Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Question Namiot bezcieniowy pod stocki.

    Witam Wszystkich na forum.

    Chciałabym się poradzić Was w pewnej kwestii.
    Kręci mnie fotografia stockowa. Mam już zakupiony aparacik z obiektywem.
    Jestem na razie w fazie nauki i czytania książek i poradników o fotografowaniu.
    Przydałby mi się jakiś namiot bezcieniowy z całym oświetleniem właśnie pod zdjęcia na Stocki.
    Patrzyłam na Allegro i tam wybór przeróżny ceny od 70zł do nawet 300zł. Bardziej przyznam, że interesowałaby mnie ta dolna granica cenowa, no tak powiedzmy do 150zł mogę wydać.
    Chciałabym się Państwa poradzić jaki namiot bezcieniowy wybrać? Jakie powinien mieć wymiary i oświetlenie?
    Są np. na Allegro całe zestawy z dwoma lampami 50w, statywem i namiotem bezcieniowym w cenie ok. 120zł. Czy warto taki namiot kupić?
    Czy może lepiej namiot kupić osobno, a lampy inne dodatki osobno?
    Bardzo Państwa proszę o podpowiedzi i porady.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie sądzisz, że to zależy od tego co będziesz fotografował?

    Jeśli samochody to potrzebujesz większego a jeśli kolczyki to mniejszego stołu...

  3. #3

    Domyślnie

    Oczywiście mam na myśli mniejsze przedmioty jak i np. żywność.

  4. #4

    Domyślnie

    W takim razie sprawdź sama
    Weź aparacik, załóż obiektywik, ustaw na stole kilka przedmiotów jakie będziesz fotografować, ustaw "kawałek" za nimi jakąś długą linijkę lub miarkę krawiecką (równolegle do płaszczyzny matrycy), zrób zdjęcie i zobacz, ile cm na tej miarce widać. Dodaj trochę po obu stronach, i już masz minimalny wymiar "planu zdjęciowego" (stołu, namiotu). Pomijając drobiazg, że nie zawsze namiot bezcieniowy to najlepszy pomysł do tego typu zdjęć (a nawet wprost przeciwnie...).

  5. #5

    Domyślnie

    Powiem Wam już sama nie wiem. Naczytałam się tylu tematów o namiotach bezcieniowych, że mnie głowa boli.
    Jedni piszą, że te kupne za 100zł są byle jakie i się nie opłaca, inni z kolei, że można samemu zrobić taki namiot za dużo niszą cenę. Inni jeszcze, że nawet lepszy można zrobić samemu z prześcieradła, brystolu...
    Inni jeszcze piszą, że lepiej zrobić samemu stół bezcieniowy.
    Powiem Wam ja już sama nie wiem.
    Ogólnie myślę, że sama bym dała rade zrobić jakiś namiot bezcieniowy. Mogłabym kupić prześcieradło, materiał nylonowy czy jaki inny.
    Oświetlenie też mogę kupić sama w Castoramie.
    Tylko czy jakość będzie lepsza lub równie dobra jak w takim kupnym namiocie bezcieniowym?
    Chcę np. robić zdjęcia przedmiotom raczej nie dużym np. żywność (pomidory, banany, bułka, jakiś kubek itp.) Chcę aby tło było całkowicie białe a nie szare.
    Chce aby zdjęcie było dobrej jakości.
    I teraz nie wiem co zrobić/kupić.
    Oświetlenie jakie parametry powinno mieć ile lamp? Parasole muszą być koniecznie?
    Koleżanka koleżanki ma na sprzedaż namiot bezcieniowy nylonowy o wymiarach 60x60x60cm, w tym są trzy tła, dwie lampy fotograficzne obracające się o 180° (reflektory halogenowe 50W do 5400K ). Do tego dorzuca statyw składany, teleskopowy statyw 16 - 30 cm o rozpiętości do nóżek 36cm. Ogólnie mówi, że sprzęt użytkowany kilka razy i nie zniszczony. Za cały zestaw chce 60zł. Nie wiem opłaca się?
    Warto za tyle kupić od niej? Czy w tej cenie lepiej samemu coś zrobić?
    Czy takim namiotem bezcieniowym i z takim oświetlenie można jakieś fajne, ciekawe rezultaty osiągnąć?
    Może ktoś z Was ma podobny namiot i mógłby coś napisać? Pokazać zdjęcia.
    Mnie ogólnie nie stać aby kupować sprzęt oświetleniowy za 1000zł. Mogę co najwyżej kupić jakieś halogeny, żarówki mocne w markecie.
    Ogólnie na stanie mam obecnie w domu żarówkę energo 20WATT - 100WATT, dwie jarzeniówki 20WATT
    Mogę oczywiście kupić jakieś halogeny, czy żarówki co maja po 150Wat i wkręcić je na zwykłe lampki. czy kupić kabel i oprawki i zmontować.
    Proszę doradźcie mi, mój budżet to max 200zł.

    Pozdrawiam gorąco.

  6. #6

    Domyślnie

    Być może mam tylko takie dziwne wrażenie, ale z Twoich wiadomości przebija do mnie przesłanie "chcę od dziś zarabiać na zdjęciach, napiszcie mi szybko jak mam je zrobić aby się sprzedawały".

    Proponuję zacząć od własnych prób, ćwiczeń. Zobacz sobie dwa filmiki dotyczące "fotografii produktu" w warunkach domowych:
    http://www.youtube.com/watch?v=grNDA6kiGqA
    http://www.youtube.com/watch?v=dP7ATKZsOro
    Czy o podobny efekt Ci chodzi?
    Czy próbowałaś wykorzystać to co masz w domu, czy z ćwiczeniami czekasz na zakup nowych zabawek, które "automagicznie" zapewnią "profesjonalny efekt" Twoich prac?

    Cytat Zamieszczone przez Ona41x Zobacz posta
    Jedni piszą, że te kupne za 100zł są byle jakie i się nie opłaca, inni z kolei, że można samemu zrobić taki namiot za dużo niszą cenę. Inni jeszcze, że nawet lepszy można zrobić samemu z prześcieradła, brystolu...
    Inni jeszcze piszą, że lepiej zrobić samemu stół bezcieniowy.
    I wszyscy mają rację, bo mają różne potrzeby, różne oczekiwania, różne doświadczenie.

    Cytat Zamieszczone przez Ona41x Zobacz posta
    Ogólnie myślę, że sama bym dała rade zrobić jakiś namiot bezcieniowy. Mogłabym kupić prześcieradło, materiał nylonowy czy jaki inny.
    Oświetlenie też mogę kupić sama w Castoramie.
    Możesz. Tylko nie jest powiedziane, że będzie to tańsze niż zakup gotowego zestawu - to Twój czas, koszt dojazdu do sklepu itd.

    Cytat Zamieszczone przez Ona41x Zobacz posta
    Koleżanka koleżanki ma na sprzedaż namiot bezcieniowy nylonowy o wymiarach 60x60x60cm, w tym są trzy tła, dwie lampy fotograficzne obracające się o 180° (reflektory halogenowe 50W do 5400K ). Do tego dorzuca statyw składany, teleskopowy statyw 16 - 30 cm o rozpiętości do nóżek 36cm. Ogólnie mówi, że sprzęt użytkowany kilka razy i nie zniszczony. Za cały zestaw chce 60zł. Nie wiem opłaca się?
    Warto za tyle kupić od niej? Czy w tej cenie lepiej samemu coś zrobić?
    Obawiam się, że w tej cenie nie zrobisz zestawu. Pozostaje jeszcze pytanie dlaczego ona to sprzedaje, być może doszła do tego, że namiot to nie jest najlepszy sposób na robienie zdjęć
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 13-02-2013 o 13:43

  7. #7

    Domyślnie

    Można jeszcze robić "produkty" metodą skladania-maskowania zdjęć.
    Zrobilem z tego prosty poradnik na moim blogu.

    edwinzielinski.blogspot.com

    Metoda może badziej pracochlonna niż zrobienie fotki na "raz" ale za to oszczędniejsza finansowo.
    Wystarczy statyw, jedna manualna lampa zewnętrzna i miejsce do fotografowania.
    1DmkII 5dmkII 70-200L 50f1.8 85mm 1.4, 28mm 2.8
    edwinzielinski.blogspot.com

  8. #8

    Domyślnie

    Niestety koleżanka sprzedała komuś innemu ten namiot bezcieniowy. Więc ten temat upadł.
    Jednak jak sobie pomyślałam to nie tędy droga. Najpierw chyba zacznę od zakupu oświetlenia. Bo czy to będzie potem własnej roboty namiot bezcieniowy czy stół bezcieniowy to światło i tak będzie najbardziej potrzebne.
    Tak więc oświetlenie... Mój budżet max. widzę do 200zł. Co wybrać w tej sumie? Biorę pod uwagę wszelkie pomysły i te profesjonalne i te partyzanckie typu halogeny z Castoramy.
    Mam też zamiar zrobić blende, oczywiście domowymi sposobami.
    Można jeszcze robić "produkty" metodą skladania-maskowania zdjęć.
    Zrobilem z tego prosty poradnik na moim blogu.

    edwinzielinski.blogspot.com
    Czy możesz podać dokładny link do postu tego tematu, bo nie mogę tam znaleźć w ktorym to poście jest.

    Czy próbowałaś wykorzystać to co masz w domu, czy z ćwiczeniami czekasz na zakup nowych zabawek, które "automagicznie" zapewnią "profesjonalny efekt" Twoich prac?
    Coś tam próbowałam ale wiesz nie mam póki co nawet min. warunków. Przy świetle żarówkowym i energo oszczędnej żarówce 60w i trochę światła z okna to ciężko coś próbować.
    Muszę mieć jakieś światło, bo bez tego ani rusz.

    Być może mam tylko takie dziwne wrażenie, ale z Twoich wiadomości przebija do mnie przesłanie "chcę od dziś zarabiać na zdjęciach, napiszcie mi szybko jak mam je zrobić aby się sprzedawały".
    Nie no tak nie jest, po prostu chcę od czegoś zacząć, Chcę mieć jakieś min. warunki nawet do nauki. Obecnie ich nie mam.
    A co do zarabiania to na razie na to nie liczę. Nie od razu Rzym zbudowano...

    Natomiast co do programów graficznych PhotoShop i innych tego typu w celu podrasowania, wybielenia itp. zdjęcia to tutaj trochę mam jakąś wiedzę i myślę, że dam radę w tym temacie.
    Także nawet jak mi nie wyjdzie w 100% białe tło prz uzyciu np. jakiś partyzanckich metod oświetlenia czy sprzętu profesjonalnego zniższej półki widzę szanse w naprawie tego w programie graficznym.
    Ostatnio edytowane przez Ona41x ; 17-02-2013 o 15:12

  9. #9
    1DmkII 5dmkII 70-200L 50f1.8 85mm 1.4, 28mm 2.8
    edwinzielinski.blogspot.com

  10. #10

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że sprzedaż Twoich namiotów nie wzrośnie po tym spamie https://www.canon-board.info/threads...=1#post1385509

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •