Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie SB-800 - piąty pojemnik i czas ładowania

    Witam, czy ten piąty pojemnik na baterię jest w każdym standartowym zestawie?
    Czas ładowania SB-800 między błyskami o pełnej mocy wynosi 4 sek przy czterech akumulatorkach, a przy dodanym piątym o ile się skraca czas?
    Z zaskoczeniem przeczytałem, że w SB-600 czas ładowania wynosi 2,5 sekund, czyli znacznie mniejszy, ale to jest pewnie związane z słabszą mocą lampy niż w tej SB-800.

    Aha, jeszcze jedno.
    Rozumiem, że wraz z zwiększaniem ISO zasięg powiększa się?
    Czy pokryje zakres 200 mm przy ISO np. 800?
    Ostatnio edytowane przez Kameh ; 28-03-2007 o 09:11
    D70s

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kameh Zobacz posta
    Z zaskoczeniem przeczytałem, że w SB-600 czas ładowania wynosi 2,5 sekund, czyli znacznie mniejszy, ale to jest pewnie związane z słabszą mocą lampy niż w tej SB-800.
    Nie rozumiem czym sie martwisz... Jak czesto zdarza Ci sie fotografowanie z pelna moca lampy? Osobiscie nie pamietam juz kiedy odczulem jakikolwiek dyskomfort zwiazany z czasem ladowania lampy, a pojemnika na 5-ta baterie nie uzywam.


    Cytat Zamieszczone przez Kameh Zobacz posta
    Czy pokryje zakres 200 mm przy ISO np. 800?
    200 mm to ogniskowa. A Tobie chodzi o zasieg. Zasieg zwiazany jest przeciez z odlegloscia i nie mozna uzyc ogniskowej obiektywu do okreslenia odleglosci. Chyba, ze uzyjesz jeszcze dodatkowych parametrow -- tj. wielkosci fotografowanego obiektu i wielkosci jego odwzorowania w kadrze. Cala postac czlowieka fotografowanego na 200mm to bedzie jakies kilkadziesiat metrow, ale juz zeby wpasowac np. wrobelka, to tych metrow bedzie ledwie kilka.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    ale juz zeby wpasowac np. wrobelka, to tych metrow bedzie ledwie kilka.

    stig... Ty to tak slicznie tlumaczysz...

    pozdrawiam !

  4. #4

    Domyślnie

    Lampę planuję używać do fotografowania sportów walki w przeważnie ciemnych salach, gdzie akcja zmienia się z sekundy na sekundę. Ale skoro twierdzisz stig, że rzadko błyska z pełną mocą, no to tym lepiej, będzie krótszy czas ładowań. Nie mam jeszcze tej lampy i czekam.
    A co do zooma, to zasugerowałem się zoomem lampy, która dla SB-800 wynosi 24-105 mm, ale tutaj chyba chodzi o zupełnie inna rzecz? To postawię inaczej pytanie, jaki jest zasięg lampy dla ISO 800? Jak minimum musi byc niski sufit by światło odbite oświetliło scenę parę metrów dalej tak z koło 3-5 metrów?
    Aha jeszcze lampa ma wspomaganie AF, jak to się sprawuje? Znacznie lepiej?
    Ostatnio edytowane przez Kameh ; 28-03-2007 o 10:48
    D70s

  5. #5

    Domyślnie

    odpowiem ci tak... wyrobisz z seria np 5 zdjec w d70
    D270 + MB | 12-24 | 17-50 | 70-200VR | SB 826
    www.slubfotki.pl - zdjęcia ze slubu NIKONem

  6. #6

    Domyślnie

    Mam już tą lampę i faktycznie czas ładowania to nie jest problem, dioda gotowości pojawia się po sekundzie, dwóch.
    Przejrzałem polską, oryginalną instrukcję i zauważyłem, że w tabelkach brak jest podanych wartości ISO i nie tylko, w kolumnach. Wy też tak macie i jakie to powinny być wartości zaczynając od lewej?
    A zdjęcia piękne i ostre
    D70s

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •