Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 61
  1. #21

    Domyślnie

    Sam nie mam takiego doświadczenia jak znajomy ale on stwierdził że 60% celnych zdjęć to za mało w D600 vs D700 ...
    wina mogła być po stronie body i te po korekcie w Serwisie dałoby większy procent udanych zdjęć ale to było z wypożyczalni /
    rozrzut jakości jest duży więc ryzyko też duże rafrog ,
    jeśli kupujesz body by zarabiało nie ma czasu na zabawę w testy czy Serwis ,
    na Weselu też chyba co trochę nie będziesz sprawdzać czy AF trafia w punkt czy BF/FF jest bo światło kiepskie a błyskać zabronili ,
    jak trafisz na dobry model to może nie być problemów a coby nie pisać matryca dużo lepsza niż w D700 i szumi mniej na wyższym ISO ,
    technologicznie duży postęp jest ale czy warto je kupić jako główne body ja się nie wypowiem .

    EDIT:
    Wspomaganie AF w body wyłączone i w lampie podobnie
    z autopsji więcej ono szkodzi niż pomaga Fraglesso.
    Ostatnio edytowane przez irek6311 ; 19-02-2013 o 23:46

  2. #22

    Domyślnie

    60% !?

    Coś mi tu nie gra. Podejrzewam, że to nie wina AF w D600, ale egzemplarza, który wymagał serwisu

  3. #23

    Domyślnie

    rafrog f/1,8 i f/1,4 bo na f/2,8 było lepiej ale cóż ostre testy to i wynik jak napisałem ,
    im ciemniejsze obiektywy to ilość trafień lepsza ale na weselu nie będziesz f/4 czy f/8 używać
    obiektywy znajomy ma pewne a body widać trefne było .

  4. #24

    Domyślnie

    Ale swoją sztukę masz chyba ok?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fraglesso Zobacz posta
    No właśnie - wyjaśnij... ale w kontekście AF oczywiście, żeby Prz3mo się nie wkurzał.

    Ja na razie jestem zadowolony, chociaż przez wszechdociekliwego Prz3ma dopatrzyłem się kolejnego problemu z AF... ale jak się okazuje podobno wszystkie puszki Nikona to mają i nie ma się co stresować... chodzi mianowicie o niedokładne trafianie AF, jeśli w podłączonej zewnętrznej lampie błyskowej jest włączone wspomaganie AF. Rzeczywiście bez tego jest lepiej, ale o tym wcześniej nie wiedziałem i dziwiłem się czemu mi się z D700 i D300 czasem tak zdarzało.
    hehehehe... ja się nie wkurzam, bo jak wiesz kupiłem kolejne D700 do kolekcji i mam... gdzieś D600
    Zdania o działaniu AF w D600 nie zmienię i nie sądzę bym miał takiego pecha, że trafiłem pod rząd dwa wadliwe egzemplarze D600. Moim zdaniem układ AF w D600 jest nie do końca dopracowany i tyle.
    Fraglesso, ja nie jestem wszech dociekliwy, ja potrzebuję sprzętu DO PRACY. Jak już pisałem wcześniej, robiłem te same sceny na przemian D600 (które testowałem) i D700. Skoro D600 się wykładałał, a D700 trafiał za każdym razem gdzie trzeba to nie trzeba tu za wiele dociekać. I o tym wspomaganiu z lampy też pisałem Ci wcześniej... Tyle tylko, że D700 z tymi samymi szkłami, tą samą lampą (z af assist) i w tej samej scenie trafiał w punkt. D600 za każdym razem BF. Z tych testów wynikało jedno, by AF trafiał w każdym warunkach gdzie trzeba, te korpusy (przyp. D600) musiałyby mieć TRZY osobne ustawienia dla: 1) zastane 2) żarowe bez lampy SB 3) żarowe z lampą SB (i af assist)... ROTFL. Ja dziekuję za taki aparacik, jakoś w menu D600 nie dopatrzylem się aż tak zaawansowanych ustawień AF Tune
    Ja Ci życzę jednego - żeby na weselach, gdzie światło czasem bywa parszywe, ten D600 trafiał Ci gdzie trzeba, byś skupiał się tylko na kadrach, a nie stresował działaniem AF. D700-tkami zrobiłem naprawdę wiele ślubów, NIGDY te korpusy mnie nie zawiodły.
    Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 20-02-2013 o 00:13

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rafrog Zobacz posta
    Ale swoją sztukę masz chyba ok?
    To się okaże w praniu (na weselu) ,
    sztuki przebrane ale testy sklepowe jedno a realny świat bez ulg pokarze całą prawdę ,
    ja nie mam krytycznych wymagań vs body bo minimum u mnie to f/1,8 a w pracy będzie f/4 do f/8 ,
    weselne fotografie nie stanowią żródła utrzymania więc jak będą problemy to Serwis bez stresu .

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    a coby nie pisać matryca dużo lepsza niż w D700 i szumi mniej na wyższym ISO
    Tu pełna zgoda, matryca D600-tki jest naprawdę fajna. Niestety opakowana (MOIM ZDANIEM) w badziewną "resztę".

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    rafrog f/1,8 i f/1,4 bo na f/2,8 było lepiej ale cóż ostre testy to i wynik jak napisałem ,
    im ciemniejsze obiektywy to ilość trafień lepsza
    Raczej głębia większa i po prostu nie widać tak bardzo pomyłek...

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Raczej głębia większa i po prostu nie widać tak bardzo pomyłek...
    Otóż to. Dodatkowo upakowana matryca o tak dużej rozdziałce (a tym samym szczegółowości obrazka) obnaża każdą niedoskonałość AF. Moim zdaniem Nikona trochę przerosło wprowadzenie matryc o tak dużych ilościach mpx i cała reszta bebechów nie do końca była/jest na to gotowa...

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Tu pełna zgoda, matryca D600-tki jest naprawdę fajna. Niestety opakowana (MOIM ZDANIEM) w badziewną "resztę".
    Cel chyba zamierzony by nie był D600 konkurencyjny dla pro body ,
    w normalnych warunkach oświetleniach działa poprawnie i u mnie korekta -10 to max dla stało ogniskowych a zoom na 0 .

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •