Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1
    doprostegoczłowieka
    Gość

    Domyślnie technika wykonania zdjeć z 1 lampa błyskową

    Witam Was,
    Przejrzałem forum ale nie znalazłem konkretnych odpowiedzi zebranych w jeden wątek(jest coś w strobist ale nie do końca)

    Mianowicie chciałbym nauczyć się wykonywać zdjęcia osób/osoby/(modne,glamur, czyli całe postacie max 2 osoby przy użyciu jednej lampy błyskowej z parasolką transparentną.
    Sprzęt jaki posiadłem to d700 i sb900 i osłonka Nikona do zakrywania lampy wbudowanej . Mam również wyzwalacze young rf603.
    Czy sa jakieś sztywne zasady które należy uwzględniać przy tego typu sesjach?
    Planuję wykonywać takie zdjęcia tuż przez zmrokiem lub w nocy przy użyciu jednej sabiny na statywie.
    Prosiłbym o konkretne rady a nie psioczenie

  2. #2

    Domyślnie

    Sztywny tylko statyw musi być, ewentualnie jeszcze parasolka...

    doprostyczłowieku modne zdjęcia glamour to tylko 1/3 błysku a reszta obróbki. Na zdjęciu takim ma być jasno i piknie, więc jedna SB900 na dwie stojące obok siebie osoby powinna wystarczyć jak będą od siebie odrobinę dalej już może być za mało, niestety to tyle rad, reszta to już wyobraźnia.

    Sprawdź, pomyśl i podziel się rezultatem.

  3. #3

    Domyślnie

    Tutaj trochę się na ten temat rozpisałem: http://tomaszpluszczyk.pl/zdjecia-z-jedna-lampa/



    Nie napisałeś, czy to mają być zdjęcia tylko z lampą, czy też ze światłem zastanym.
    Ostatnio edytowane przez ThomasVoland ; 23-02-2013 o 12:36

  4. #4

    Domyślnie

    Poczytaj "Z pamiętnika lampy błyskowej" i "Uchwycić moment" Joe McNallyego.

  5. #5
    doprostegoczłowieka
    Gość

    Domyślnie

    bardziej mam na myslj plenerowe zdjecia z 1-2 osobami. najlepiej mieszjąc światło z tła tak aby je wydobyć z budynków pięknie oswietlonych i doświetlic osoby fotgrafowane.

  6. #6
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 039

    Domyślnie

    No ale co to doradzic. Bierzesz modela ke w plener. Ustawisz parametry na tlo lekko niedoswietlajac lub na zero. Dodajesz lampe korygujesz moc. Robisz kilkadziesiat zdjec. W domciu wybieraasz te najlepsze wizualnie i jazda z obrobka. Masz wiecej lam to po kolei dokladasz.

  7. #7
    doprostegoczłowieka
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    No ale co to doradzic. Bierzesz modela ke w plener. Ustawisz parametry na tlo lekko niedoswietlajac lub na zero. Dodajesz lampe korygujesz moc. Robisz kilkadziesiat zdjec. W domciu wybieraasz te najlepsze wizualnie i jazda z obrobka. Masz wiecej lam to po kolei dokladasz.
    chodzi o to abym sie dowiedział mniej wiecej jakie sa zadady wykonywania takich zdjęć, chodzi o przesłonę mniej więcej czasy w jakich z reguły działamy oraz i zależności ustawienia odległości lampy od modela i jej mocy.

    Kiladziesia zdjec moze i małpa zrobić z których jedno powinno być dobre nie oto mi chodzi.
    Chciałbym aby ktos kto ma wiedze ukierunkował wiadomosci na ten temat

  8. #8
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 039

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doprostegoczłowieka Zobacz posta
    chodzi o przesłonę mniej więcej czasy w jakich z reguły działamy oraz i zależności ustawienia odległości lampy od modela i jej mocy.
    To musisz poszukać w bibliotece lub księgarni książki o podstawach fotografii. W każdej są opisane krótko podstawy wykonania portretu.

  9. #9
    doprostegoczłowieka
    Gość

    Domyślnie

    dziekuję Manfred-pomogłeś mi strasznie.
    Nie dość ze nie udzieliwszy żadnych własnych rad i doświadczeń a prosiłem o konkrety a nie psioczenie.
    Do tego służy forum aby pytać. Przeczytałem troszkę i podstawy znam lecz brakuje mi ukierunkowania aby nie robić tak jak ty sugerujesz miliona zdjęć a potem wybrać jedno. Tak to tylko klienci MM robią a ja tam nie kupuję
    Bardzo Cie proszę jeśli nie masz konkretnych praktycznych rad a tylko wymądrzenia proszę nie zaglądaj do tego wątku.
    Koledzy powyżej chcieli pomóc konkretnie potem ty się wcinasz i tak mój watek podupada i jest o dupie Marynie.

  10. #10
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 039

    Domyślnie

    Oki nie będę się już wcinał bo trafiłem na większego cfaniaka od siebie, choć chciałem w jakiś sposób pomóc.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •