Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Kościół ewangeliczny w Olsztynie

    Stałem 20 metrów od kościoła (dalej nie mogłem już odejść, bo miałem budynek na plecach). Wieża miała 25 metrów wysokości. Zdjęcie zrobiłem Nikkorem 14-24 ustawionym na 14 mm. Generalnie fotki kościołów z takiej odległości to ciężki kawałek chleba. Chyba jeszcze nie dorosłem do takiej fotografii.

    | NIKON D810 | NIKKOR 14-24mm 2.8G ED | NIKKOR 28mm 1.8G | NIKKOR 85mm 1.8G | NIKKOR 105mm 2.8G MICRO ED VR | SB-910 |

  2. #2

    Domyślnie

    o ile dół jest w miarę w miarę, to to co się dzieje z wieżą jest po prostu przerażajace.. czasem po prostu najlepszym wyjściem jest nierobienie zdjecia, ciezka droga prowadzi do tej metody, ale warto ją opanowac.
    Völkchlor

  3. #3

    Domyślnie

    Dobrze pastwisko prawi. Murarze pewnie w grobach się przewracają.
    Następnym razem odejdź dalej od kościoła i zrób zdjęcie nie podnosząc aparatu a potem dół najzwyczajniej na świecie wywal. Pomijając perspektywę wieży przydałoby się więcej dołu bo jakoś tak dziwnie wygląda jak budynek stoi na brzegu kadru.

  4. #4

    Domyślnie

    Z dachu budynku było trochę lepsze zdjęcie
    14mm w architekturze się nie sprawdza a tu jest dowód .

  5. #5

    Domyślnie

    Zgadzam się z Tobą. Wieża jest krzywa w poziomie i pionie i nie mam pomysłu na jej wyprostowanie. Próbowałem w PS wielu metod. Myślałem że wypaczenie marionetkowe będzie najlepsze. Niestety nie.
    P.S. Dalej nie ma gdzie odejść. Stał za mną wielki budynek, a nie miałem możliwości wejść do środka i z okna walnąć fotki.
    | NIKON D810 | NIKKOR 14-24mm 2.8G ED | NIKKOR 28mm 1.8G | NIKKOR 85mm 1.8G | NIKKOR 105mm 2.8G MICRO ED VR | SB-910 |

  6. #6

    Domyślnie

    Wieżę trzeba by osobno prostować ale efekt i tak będzie kiepski ,
    trzeba było kilka zdjęć zrobić a potem to sklejać w Photoshopie .

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zbig1972 Zobacz posta
    a nie miałem możliwości wejść do środka i z okna walnąć fotki.
    W tej sytuacji jest jedna dobra, sprawdzona metoda - nie robić fotki, a jeżei już, to nie pokazywać nikomu

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuje za Twoja dobrą radę. Ja jednak uważam, że to Forum powstało także po to aby pokazywać gniota i jak go poprawić, aby wyglądało lepiej. Pobawiłem się PS i taki oto mamy teraz efekt tego samego zdjęcia. Mnie się wydaje, że jest lepiej. Efekt osiągnięty dzięki użyciu "wypaczenia marionetkowego" z PS CS6

    | NIKON D810 | NIKKOR 14-24mm 2.8G ED | NIKKOR 28mm 1.8G | NIKKOR 85mm 1.8G | NIKKOR 105mm 2.8G MICRO ED VR | SB-910 |

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Teraz taki trochę jamnik wyszedł . Na jedynce korygowałeś zniekształcenia perspektywy ?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •