Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Problem z analogowymi obiektywami

    Witam.

    Od samego początku na przemian z normalnymi obiektywami używałem też tych starych w aparacie nikond70s.Problem polega na wyświetlaniu "Err" i po ponownym naciśnięciu spustu migawki słychać dwukrotne jej uderzenie i dopiero mogę robić zdjęcie.Używam adaptera z soczewką i bez więc wykluczam,że to jego wina.AF w korpusie wyłączony na czas robienia zdjęć,lecz skoro inni użytkownicy nie mają w D70s problemu to trochę dziwne iż u mnie owy występuje.Co może być tego przyczyną?.

  2. #2

    Domyślnie

    W jakim trybie masz ustawiony aparat?
    Pora klamorów dylajoncych sie na dnie tasi: trzi biksy i pora krałzów, blyjdlampa, alumiokowy sztelung.

  3. #3

    Domyślnie

    Manual oczywiście i wyłączony w korpusie af.

  4. #4

    Domyślnie

    No to padła koncepcja nieodpowiedniego trybu...
    Może serwis coś na to poradzi, możesz też będąc w Łodzi wejść na Piotrkowską 85
    Pora klamorów dylajoncych sie na dnie tasi: trzi biksy i pora krałzów, blyjdlampa, alumiokowy sztelung.

  5. #5

    Domyślnie

    Hmm chyba będę musiał podejść.Lecz problem tkwi jedynie z "adapterem".Bo gdy podłącze taki obiektyw poprzez pierścień pośredni problem znika.Możliwe jest iż oba adaptery są wadliwe?.

  6. #6

    Domyślnie

    Możliwe. Err zazwyczaj wskazuje na błąd komunikacji body-obiektyw. Adaptery mogą po prostu zwierać styki.
    D90 | F75 | F70
    35/1.8G | 50/1.8D | 28-85/3.5-4.5 | 18-105/3.5-5.6G | T80-200/4 AI-S
    PLC3 | 12XP | H44M-4 | P135/2.8

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez varjo Zobacz posta
    Możliwe. Err zazwyczaj wskazuje na błąd komunikacji body-obiektyw. Adaptery mogą po prostu zwierać styki.
    Tak też może być, sprawdź, czy adapter w okolicach styków aparatu nie świeci gołym metalem, jeśli tak, to możesz spróbować zaizolować jakąś dobrą farbą.
    Pora klamorów dylajoncych sie na dnie tasi: trzi biksy i pora krałzów, blyjdlampa, alumiokowy sztelung.

  8. #8

    Domyślnie

    Hmm,w zasadzie zostaje mi podejść jutro na Piotrkowską bo jak oglądam te adaptery,ani jeden,ani drugi nie "wygląda" na jakiś szczególnie zużyty.Możliwy jest tu problem z moim body,tak więc dziękuje za podpowiedzi jutro się okaże co jest przyczyną

  9. #9

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •