Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doprostegoczłowieka Zobacz posta
    dziekuję Manfred-pomogłeś mi strasznie.
    Nie dość ze nie udzieliwszy żadnych własnych rad i doświadczeń a prosiłem o konkrety a nie psioczenie.
    Do tego służy forum aby pytać. Przeczytałem troszkę i podstawy znam lecz brakuje mi ukierunkowania aby nie robić tak jak ty sugerujesz miliona zdjęć a potem wybrać jedno. Tak to tylko klienci MM robią a ja tam nie kupuję
    Bardzo Cie proszę jeśli nie masz konkretnych praktycznych rad a tylko wymądrzenia proszę nie zaglądaj do tego wątku.
    Koledzy powyżej chcieli pomóc konkretnie potem ty się wcinasz i tak mój watek podupada i jest o dupie Marynie.
    Chcesz konkretnie - masz:
    Najważniejsze: aparat Nikon D7000, bo przy innym już się nie sprawdza.
    obiektyw 50/1.8, ISO 120,
    Odległość od modela - 4m 51cm 15mm
    odległość modela od tła 15m 16cm 10mm
    światło słoneczne o mocy 65klm i temperaturze 5661K.
    przesłona f/4.5
    lampa YN-560EX na pełnej mocy w odległości 2m 69cm 42mm od modela pod kątem 24*16' w poziomie, na wysokości głowy, palnik ustawiony na 105mm.

    Może być ??


    A na poważnie - zacznij od książek o podstawach ekspozycji - np. "Ekspozycja bez tajemnic" Petersona.
    Opamiętaj się człowieku - fotografia to nie nauka ścisła, gdzie jest wzór na wszystko - tu robisz, jak ci się podoba.
    Manfred podał Ci najdokładniejszy sposób jak się takie zdjęcia robi:
    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    No ale co to doradzic. Bierzesz modela ke w plener. Ustawisz parametry na tlo lekko niedoswietlajac lub na zero. Dodajesz lampe korygujesz moc. Robisz kilkadziesiat zdjec. W domciu wybieraasz te najlepsze wizualnie i jazda z obrobka. Masz wiecej lam to po kolei dokladasz.
    Bardziej dokładnie NIKT ci nie poda, bo wszystko zależy od panujących warunków i TWOJEGO własnego widzimisie.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 24-02-2013 o 11:06
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doprostegoczłowieka Zobacz posta
    Tak to tylko klienci MM robią a ja tam nie kupuję
    Nie wiem czy to powód do chwały... Sklep nie dla idiotów a Ty tam nie kupujesz?
    Sugerowałbym przeprosić Manfreda, bo udzielił Ci bardzo konkretnej porady, a Ty sie jeszcze rzucasz. Ja Ci wymieniłem mega przystępne i miłe w czytaniu książki, ale widać przeczytać paredziesiąt stron to za duży wysiłek, bo przecież można wejść na forum i zapytać o przepis na gotowe zdjęcie w 5 minut. Na szczęście - nie można

  3. #13
    doprostegoczłowieka
    Gość

    Domyślnie

    nie rozumiecie mnie, nie potrzebuję szczegółowych informacji. Pisałem o tym wcześniej-nie czytacie o co proszę.
    Chcę abyście mnie ukierunkowali jakie przysłony się lepiej sprawdzają w tego typu sesjach f1,4 czy f16 czy czasu ustawiać lepiej dłuższe czy krótsze i dlaczego?czy lepiej podciągnąć iso czy wydłużyć czas? itp sprawy które przeważnie się sprawdzają . ja wiem, ze każde warunki wymagają innego podejścia lecz jakieś wytyczne są przecież?
    Fotografowane osoby będą nieruchomo stały, przeważnie o zmroku i w nocy. w tle będą pięknie oświetlone budynki.
    Manfred przepraszam, że swoim wątkiem i pytaniami które dla Ciebie są oczywiste uraziłem twoją przeogromną wiedzę i doświadczenie w dawaniu innym rad.
    "Sklep MM nie dla idiotów" to przenośnia i przewrotność-przynajmniej tak się mi zawsze wydawało.
    Oczywiście zapoznam się z wymienionymi książkami, oraz innymi lekturami w swoim czasie.
    spodziewałem się po tym forum ciut więcej , no nic trudno.
    Prosze admina o zamknięcie lub usuniecie tematu bo kompletnie nic nie wniosło do wartosci merytorycznej forum.
    Ostatnio edytowane przez doprostegoczłowieka ; 24-02-2013 o 11:45

  4. #14

    Domyślnie

    Jakbyś znał podstawy to byś wiedział, że pytanie czy lepiej f1.4 czy f16 jest kompletnie bezsensowne.

  5. #15
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doprostegoczłowieka Zobacz posta
    Manfred przepraszam, że swoim wątkiem i pytaniami które dla Ciebie są oczywiste uraziłem twoją przeogromną wiedzę i doświadczenie w dawaniu innym rad.
    Bez komentarza
    Ostatnio edytowane przez manfred ; 24-02-2013 o 11:57

  6. #16

    Domyślnie

    Niestety kolego doprostegoczłowieka ale posty powyżej są jak najbardziej właściwe zadając pytanie o przysłony przy zdjęciach, też jestem amatorem fotografii i już dla mnie te pytania są bez sensu, bo przysłona to w dużej mierze głębia ostrości i jeśli dajmy na to twoja modelka będzie leżała na łóżku, głowa bliżej aparatu a ostrość będziesz miał na oczy to przy f1,8 będziesz w ostrości może miał całą głowę, a przy f16 może być cała postać to jeszcze zależy od odległości aparatu do modelki i ogniskowej. I tu niestety nikt ci nie podpowie, bo nie wie jaki efekt chcesz uzyskać, to samo tyczy się czasu. jak już bardzo zależy ci na takich danych to tylko zdjęcia z podobającym ci się efektem i odczytać exif, lecz to też może być mylące bo nie wiesz jakie jest światło zastane czy zdjęcie nie było rozjaśniony czy ściemnione w postprocesie itp.
    D610; T24-70 2.8; NISSIN-Di866 MKII x 2;

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doprostegoczłowieka Zobacz posta
    nie rozumiecie mnie, nie potrzebuję szczegółowych informacji. Pisałem o tym wcześniej-nie czytacie o co proszę.
    Chcę abyście mnie ukierunkowali jakie przysłony się lepiej sprawdzają w tego typu sesjach f1,4 czy f16 czy czasu ustawiać lepiej dłuższe czy krótsze i dlaczego?czy lepiej podciągnąć iso czy wydłużyć czas? itp sprawy które przeważnie się sprawdzają . ja wiem, ze każde warunki wymagają innego podejścia lecz jakieś wytyczne są przecież?
    Fotografowane osoby będą nieruchomo stały, przeważnie o zmroku i w nocy. w tle będą pięknie oświetlone budynki.
    Manfred przepraszam, że swoim wątkiem i pytaniami które dla Ciebie są oczywiste uraziłem twoją przeogromną wiedzę i doświadczenie w dawaniu innym rad.
    "Sklep MM nie dla idiotów" to przenośnia i przewrotność-przynajmniej tak się mi zawsze wydawało.
    Oczywiście zapoznam się z wymienionymi książkami, oraz innymi lekturami w swoim czasie.
    spodziewałem się po tym forum ciut więcej , no nic trudno.
    Prosze admina o zamknięcie lub usuniecie tematu bo kompletnie nic nie wniosło do wartosci merytorycznej forum.
    no to ci chyba pomogę (choć moi poprzednicy się bardzo starali a troszkę ich zignorowałeś)

    parę dni temu zrobiłem ok 80 fotek w takich warunkach jak podajesz (niestety nikon d300 i sb800, więc nie wiem czy spełnia warunki), używałem pełnego manualu aparatu i lampy, wspomagałem się AF, używałem iso od 200 do 1000, przysłony od 2,4 do 4, czasy od 1/30 do 1/160, parasolki jako odbijającej i też nic z tych przedmiotów nie kupiłem w MM, nie obrabiałem zdjęć gdyż karta bezpośrednio z aparatu poszła do labu
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  8. #18

    Domyślnie

    O przysłonie napisali, a ISO to już od upodobań. Czym wyższe to tym mniej światła będziesz potrzebował (mniejsza moc lamp).
    Czym dłuższy czas to jaśniejsze będziesz miał tło. Za oswietlenie modela odpowiada lampa. Najlepiej dopasować ekspozycję do tła, a potem modela błysnąć - oczywiście aparat na statywie.
    N i pare gratów

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doprostegoczłowieka Zobacz posta
    bardziej mam na myslj plenerowe zdjecia z 1-2 osobami. najlepiej mieszjąc światło z tła tak aby je wydobyć z budynków pięknie oswietlonych i doświetlic osoby fotgrafowane.
    W takim razie zamiast poprzedniego linka, powinienem przyspamować tym: http://tomaszpluszczyk.pl/swiatlo-bl...stawy-podstaw/ :). Wydaje mi się, że są tam poruszone właśnie te sprawy, o które ci chodzi.

  10. #20

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •