Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta
    Jakiej końcówki USB 3.0, chyba coś źle Cię zrozumiałem, albo śnię?

    Kabel USB 2.0, pasuje do gniazd USB 3.0 i między innymi na tym polega również owa kompatybilność wsteczna.
    D90 w korpusie ma wyjscie do transferu danych w standardzie USB2.0, ten przenosny dysk 500GB ma wyjscie do transferu danych w standardzie USB3.0. To sa inne koncowki.
    Oczywiscie koncowka wpinana do kompa jest ta sama.

    Czyli nie podlacze kabelkiem od D90 tego dysku.

    P.s
    Mekano byla szybsza.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 11-02-2013 o 18:33
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #12

    Domyślnie

    krzysztofz24, a zrob test programem HD TUNE i sprawdz jego transfer moze?
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  3. #13
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mekano Zobacz posta
    Tak, ale nie do konca.. dysk na USB 3.0 ma specyficzne wejscie ...
    Jeżeli producent obudowy USB 3.0, deklaruje kompatybilność wsteczną ze standardem USB 2.0, to gniazdo na obudowie dysku również jest w pełni kompatybilne ze standardem USB 2.0.

    Mam właśnie w rękach taką obudowę (Natec), jakby co.


    A Ty Krzysztofie, oszczędziłbyś nam domysłów, gdybyś używał konkretów, czyli podał producenta i model obudowy.

    Bo w takiej formie, to nie jest rozmowa, tylko nie wiadomo co.
    Ostatnio edytowane przez Johanan ; 11-02-2013 o 18:38
    Medice, cura te ipsum.

  4. #14

    Domyślnie

    Również uważam, że może to być problem kabla USB. Też zdarzało mi się, że podpinane urządzenie, mimo standardu 2.0, kabla 2.0 i tego że rozpoznane jako 2.0, działało z prędkością USB 1.0.

    Co do kabli - kable USB 3.0, to nic innego jak 2.0 z dodanym fragmentem z dodatkowymi 5-cioma pinami. Wszystkie (prawie) kable USB 2.0 pasują do 3.0. Wyjątek stanowi 4-ro pinowe kable miniUSB (używane kiedyś przez Sony i Canona) i 4-ro pinowy kabel miniUSB typ A (absolutna rzadkość).
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 11-02-2013 o 18:39
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta
    Jeżeli producent obudowy USB 3.0, deklaruje kompatybilność wsteczną ze standardem USB 2.0, to gniazdo na obudowie dysku również jest w pełni kompatybilne ze standardem USB 2.0.

    Mam właśnie w rękach taką obudowę (Natec), jakby co.
    To ja dodam do tego, ze w takim razie nie wszystkie dyski tak maja, ja mam jakis stary dysk LACIE wlasnie na USB 3.0, kiedys mi sie popuslo to wejscie i niestety musialam wymieniac cala obudowe dysku na 2.0, a koniec koncow wyszlo tak, ze wlozylam go do portu sata, chociaz nie pamietam dlaczego go wlozylam i czy byl wolniejszy na 2.0?
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Kabel chyba nie jest przyczyna, u mojego brata dziala bez problemu.
    Zreszta kabelek od D90 nie ma koncowki USB3.0.

    Chyba wyjme po prostu HDD i zaniose do kogos z nowszym sprzetem zeby zrobic buckup.
    Próbowałeś z krótszym kablem, albo takim z dwoma wtyczkami umożliwiający pobieranie prądu z 2 portów USB?
    Dysk usb ma dość duże zapotrzebowanie na prąd i wiele płyt ma słabą wydajność zasilania a im dłuższy kabel tym większy jest spadek natężenia prądu

    Kiedyś miałem podobny problem bo dysk świetnie działał na 1,5 metrowym kablu od aparatu ale na laptopie były problemy i musiałem zmienić na krótki 20 cm kabelek, który dostałem dyskiem.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Próbowałeś z krótszym kablem, albo takim z dwoma wtyczkami umożliwiający pobieranie prądu z 2 portów USB?
    Dysk usb ma dość duże zapotrzebowanie na prąd i wiele płyt ma słabą wydajność zasilania a im dłuższy kabel tym większy jest spadek natężenia prądu

    Kiedyś miałem podobny problem bo dysk świetnie działał na 1,5 metrowym kablu od aparatu ale na laptopie były problemy i musiałem zmienić na krótki 20 cm kabelek, który dostałem dyskiem.
    Plyta jest stara jak wegiel I dlatego ja wymieniam. Kabel dziala u mojego brata, tylko ze on ma o generacje nowszy sprzet.
    A kabel to w sumie ma tak ze 2m, bo od telewizora.
    Moze jakies "straty mocy" daje z ktorymi moja plyta juz sobie nie radzi.
    Zobacze jutro z krotszym kablem, bo teraz do pracy.

    Dziekuje wszystkim za zainteresowanie tematem.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 11-02-2013 o 19:33
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •