Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Ślub cywilny po raz pierwszy

    Młodzi poprosili mnie o zrobienie kilku zdjęć z ich cywilnego. Jako, że nigdy nie byłem na cywilnym a tym bardziej z aparatem to potrzebuję kilku porad... Co prawda wielkiego ciśnienia ze strony młodych co do zdjęć nie ma ale nie chciałbym aby mieli tylko kilka w miarę dobrych zdjęć ode mnie.
    Na poczatku obejrzałem na sieci kilka filmów z ślubów cywilnych i mniej więcej jakiś plan kadrów mam ale nie wiem jak bedzie ze sprzętem.
    Dysponuję tylko tym co mam w stopce. Ponieważ czasu nie za wiele z tego co widzę na ślubie nie będzie dlatego zamierzam podpiąć tylko 35-tke i lampę na doświetlenie (oczywiśćie zoom-a też będę miał jakby co). Jakie jest Wasze zdanie o takim zestawieniu i jakie możecie podrzucić porady...
    D200+MB-D200;N 35 1.8; N 18-105VR; Helios 44M/2; SB-700; Velbon DF-60

  2. #2

    Domyślnie

    Dasz radę z tym zestawem. Sale w których są śluby cywilne to z reguły pomieszczenia z dużymi oknami, jasnymi ścianami a sam ślub odbywa się gdy jest jasno [godziny poranne, okolice południa] więc sprzętowo dasz radę spokojnie. Czasu nie jest mało, wystarczy w zupełności aby obcykać młodych z każdej strony. Tylko nie przesadzaj, bo praca aparatu może irytować, jest cicho. Z reguły prowadząca/prowadzący taki ślub to bardzo mili ludzie którzy też chcą dla młodych jak najlepiej i żadnych problemów fotografom nie robią. Jeśli się obawiasz jak to będzie a jest jeszcze kilka dni to zawsze możesz podjechać do lokalnego urzędu miasta i zapytać czy Ci ktoś szybko pokaże tę salę.
    Jakiś czas temu byłem w tej samej sytuacji co Ty i też się obawiałem pierwszego ślubu cywilnego ale poszło dobrze. W sumie to większość zdjęć zrobiłem właśnie 35tką tyle, że mam FX.
    Powodzenia
    Ostatnio edytowane przez Coof ; 20-02-2013 o 22:11

  3. #3

    Domyślnie

    Spokojnie dasz radę. Jeżeli będziesz robił w Sanoku w urzędzie to bez problemów. Jest jasno. Jest też trochę miejsca. Uważam, że 35mm bym nie ściągnął w środku. A na zewnątrz możesz pojechać zoomem. Przy okazji pozdrawiam kolegę z miasta
    Nikon D90, N50/1.8, T17-50VC, T70-200, S8 Fish, SB900, Hanimex TZ-2, YN-560 (III)

  4. #4
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    MZ 35mm na DX to trochę ciasno, pożycz gdzieś Tamrona 17-50/2,8. Na cywilnym wszystko dzieje się dość szybko i lepiej mieć zoom niż zoomować nogami.
    Wprawdzie zrobiłem grzecznościowo może ze trzy "cywilne" i mam więcej szkieł + dwa body, ale w takiej konfiguracji sugerowałbym zooma.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak dobrze oświetlone pomieszczenie to N18-105mm VR da radę < po co utrudniać sobie życie ,
    ja Cywilny Ślub strzeliłem cioci D80 + 18-135mm a że było jasne pomieszczenie i słoneczny dzień tylko lekko lampą doświetliłem .

  6. #6
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    Jak dobrze oświetlone pomieszczenie to N18-105mm VR da radę < po co utrudniać sobie życie ,
    ja Cywilny Ślub strzeliłem cioci D80 + 18-135mm a że było jasne pomieszczenie i słoneczny dzień tylko lekko lampą doświetliłem .
    Jak będzie jasno, to tak. Ale tego jeszcze nie wiemy.

  7. #7

    Domyślnie

    Czyli tragedii ze sprzętem nie ma... Z tym tamronem to będzie trochę kłopot bo przynajmniej nie kojarzę nikogo od kogo mógłbym go pożyczyć... Postaram się tą 35-tką wszystko nadrobić.
    Zastanawiam się jeszcze nad lampą czy wszelkimi możliwymi sposobami (oczywiście o ile dzień nie będzie tak pochmurny, że będzie ciemno jak w "nocy") korzystać tylko ze światła zastanego czy jednak korzystać z lampy lekko doświetlając kadr?.

    P.S. również pozdrawiam "rodaka"
    D200+MB-D200;N 35 1.8; N 18-105VR; Helios 44M/2; SB-700; Velbon DF-60

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    Jak dobrze oświetlone pomieszczenie to N18-105mm VR da radę < po co utrudniać sobie życie ,
    też o tym pomyślałem, ale jednak jasna stałka może mniej praktyczna ale w moim odczuciu lepszy może dać efekt niż zoom - ale to są tylko takie moje przypuszczeniai; osoby która nigdy nie robiła cywilnego...
    D200+MB-D200;N 35 1.8; N 18-105VR; Helios 44M/2; SB-700; Velbon DF-60

  9. #9

    Domyślnie

    Nie wiem jaki musiałby być dzień aby było ciemno jak w nocy, takie rzeczy to chyba tylko podczas zaćmienia słońca ; ) Przekonasz się na miejscu. Jak będziesz musiał wchodzić na iso powyżej 640 to radziłbym się już posiłkować lampą od sufitu a jak nie to można próbować z zastanym.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Coof Zobacz posta
    Nie wiem jaki musiałby być dzień aby było ciemno jak w nocy, takie rzeczy to chyba tylko podczas zaćmienia słońca ; )
    może trochę przekoloryzowałem ale myślę, że każdy wie o co mi chodziło
    D200+MB-D200;N 35 1.8; N 18-105VR; Helios 44M/2; SB-700; Velbon DF-60

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •