Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Chrzciny

  1. #1

    Domyślnie Chrzciny

    Witam.
    Mam robić zdjęcia na chrzcinach u kolegi.
    Posiadam nikona d90 i obiektyw af-s nikkor 18-55 mm 1:3.5-5.6g II ed.
    Chodzi mi o ustawienia najczęściej stosowane przy robieniu zdjęć na tego typu imprezach.
    (ten typ zdjęć to nie moja bajka).
    z góry dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    nie ma takich ustawień. Skołuj coś jaśniejszego lub lampe dokoptuj. Jesli nie to zapytaj kolegi czy może by się zdecydował na kogoś kto się tym jednak zajmuje i ma odpowiedni sprzęt + praktykę?
    No chyba, że koledze nie będzie przeszkadzała jakość zdjęć...
    ps
    zadając to pytanie w zasadzie wyszedl brak znajomości podstaw. Nawet jeśli strzelasz inne foty to ogólna zasada działania aparatu się nie zmienia. Jedynie kadry mogą być inne.
    Calkiem niezly aparat, takie sobie szkła, marne umiejętności i niewiele czasu...

  3. #3

    Domyślnie

    Ok. Nic jaśniejszego nie skołuję i lampy nie do kupię.
    Mój błąd - źle sformułowałem pytanie. Chodzi mi o to czy przy iso powyżej 1000 dam radę zrobić poprawne zdjęcia. Kościół podobno jasny, jutro zobaczę....

    ps.
    Dzięki za "pouczenia" Polak tylko to potrafi i pokazuje że jest lepszy od drugiego. pozdr

  4. #4

    Domyślnie

    nie odbieraj tego jako ataku. Jasność obiektywu + odpowiednie ustawienie aparatu ma wpływ na jakość zdjęć, a zadając pytanie jak powyżej wyszedł brak obeznania się ze sprzetem.
    Obiektyw masz ciemny bo zaczyna sie od 3.5 przy czym ta wartość też nie jest stała, więc przy kręceniu pierścieniem ogniskowej będzie się zmieniać ilość światła padającego na matryce co przełozy się bezpośrednio na jasność obrazu. wtedy możesz korygować czas lub iso bo niestety przysłony wtedy nie dasz rady skoro rośnie wraz z ze zwiększaniem ogniskowej.
    Mmiałem d90 i zdjęcia przy dobrze naświetlonej klatce przy nawet iso 1600 były akceptowalne choć ja przyjmowałem w wiekszości przypadkow iso 1250 ( o ile dobrze pamiętam), później dokupiłem lampę która znacząco wpływa na funkcjonalność w takich wypadkach.
    No offence
    Calkiem niezly aparat, takie sobie szkła, marne umiejętności i niewiele czasu...

  5. #5

    Domyślnie

    W przeciętnym kościele niestety kit na d90 nie wystarczy żeby zrobić ładne zdjęcia natomiast COŚ będzie. Wskoczysz na iso1600 i trochę pstrykniesz ale musisz blisko stać, bo przy jasnościach rzędu 5-5.6 to już będzie ciężko.

  6. #6

    Domyślnie

    Oki. Pytanie pisałem na szybko. Kumpel dziś mnie zapytał a w niedziele chrzciny.
    Jutro pojadę do kościoła i zobaczę ja to wygląda...
    dzięki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •