Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar Huskacz
    Dołączył
    12 2012
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    43

    Domyślnie [psie zaprzęgi]

    Może kogoś (za)interesuje, może ktoś się spotkał? Może ktoś z musherów tutaj jest?

    Założyłam wątek dla pokazania samej dyscypliny, ale także dlatego, że zazwyczaj podczas wyścigów widuję dużą ilość fotografów, ale po samych zawodach jest znikoma ilość zdjęć... zatem... wyjdźcie z ukrycia!

    Poniżej moje zdjęcia, jakość nie poraża, ale zawsze jakaś pamiątka.

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez bognik ; 15-02-2013 o 16:08 Powód: Numeracja zdjęć

  2. #2

    Domyślnie

    po za przedostatnim (numeruj foty plissss) troche ''malo zaprzegowo''

  3. #3

    Domyślnie

    Ładne pieski,widać lubią tę robotę.
    D700,Samsung NX1/NX300,30/2,20/2,8,16/2,4,Samyang12/2,N.35-70/2.8D,N.70-200/4G VRIII,Samyang 85/1,4,SB800

  4. #4

    Domyślnie

    Motyw świetny, ale wykonanie już nie. Mało zaprzęgów w zaprzęgach. Kadry poucinane mało dynamiczne. Ale ogólne wrażenie ze względu na psiaki dobre.
    Nikon D7200 | D90 + MB-D80 | T11-16 2.8 | N35 1.8G | N18-105 3.5-5.6 | T90 2.8 Macro | T70-200 2.8 | SB-900 | YN-560 III

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar Huskacz
    Dołączył
    12 2012
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    43

    Domyślnie

    Mam jakiś problem z nowym obiektywem (BF, FF, nie ostrzy w ogóle na nieskończoność na małych ogniskowych) więc udały się niestety zdjęcia robione blisko.

    Zaprzęgi to także rower, narty biegowe lub hulajnoga (scooter) z jednym psem. Mogą być też dwa psy i więcej (średnio w Polsce do 14).

    Martwi mnie zmieszczenie się ze zdjęciami w ilości sztuk 10 - to dotyczy całego wątku, czy tylko jednego postu?

  6. #6

    Domyślnie

    Jako musher i posiadacz 4 malamutów i huskyego powiem, że psiaki fajne. Jednak bardziej podobały mi się zdjęcia całego zaprzęgu.

  7. #7

    Domyślnie

    Zwiększ przysłonę, skróć ogniskową, podejdź bliżej i znikną problemy z autofocusem, a perspektywa sprawi też, że zdjęcia dostaną nowego wymiaru. Ten bokeh tylko zabija reporterski charakter i od razu żegna Twoje szanse na wieloplanową kompozycję. Psiaki świetne. Aż mi się przypomniało jedno zdjęcie:


  8. #8

    Domyślnie

    Sadzac po zabarwieniu jezykow tych psow,sadze ze dostaja jako "dopalacz" zupe buraczkowa Dla ostatniego (7) jednak nie starczylo
    Najbardziej podoba mi sie 6 za ciekawy moment.

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar Huskacz
    Dołączył
    12 2012
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    43

    Domyślnie

    Zaprzęgi zaprzęgami, zazwyczaj chcę się skupić na psach, ich pracy i radości z niej, jeśli chodzi o fotografowanie ludzi - w tym sporcie bardziej jako kontakt mushera z jego zaprzęgiem. Ale ciągle się rozwijam, więc każda krytyka cenna

    6868 - psy, mają dłuuuugie, czerwone, różowe języki, to normalne (za wyjątkiem Chow-chow, które mogą mieć je fioletowe lub niebieskie), a ostatniemu psiowi zabrakło 'pigmentu' z uwagi na to, że warunki były kiepskie, odwzorowanie kolorów nie bardzo wyszło

    Ostatnio miewam też problemy z prześwietlonymi zdjęciami na największych przysłonach, 1/4000 nie daje rady, choć iso jest automatyczne... ekspozycją zawsze przesadzę w jedną lub drugą stronę...

  10. #10

    Domyślnie

    Mnie się takie zaprzęgi kojarzą z otwartą przestrzenią. Na Twoich zdjęciach właśnie tej przestrzeni mi brakuje. Nie zagłębiałem się w kolory i naświetlenie klatki bo kadrowanie mnie nie przekonało.
    Geniusz to jeden procent natchnienia i dziewięćdziesiąt dziewięć procent poświęcenia.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •