za małe, choć robią wrażenie swoją "malizną".

  2. #112

    Domyślnie

    2pompony to ze niektorzy pomysleli ze kloc to takze moze byc wina obiektywu podpietego do tego druku 3D - ktory dodatkowo optycznie powieksza body
    Druk 3D pewnie pokazali z dwoch powodow - aby narobic troche szumu ze FF nadchodzi i aby rozreklamowac swoje drukarki 3D
    -> http://www.ricoh.com.hk/en/products-c4879.aspx
    pewnie i tak finalna puszka troche sie zmieni wizualnie....tak jak kiedys pokazali pierwsze prototypy 645D - podobno ludzie glosowali ktora puszka ma wejsc do produkcji

  3. #113

    Domyślnie

    No, ja bym wybrał C A B.

  4. #114

    Domyślnie

    No to ja C, B, długo nic, potem A. B ze względu na sentyment do skośnego pokładu, jak w MZ-S.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #115

    Domyślnie

    A fakt, nie zobaczyłem, to ja bym chciał C, a potem przód od A i tył od B

  6. #116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    *Jako ciekawostka - wydaje mi się, że Pentax MX z '76 był w ogóle najmniejszą małoobrazkową lustrzanką, jaka była produkowana.
    Myślę, że jakiś model Olympusa mógłby konkurować o to miano.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  7. #117

    Domyślnie

    Nie doceniasz mnie. Najmniejszy Olympus (z serii OM) też jest wyższy. Też mam oba i też sprawdzałem.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #118

    Domyślnie

    jako zagorzały fan pentaxa - musze przyznać że oli miał jednak lepszy wizjer/matówkę

  9. #119

    Domyślnie

    Ale za to MX był fajniejszy, i z odpowiednimi obiektywami miał wszystkie dane - poza ASA - w wizjerze .
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #120

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Najmniejszy Olympus (z serii OM) też jest wyższy.
    Rozmiar to nie tylko wysokość. A co z pozostałymi wymiarami? (może Cie nadal nie doceniam )
    Tzn ja nie wiem co było większe, kojarzę tylko, że Olympusy tez były dość mikroskopijne. Zresztą Nikony FM/FE też nie były wielkoludami. Dopiero wsadzenie silników do naciągu, gripów spowodowało znaczny wzrost rozmiarów. Poniekąd poprawiające ergonomię (grip) przy pracy z dużymi teleobiektywami.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

Strona 12 z 28 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •