Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar mikas4
    Dołączył
    09 2009
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    130

    Domyślnie Sprzęt do fotografowania odzieży

    Potrzebuje zbudować sobie jakieś małe studio(mam niewiele miejsca) do fotografowania odzieży na manekinie.
    Zastanawiam się nad jakimś tłem kartonowym. I do zestawu takie oświetlenie
    http://fripers.pl/product_info.php/i...FreePower.html
    Nie chcę wydawać za dużo pieniędzy więc zastanawiam się czy 200Ws by nie wystarczył.
    Plus jakieś oświetlenie tylnego planu http://fripers.pl/advanced_search_re...5%82a+&x=0&y=0

    Co sądzicie o takim zestawie, bo szukając odpowiedzi w google trafiłem na różne opinie. Niektórzy piszą że do odzieży jest to za miękkie światło i by pokazać więcej szczegółów powinno być bardziej twardsze światło.
    Nigdy nie miałem styczności z takimi lampami. Jedynie bawię się SB910 ale on się nie sprawdza. Przy fotografowaniu z dyfuzorem i bezpośrednim błyskiem, bielizna nie wygląda za specjalnie. Po odbiciu światła od sufitu doświetlona jest tylko góra a dół jest ciemny. Ogólnie zdjęcia nie wychodzą najgorzej ale bez lampy biała odzież ma za dużo szumów a przy czarnej jest ciężko złapać ostrość.
    Zestaw potrzebuje jak najmniejszy by w każdej chwili go rozłożyć i złożyć.
    Ostatnio edytowane przez mikas4 ; 17-02-2013 o 13:06
    D90 + N18-105 / N35 / N70-300 / S10-20 / SB-910

  2. #2

    Domyślnie

    Skoro z SB910 miałeś takie problemy, to świadczy ewidentnie o tym, że problemem nie jest tutaj lampa tylko jej operator.

  3. #3

    Domyślnie

    zdejmij lampę z body i przepuść błysk przez parasol - od tego zacznij
    || 5D + 85 1.8 || R+600 + YN622C ||
    Zapraszam - https://www.facebook.com/photo.kf

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar mikas4
    Dołączył
    09 2009
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez militarius Zobacz posta
    zdejmij lampę z body i przepuść błysk przez parasol - od tego zacznij
    Ale czy jedno takie źródło światła ustawione centralnie na tyle się rozproszy by doświetlić obiekt i nie było za dużo cieni. I jaki najlepiej kupić parasol. Rozumiem że musi być on ustawiony centralnie wysoko z światłem skierowanym pod kontem w dół w stronę obiektu.
    @ skinny500 Na pewno nie jestem super operatorem i cały czas się uczę. Dlatego piszę na tym forum i szukam jakiegoś rozwiązania jak tym dobrze operować.
    Kolega polecił mi parasolkę.
    Ostatnio edytowane przez mikas4 ; 17-02-2013 o 13:50
    D90 + N18-105 / N35 / N70-300 / S10-20 / SB-910

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mikas4 Zobacz posta
    bez lampy biała odzież ma za dużo szumów a przy czarnej jest ciężko złapać ostrość
    - nawet przy ISO 200 ma za dużo szumów? (sugestia nr 1: statyw, długi czas naświetlania)
    - przecież robisz to tylko raz, i do ustawienia możesz pomóc sobie dowolnym światłem, nawet jakąś małą latarką 10cm od obiektu zdjęć (sugestia nr 2: manekin nie ucieka, więc jak masz aparat na statywie i ustawisz ostrość, to spokojnie możesz przełączyć na MF i zapomnieć o "łapaniu ostrości")

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar mikas4
    Dołączył
    09 2009
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    - nawet przy ISO 200 ma za dużo szumów? (sugestia nr 1: statyw, długi czas naświetlania)
    - przecież robisz to tylko raz, i do ustawienia możesz pomóc sobie dowolnym światłem, nawet jakąś małą latarką 10cm od obiektu zdjęć (sugestia nr 2: manekin nie ucieka, więc jak masz aparat na statywie i ustawisz ostrość, to spokojnie możesz przełączyć na MF i zapomnieć o "łapaniu ostrości")
    Aparat jest na statywie i przy świetle zastanym i ISO 200 kolor wychodzi nawet ładnie. Jednak przy białym kolorze na krawędzi powstaje kolor szary.
    D90 + N18-105 / N35 / N70-300 / S10-20 / SB-910

  7. #7

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz budować biznes w którym będziesz sprzedawać odzież to wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie przeznaczyć tą kasę dla fotografa, który posiada sprzęt i umiejętności w takiej dziedzinie i zrobi Ci to bardzo porządnie. A Ty będziesz się cieszyć dobrymi zdjęciami na stronie i nie będziesz miał problemu, że Twoja sabina nie doświetla jakiegoś tam skrawka bluzy.

  8. #8

    Domyślnie

    zestaw, który podajesz na początku, tak samo jak lampa do doświetlania tła są jak najbardziej ok. Pytanie tylko czy na pewno akurat tego potrzebujesz, wydaje się, że do Twoich potrzeb można sklecić coś tańszego. Poczytaj sobie trochę o tym np. http://studiofotograficzne.pl/fotogr...kowe-0008.html
    Jeśli będziesz focił ze statywu, na manekinie w niezbyt jasnym oświetleniu zewnętrznym to 200Ws starczy spokojnie pewnie nawet i 100 Ws.

    Pomyśl też czy na pewno chcesz światło symetryczne, czy może jednak dwa różne modyfikatory i światło główne + kontra - dużo zależy od koncepcji na zdjęcia w rezultacie jest dużo rozwiązań - może warto wynająć sobie studio na godzinkę, wypróbować różne sprzęty, modyfikatory, moce lamp, sposób wyzwalania i wtedy zadecydować - różni ludzie będą dawali różne rady, bo mają różne potrzeby.
    Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista o pieniądze, a geniusz o światło...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez digitaltee Zobacz posta
    Jeśli będziesz focił ze statywu, na manekinie w niezbyt jasnym oświetleniu zewnętrznym to 200Ws starczy spokojnie pewnie nawet i 100 Ws.
    Dla formalności - czy jak będzie "z ręki", to zrobi jakąś różnicę?

  10. #10

    Domyślnie

    to zależy - jaka ogniskowa, jaka przesłona, jakie modyfikatory (ile zjadają światła). Ważne aby czas otw. migawki nie był zbyt długi. Ciężko to tak powiedzieć - ale jeżeli zamontujesz dwie lampy 100Ws w dwa softy z podwójnym dyfuzorem i domkniesz do f8 to raczej będzie mało, żeby zrobić to z ręki - ale to ciężko "policzyć" tak na oko.
    Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista o pieniądze, a geniusz o światło...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •