Moze byc silniczek albo moze zostac jak w TYM.
Szukaj
Moze byc silniczek albo moze zostac jak w TYM.
http://photorumors.com/2015/02/12/th...ra/#more-67822
Troche kloc...
Chyba jeszcze trochę czasu upłynie zanim ta bryła plastiku zmieni się w aparat.
Może skala im się przestawiła przy wydruku 3D![]()
D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | FUJIFILM X100
AF16/2.8D | AF18/2.8D | AF28/1.4D |AF20-35/2.8D | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC | AF180/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED
MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
A moze poszli na latwizne i wsadzili sensor z 645![]()
Wizualnie...paskuda.
Kloc?
Pentax FF (a raczej druk 3D) vs K-3
a tu K-3 VS D810:
-> http://camerasize.com/compare/#557,485
Pentax od zarania robił małe puszki*, myślę że słowo 'kloc' bierze się raczej nie z wielkości jako takiej, tylko z designu, który na tym druku 3D wygląda rzeczywiście jakoś tak bryłowato, grama finezji. Ale prawdziwa puszka, nawet w dokłądnie tych samych gabarytach będzie wyglądać lepiej, jak się doda szkło ekranów, białe rozjaśniające literki podpisów guzików, i te rzeczy.
Kloc to raczej nie opis samych wymiarów ile ogólne wrażenie jak mi się wydaje...
*Jako ciekawostka - wydaje mi się, że Pentax MX z '76 był w ogóle najmniejszą małoobrazkową lustrzanką, jaka była produkowana.
pozdrawiam bombelkowo
Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.
MG/MV/ME były chyba jeszcze odrobinkę (o jakieś drobne milimetry) mniejsze od MX.
Nie doceniasz mnie.Mam te dwa i sprawdzałem:
Aczkolwiek na szerokość MX rzeczywiście jest bardzo delikatnie szerszy, ale za to niższy!![]()
pozdrawiam bombelkowo
Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.
Skontaktuj się z nami