Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Drzwi do małego pokoiku - harmonijkowe czy łamane?

    Witam wszystkich.

    Jako, że różnorodność tematów jest w tym dziale bardzo rozległa, postanowiłem zapytać i poznać Wasze preferencje na temat drzwi do małego pokoiku.

    Mieszkam w bloku, w małej "klitce" ok. 3x4 metry.
    Mój pokoik znajduje się w takim położeniu, że zamontowanie normalnych drzwi jest praktycznie niemożliwe, gdyż jeśli otwierałyby się do wewnątrz pokoju, od razu zajęłyby jego większą część, nie wspominając już, że tuż przy nich stoi biurko, które skutecznie by to uniemożliwiało, a otwarcie ich na zewnątrz jest już zupełnie niemożliwe, gdyż dosłownie po wyjściu z mojego pokoju po jednej stronie znajdują się inne drzwi, a z drugiej szafa, czyli po prostu nie da rady.

    I tu liczę na Waszą pomoc/opinię.
    Chcę kupić drzwi zajmujące mało miejsca, dlatego w grę wchodzą drzwi harmonijkowe (ale nie takie za 80 zł, tylko takie porządne, drewniane, ewentualnie ze szkłem w środku jako usztywnienie) lub drzwi łamane.

    W tej chwili mam właśnie zamontowane takie proste, tanie harmonijki i jest z nimi problem - w mieszkaniu panuje spory przeciąg i wystarczy, że wiatr trochę zawieje i drzwi "stają dęba", tzn dosłownie unoszą się.

    Jako, że w budynku jest już ościeżnica, nie ma możliwości jej demontażu, a założenie nasadki też jest raczej utrudnione, więc cały system utrzymać się musi na metalowej ościeżnicy.

    Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie?
    Które z tych systemów się lepiej sprawdza?

    Z góry dziękuje i pozdr.
    Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 05-03-2013 o 01:56 Powód: literówka w temacie :)

  2. #2
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Są jeszcze drzwi przesuwne.

  3. #3

    Domyślnie

    Wiem, wiem, ale to u mnie też nie wchodzi w grę, dlatego nie pisałem.

  4. #4

    Domyślnie

    Proponuje drzwi łamane tzw. garderobiane. np.http://www.porta.com.pl/drzwi_lamane...p1,m97,s1.html
    Należało by zdemontować starą ościeżnice i dopasować nową regulowaną. Jeżeli mieszkasz w bloku gdzie zamontowane są ościeżnice metalowe istnieje możliwość dopasowania oś. regulowanej która niejako przykryje tą starą (lecz kosztem szerokości i wysokości drzwi) wiąże się to również ze skróceniem ościeżnicy i co za tym idzie drzwi również.

  5. #5
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Wiem, wiem, ale to u mnie też nie wchodzi w grę, dlatego nie pisałem.
    Może wejdą za szafę?

  6. #6

    Domyślnie

    Polecam łamane. Są bardziej "stabilne". Ja wstawiłem w metalową futrynę blokową i jestem zadowolony. Kupiłem w markecie budowlanym same okucia i pod wymiar płyty- aby "ulżyć" wstawiłem szybki z pleksi. Przeciąg im nie straszny

  7. #7

    Domyślnie

    3x4 m toż to daje 12 m2 powierzchni do życia. Ja się wychowałem w pokoiku 7,5 m2. Ależ ta dzisiejsza młodzież ma wygórowane wymagania Michał tu nic nie wykombinujesz próbując jakiś dziwnych rozwiązań. Trzeba wstawić normalne zamykane drzwi ewentualnie węższe np 70cm. Niestety bez małego budowlanego bałaganu się nie obędzie.
    Pamiętaj, że półśrodki prowadzą co najwyżej do ćwierć efektów Prawdziwe drzwi są potrzebne na 102. Przyjdzie dziewczyna, trzeba mieć możliwość się odizolować od Jareckich za ścianą
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #8

    Domyślnie

    Art Erie - niestety, nie da rady.
    Ciężko to opisać i pewnie przydałoby się zdjęcie, ale nie mam w tej chwili żadnego planu.

    Wikary - dzięki za sugestie.
    Myślę o tych łamanych, ale trochę się zawiodłem, gdy zobaczyłem takie drzwi w Leroy Merlin - straszna padaka!
    Drzwi się same rozjeżdżały, gdy się je otworzyło i trochę mnie to odstrasza.
    Nie wiem jak to jest w przypadku innych drzwi, ale moim zdaniem przydałoby się tam także mocowanie od dołu.

    Hehe, Robin - masz identyczne podejście jak (za przeproszeniem) "mój stary".
    On też ciśnie mnie o zwykle drzwi, ale jak zobaczył, jak to będzie wyglądać to trochę odpuścił.
    Otóż gdyby zamontować normalne drzwi, nie dało by się ich nawet całkowicie otworzyć gdyż obok stoi wystające biurko.

    Z początku myślałem o czymś takim :
    http://allegro.pl/show_item.php?item=3043310316
    Mają mocowanie od góry i dołu, więc jest szansa, że będą w miarę sztywne i nie będą "latać" pod wpływem przeciągu.
    Można je bez problemu przymocować do zwykłej, metalowej ościeżnicy, bez potrzeby jakich kolwiek ingerencji budowlanych.
    Jestem tylko ciekaw, czy ktoś może miał do czynienia z takimi drzwiami i może się podzielić swoją opinią?

  9. #9

    Domyślnie

    mini21 - popatrz na to fotograficznie. Dlaczego nie ma żadnego zdjęcia tych drzwi w pełni otwartych? Odpowiedź jest prosta - po maksymalnym otwarciu zajmują prawie 1/3 przejścia. A im są starsze tym więcej. Poza tym, w miarę zużycia mają tendencję do samodzielnego przymykania się. Oczywiście te wady dotyczą też składanych, ale porównaj: Grubość to ok. 3cm, chociaż "solidne drewniane" zapewne będą grubsze (listwa jest cieńsza, ale warstwy po otwarciu nie przylegają idealnie do siebie, dlatego tak trzeba liczyć). Składane - 2x3=6, harmonijkowe - 8x3=24. A cała szerokość to 80.
    Decyzja, jak zwykle, należy do Ciebie. Powodzenia w zakupie.
    Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    Artur_A - oczywiście, masz rację.
    Tak liczę sobie, ile miejsca takie drzwi harmonijkowe zajmują i patrzę na zdjęcie to na pewno nie jest to 24 cm.
    Grubość 1 "panela" w takich drzwiach to np.: 11,4 mm czyli mając na uwadze, że świat jest idealny i wszystko działa bez problemu, nie ma żadnych odstępów itp. to 8 paneli po 11,4 mm daje nam niecałe 10 cm, ale na wszelki wypadek napisałem do sprzedawcy jednych z takich drzwi o wymierzenie, ile zajmują gdy są otwarte.
    Łamane natomiast mają (według danych z aukcji) 18 mm + 2 mm okleina na skrzydło, czyli 20 mm x 2 czyli łącznie 4 cm.
    Jest to faktycznie spora różnica, tyle, że w moim przypadku dość marginalna (nie jest to dla mnie aż tak ważne) - istotniejsze jest, które drzwi będą sztywniejsze/trwalsze - żeby nie latały ani się nie zamykały po złożeniu.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •