Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: Asteroida

  1. #21
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 037

    Domyślnie

    A ja jasno napisałem ciekawi mnie jakie skutki wywołało by zderzenie z asteroidą która w piątek ok 20.25 minęła ziemię.

  2. #22

    Domyślnie

    Pewnie byś już nie pisał tych słów.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #23
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 037

    Domyślnie

    Jeszcze sie taka asteroida nie narodziła co by staremu góralowi rade dała

  4. #24

    Domyślnie

    Na poważnie, obiekt o "średnicy" 50 m spowodowałby podobne straty jak w katastrofie tunguskiej. Zatem wszystko zależy gdzie by spadł, szkody jednakże nadal miałby charakter lokalny.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #25
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 037

    Domyślnie

    A myślałem, że to podobna historia by się zdarzyła jak za czasów dinozaurów.

  6. #26

    Domyślnie

    Tamta asteroida miała 11 km średnicy.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Na poważnie, obiekt o "średnicy" 50 m spowodowałby podobne straty jak w katastrofie tunguskiej. Zatem wszystko zależy gdzie by spadł, szkody jednakże nadal miałby charakter lokalny.
    ale w tej "katastrofie" asteroida nie uderzyła o ziemię...przecież..
    Podpis zgodny z regulaminem forum

  8. #28

    Domyślnie

    No i co udało nam się przetrwać tę dużą asteroidę.

    Ale wracając do tego co spadło w Rosji, to gdyby to samo wydarzyło by sie NY to straty i zniszczenia byłyby no no, bardzo duże i spektakularne.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  9. #29

    Domyślnie

    Jakby uderzyła, to fala uderzeniowa byłaby mniej niszcząca, za to doszłyby wstrząsy sejsmiczne, wszystko nadal lokalnie.
    Nie pamiętam dokładnie, ale dopiero obiekty wielkości powyżej kilku km, są w stanie wyrządzić szkody na skalę globalną. Choć nie zagrażają Ziemi jako takiej. Na początku formowania się Układu Słonecznego w Ziemię uderzyła planeta wielkości Marsa i dzięki tamu mamy teraz Księżyc. Nie wytraciło to jednak samej planety z orbity. Zatem luzik, wygląda na to, że dopiero śmierć Słońca unicestwi naszą planetę.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  10. #30

    Domyślnie

    największym problemem nie są chyba asteroidy bo łatwo je namierzyć i odpowienio wcześnie żeby w przyszłości móc sobie z nimi radzić...
    z kometami jest znacznie gorzej z uwagi na ich trajektorię i szybkość... barak możliwości wczesnego namierzenia...
    W katastrofie tunguskiej asterida "wybuchła" (bo dalej nie wiadomo do końca co się stało) około 10 km nad ziemią, uderzenie byłoby znacznie gorsze w skutkach.
    Co do tej planety wielkości Marsa to była to Thea, planeta która powstała na orbicie ziemi a gdy jej masa wzrosła zderzenie było nieuniknione... Ziemię jednak ocalił ostry kąt natarcia bo uderzenie centranle by ją zniszczyło.
    Kolizja ta zmieniła zarówno orbitę ziemi jak jej kąt nachylenia... i może było to dla nas zbawienne...
    ale to jedna z teorii jest
    już się nie mądruje dalej
    Podpis zgodny z regulaminem forum

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •