Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Fotografia do druku-problem

    Witam
    Mam pytanko co do przygotowania zdjęcia do druku. Zdjęcie ma być wielkości A2 (42 x 59,4) ,każą je przesłać w rozdzielczości 300DPI , jednak mój nikon d80 w 300dpi robi zdjęcia wielkości 36x24 cm , by przesłać zdjęcie 300dpi w rozmiarach A2 ,musiał bym mieć matrycę 35Mpx.
    Pytanie czy jak wyślę zdjęcie w rozmiarze A2 ale ok 180Dpi ,czy nie będzie lipy, czy nie utraci znacząco na jakości?
    Mam nadzieje ,że za bardzo nie namieszałem i ktoś będzie umiał mi doradzić, jak przygotować zdjęcie do takiego druku

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slawol80 Zobacz posta
    Witam
    Mam pytanko co do przygotowania zdjęcia do druku. Zdjęcie ma być wielkości A2 (42 x 59,4) ,każą je przesłać w rozdzielczości 300DPI , jednak mój nikon d80 w 300dpi robi zdjęcia wielkości 36x24 cm , by przesłać zdjęcie 300dpi w rozmiarach A2 ,musiał bym mieć matrycę 35Mpx.
    Pytanie czy jak wyślę zdjęcie w rozmiarze A2 ale ok 180Dpi ,czy nie będzie lipy, czy nie utraci znacząco na jakości?
    Mam nadzieje ,że za bardzo nie namieszałem i ktoś będzie umiał mi doradzić, jak przygotować zdjęcie do takiego druku
    Zapomnij o DPI - jak grafik chce zdjęcie z określonym DPI, to dupa z niego nie grafik. Jest to parametr nie mający nic wspólnego ze zdjęciem.

    Wysyłasz takie jakie masz. Jak bardzo będzie chciał 300 DPI, to takie ustaw i wyślij ponownie. Przy wydruku w 99% zdjęcie nie są drukowane z zachowaniem 300 DPI.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    GonzoG@ uwielbiam wypowiedzi z cyklu "nie znam się to się wypowiem". Bzdury wypisujesz. Slawol80@ wyślij fotę taką jaką masz i tyle. Wszystko zależy od jakości wydruku, zdjęć które będą obok itd, albo wezmą twoje zdjęcie albo trzeba to rozwiązywać inaczej.
    D90, Samyang, Tamron, Tokina, Nikkor
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pinczer Zobacz posta
    GonzoG@ uwielbiam wypowiedzi z cyklu "nie znam się to się wypowiem". Bzdury wypisujesz. Slawol80@ wyślij fotę taką jaką masz i tyle. Wszystko zależy od jakości wydruku, zdjęć które będą obok itd, albo wezmą twoje zdjęcie albo trzeba to rozwiązywać inaczej.
    A ja uwielbiam takie stwierdzenia, jak "bzdury" bez podania konkretów.
    Bądź tak miły i powiedz, co ma DPI wspólnego ze zdjęciem ?? Poza tym, że to parametr urządzeń wyjściowych jak drukarki, monitory, itp.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli druk ma być wysokiej jakości, na dobrym papierze w dobrej drukarni to może się okazać że 300 dpi jest potrzebne, szczególnie jeśli ilustracje dookoła będą przygotowane w ten sposób. DPI w połączeniu z wymiarem daje grafikowi dtp-owcowi czy komu tam jeszcze materiał do pracy którego wymaga.
    D90, Samyang, Tamron, Tokina, Nikkor
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pinczer Zobacz posta
    Jeżeli druk ma być wysokiej jakości, na dobrym papierze w dobrej drukarni to może się okazać że 300 dpi jest potrzebne, szczególnie jeśli ilustracje dookoła będą przygotowane w ten sposób. DPI w połączeniu z wymiarem daje grafikowi dtp-owcowi czy komu tam jeszcze materiał do pracy którego wymaga.
    1) A wiesz o tym, że zmiana DPI jest prostsza niż jakakolwiek zmiana rozmiaru zdjęcia ??

    2) czy wiesz zmiana DPI nie ma żadnego wpływu na zawartość zdjęcia ?? i że można całkowicie usunąć ten parametr... wtedy normalny program do składu bierze rozdzielczość ustawioną w dokumencie ??

    3) jeśli grafik skaluje zdjęcie do wpasowania na stronę, to DPI nie ma najmniejszego znaczenia

    4) we wszystkich programach do składu druku DPI określane jest do całego dokumentu/strony a to jak umieścisz zdjęcie i w jakim rozmiarze, określi jego rzeczywistą rozdzielczość wydruku.

    5) DPI połączone w wymiarem daje jedynie rozdzielczość w pikselach, nie materiał do pracy. Materiałem do pracy jest grafika/zdjęcia, a ta nie ma DPI, a piksele.

    Dziękuję, za bzdurne tłumaczenie oparte o bardziej bzdurne teorie o wymaganym DPI.
    A jak nadal twierdzisz, że DPI ma cokolwiek wspólnego ze zdjęciem, to przejdź się do porządnego grafika, nie takiego, który uczył się z błędnie tłumaczonych książek czy na pseudo-studiach graficznych i spytaj się jakie znaczenie ma zapisane w zdjęciu DPI oraz jaki on ma problem z jego zmianą.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 20-02-2013 o 03:41
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    gonzo czy Ty wiesz o czym piszesz? grafik poza DPI podal tez rozmiar w centymetrach wiec jak najbardziej ma to cos wspolnego ze zdjeciem

    wiec po prostu ustawic trzeba te parametry w LR i wyeksportowac zdjecie ktore oczywiscie zostanie wtedy powiekszone, sprawdzic pozniej trzeba czy nie pojawily sie jakies babole i wyslac grafikowi

    jesli grafik podalby same DPI to rzeczywiscie, mialbys racje, wiec wiesz ze gdzies dzwoni ale nie wiesz w ktorym kosciele

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jackrabbit Zobacz posta
    gonzo czy Ty wiesz o czym piszesz? grafik poza DPI podal tez rozmiar w centymetrach wiec jak najbardziej ma to cos wspolnego ze zdjeciem

    wiec po prostu ustawic trzeba te parametry w LR i wyeksportowac zdjecie ktore oczywiscie zostanie wtedy powiekszone, sprawdzic pozniej trzeba czy nie pojawily sie jakies babole i wyslac grafikowi

    jesli grafik podalby same DPI to rzeczywiscie, mialbys racje, wiec wiesz ze gdzies dzwoni ale nie wiesz w ktorym kosciele
    A wiesz, że nie powiększa się zdjęć, które mają trafić do druku ??
    O powód spytaj się tych, co się tym zajmują... nie chce mi się tu bić piany, z ludźmi, dla których wykładnikiem są bzdury pisane w internecie, bądź mówione przez pseudo-grafików...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    A wiesz, że nie powiększa się zdjęć, które mają trafić do druku ??
    Ja się tym zajmuję i się powiększa, przyjmuje się możliwość powiększenia do 200% rozmiaru nominalnego.
    slawol80 zrób jak radzi jackrabbit.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  10. #10

    Domyślnie

    GonzoG@ piszesz bzdury, widać że nie masz bladego pojęcia na temat druku i przygotowywania do niego materiałów.
    D90, Samyang, Tamron, Tokina, Nikkor
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •