Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Slik Pro 33DX czy Pro 340DX?

    Jak w tytule waham się między dwoma statywami. Który polecacie, jakie są miedzy nimi różnice i jakie mają wady? Najcięższy sprzęt na nim to będzie Nikon D3000 i nikkor 70-300mm .
    D3000| N18-55 | N70-300 | N 35 1/8

  2. #2

    Domyślnie

    Niektórzy muszą najpierw popróbować, żeby wybrać coś na stałe. No, niby nie ma co im tej przyjemności zabierać - tylko szkoda te parę złotych...

    Ja jużbym wolał to.

    A sam też tak wojowałem z różnymi lekkimi (nawet automatami) i teraz mam to.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  3. #3

    Domyślnie

    Mnafrotto trochę nie na moją kieszeń i cały czas upieram się przy Sliku
    D3000| N18-55 | N70-300 | N 35 1/8

  4. #4

    Domyślnie

    Modele 330 DX i 340 DX różnią się maksymalną wysokością roboczą oraz długością po złożeniu, dokonując wyboru musisz uwzględnić przede wszystkim swój wzrost . Dokładne informacje znajdziesz na stronie producenta.

    Osobiście używam modelu 340DX i bardzo sobie go chwalę za jakość wykonania i mobilność ale montuję na nim Fuji S5 Pro z podpiętą Sigmą 10-20 lub 50-ką. Przy tak zwartym i niezbyt ciężkim zestawie nie ma najmniejszych problemów ze stabilnością w czasie robienia zdjęć nocnych przy czasach naświetlania rzędu 2-3 minut. Jednak kiedy szykują się zdjęcia z użyciem cięższych obiektywów i dłuższych ogniskowych zabieram ze sobą masywny i ciężki statyw (mam Vanguarda Tracker 4).
    Wolność to wśród mądrych ludzi żyć, widzieć dobroć w oczach ich... i szczęście...

  5. #5

    Domyślnie

    Mam 166 cm. 330DX ma max. wys. 160 cm a 340DX 160 cm. :P więc dalej nie wiem Jakieś wady? A zalety?
    D3000| N18-55 | N70-300 | N 35 1/8

  6. #6

    Domyślnie

    Najważniejszą różnicą jest ilość sekcji: 330DX ma 3 sekcje nóg, 340-ka 4 sekcje więc teoretycznie ten pierwszy powinien być bardziej stabilny. Spojrzałam na stronę sklepu gdzie kupowałam swoją 340-kę i tam są podane następujące wymiary:

    330DX:
    Maksymalna wysokość: 160 cm
    Długość złożonego statywu: 60 cm
    Waga: 1,57 kg

    340DX:
    Maksymalna wysokość: 147 cm
    Długość złożonego statywu: 49 cm
    Waga: 1,52 kg

    Obydwa statywy mają piankowe zabezpieczenia na nogach co znacznie poprawia komfort pracy i noszenia statywu w chłodne dni (z tego powodu wybrałam Slika, a nie polecanego wyżej Velbona Sherpa 750r).
    Wolność to wśród mądrych ludzi żyć, widzieć dobroć w oczach ich... i szczęście...

  7. #7

    Domyślnie

    Zastanawia mnie trochę dobieranie statywu do wzrostu fotografa. Rozumiem ze chodzi głównie o wygodę pracy fotografa na ww. Z drugiej jednak strony umyka wam jeden bardzo ważny fakt. Na co dzień zajmuje się fotografią związaną z fotografowaniem ludzi i do tego chciał bym się teraz odnieść.
    Mianowicie poprawne kadrowanie zdjęć, na kadr składa się też punkt widzenia aparatu.
    Przy fotografowaniu całej sylwetki zazwyczaj powinno się umieszczać oś obiektywu nieco powyżej środka tej postaci, przy szerszym portrecie na wysokości mostka modelki (o ile dobrze pamiętam).
    Tak wiec podążając tym tokiem rozumowania to przy modelkach nawet wyższych czyli kolo 177cm wzrostu, nie będziemy wykorzystywali więcej jak 160-165cm wys statywu.

    Moim zdaniem jednym z najważniejszych cech statywu na jaki trzeba zwrócić uwagę jest stabilność i wysokość statywu bez wyciągania kolumny centralnej. Wysunięcie jej zdecydowanie obniża stabilność statywu.
    1DmkII 5dmkII 70-200L 50f1.8 85mm 1.4, 28mm 2.8
    edwinzielinski.blogspot.com

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oldarcher Zobacz posta
    ...Mianowicie poprawne kadrowanie zdjęć, na kadr składa się też punkt widzenia aparatu.
    Przy fotografowaniu całej sylwetki zazwyczaj powinno się umieszczać oś obiektywu nieco powyżej środka tej postaci, przy szerszym portrecie na wysokości mostka modelki (o ile dobrze pamiętam).
    Tak wiec podążając tym tokiem rozumowania to przy modelkach nawet wyższych czyli kolo 177cm wzrostu, nie będziemy wykorzystywali więcej jak 160-165cm wys statywu.
    ....
    A jak modelka usiądzie, lub co gorsza, położy się ?

    (Bez obrazy - tak mi się skojarzyło)

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  9. #9

    Domyślnie

    To nawet prościej. Przecież statyw zawsze można nieco złożyć
    Niżej niż 60cm sie nie schodzi raczej.
    Jedyny rozsądny wyjątek jaki przychodzi mi do głowy to fotografia makro kiedy to przydało by się niżej.
    1DmkII 5dmkII 70-200L 50f1.8 85mm 1.4, 28mm 2.8
    edwinzielinski.blogspot.com

  10. #10

    Domyślnie

    Tak w temacie Slika 330DX polecam ten statyw... przeszedł ze mną trochę- stał w morzu- w piasku, w śniegu i takie tam... służył do wyciągania śniegu spod samochodu, gdy wyleciał z trasy (wiem, bardzo inteligentne, ale się przydał). Po dwóch latach mogę powiedzieć, że jest wytrzymały i wszystko w sumie za tą cenę jest ok, ale:
    -stopki- fajnie mieć także te z ostrym końcem- nie tylko gumowe
    -blokady nóg- nie najgorsze, ale widziałem patenty skręcane np. w Triopo, Sirui itd. i te chyba są wygodniejsze
    -wytrzymuje raczej większe obciążenie niż deklarowane 3kg- i jest całkiem stabilnie (przy nie rozłożonym całkowicie statywie), D90 z 70-300, czy 5d mk2 z 70-200 2.8 dawało radę bez problemów
    -rozkręcana na dwie części kolumna głowicy- dobra rzecz, zazwyczaj używam krótszej
    -głowica jest całkiem w porządku- ale po pewnym czasie stwierdzam, że lepsza byłaby kulowa- kwestia gustu- sam pewnie niedługo na taką zmienię

    W tej cenie, nie wiem czy można dorwać coś lepszego (do ~250zł za statyw z głowicą).
    1/2 Get Lucky Photo
    D750| S 35mm | N 50mm 1.8 | SB700

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •