Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Pocket Wizard Flex iTTL + dodatkowe lampy wyzwalane fotocelą

    Przy okazji ostatniej imprezy fotograficznej zauważyłem że pracując ze zdalnymi lampami sterowanymi radiowo przez PW Flex mogę wyzwalać przy okazji inne lampy ustawione na wyzwalanie z fotoceli.
    Komunikacja z aparatu wychodziła przez Flexa, a zdalne 2 sztuki SB na Flexach właśnie przy okazji odpalały tą 580EX.

    To że mogę taką wyzwolić specjalnie mnie nie zdziwiło, natomiast zdziwiło mnie że zawsze mam ten błysk na zdjęciu. Wydawało mi się że przy iTTL występują przedbłyski i to one powinny odpalić przy okazji lampę zdalną?

    Dało mi to trochę do myślenia na temat dodatkowych tanich lamp.
    Czasami przydałyby się jako kontry lub podświetlenie tła takie dodatkowe lampy bez potrzeby kupowania kolejnych Flexów.
    Na w/w imprezie odpalałem przypadkowo akurat Canona 580EX ale czy każda lampa z fotocelą będzie tak pracować?
    Czy to tylko przypadek że synchronizowało mi się to wszystko na zdjęciu?
    A co z czasami krótszymi od 1/250s?

    Ktoś ma jakieś doświadczenia w takich zestawach?
    Kryhu
    Z6II | Z50 | D700 | N28/1.4e | S50/1.4 | N85/1.4g | Z24-70/2.8s | N200/2vr | Z16-55 |

  2. #2

    Domyślnie

    Także chciałbym się dowiedzieć czy wyzwalając jedną lampę przez PW Flex a drugą przez fotocele to czy też dojdziemy do 1/8000 s ?
    Lenart.art.pl

    D5000/D600 [ 14-24 2.8 / 24-70 2.8 / 50 1.4 G / 105 2.8 VR / 70-200 2.8 VR ]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •