Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Photoshop Elements

    Oświećcie mnie proszę w kwestii PS Elements (np. 11). Czy do cywilnych zastosowań się nadaje czy zawracanie głowy?
    Do NEFów mam Capture NX2 i "w tem temacie" (pamiętacie kto tak mawiał?) absolutnie niczego nie zamierzam zmieniać. Brakuje mi natomiast narzędzia do lokalnych korekt (tu wybielić ząbki, tam wyostrzyć oczy, ówdzie wygładzić zmarszczkę etc). Czy do takich mało wyrafinowanych zastosowań Elements się nada czy trzeba się napiąć na pełną wersję?

  2. #2

    Domyślnie

    Spokojnie Ci wystarczy. Ściągnij sobie ze strony Adobe. Możesz go używać bez klucza jako wersję testową przez, bodajże, 30 dni. Przez ten czas sprawdzisz.
    D200 plus graty...

  3. #3

    Domyślnie

    WOW a dlaczego nie robić takich rzeczy w Capture NX2?
    Przecież tam masz też to do zrobienia, a dzięki U-pointom robi się to bajkowo prosto!!!
    NIKON D800 | N24-70mm 2.8| N50mm 1.8D| N85mm 1.8G| N70-200VR| SB-900

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez remos Zobacz posta
    WOW a dlaczego nie robić takich rzeczy w Capture NX2?
    Przecież tam masz też to do zrobienia, a dzięki U-pointom robi się to bajkowo prosto!!!
    Tylko dla tego, że nie wiem jak. I - co gorsza - nie próbowałem się zainteresować. Niech polecą kamienie... Roboczo uznałem, że niezwykła popularność Photoshopa wynika z niedostatków CNX.
    Jeśli znasz dobry samouczek to chętnie skorzystam.
    Jeśli mógłbym pozostać tylko przy CNX2 byłoby super.

  5. #5

    Domyślnie

    Wystarczy ci instrukcja i ew. filmy z yt. Generalnie każdy kolejny krok edycji jest prawie jak warstwa w PS z jej dobrodziejstwami typu mieszanie, maska itd.
    To co ty robiłeś w NX2, że tego nie widziałeś/wiedziałeś?
    Panowie pozwolą, że się przedstawię: Zdzisław Dyrman... zasadniczo...
    D700 Tokina ATX AF 17mm , T28-75/2,8, 50/1.8G, 85/1.8D, SB900
    XT-10 16-50,

  6. #6

    Domyślnie

    Lokalne korekty w CNXie sa banalnie proste, najlatwiej robi sie to poprzez dodanie efektu po czym wybranie pedzla na plus i malujesz gdzie chcesz z kryciem jakie chcesz...
    Wygladzanie zmarszczek tez jest mozliwe, ale troszke trzeba sie nakombinowac, wydaje mi sie, ze mozna to zrobic poprzez redukcje szumu i wtedy malowanie pedzlem nie moja dzialka takie zdjecia wiec pewien nie jestem, mozna tez latki uzyc, ktora dziala calkiem znosnie, nie tak dobzre jak PSowy stempelek, ale dobrze.
    Podostrzanie i wybielanie tak samo jak opisalem wczesniejsza operacje, dajesz wyostrzenie, potem pedzelekk i malujesz...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 251kris Zobacz posta
    To co ty robiłeś w NX2, że tego nie widziałeś/wiedziałeś?
    Wywoływałem NEF a potem do PS (pirat). Teraz się wstydzę, PS wykasowałem i szukam legalnego softu.
    NX2 mam oryginalny - jeśli to wystarczy to doskonale.

  8. #8

    Domyślnie

    700zł (RTVEUROAGD) to najniższa cena CNX2 jaką można spotać czy znacie może jakieś lepsze źródło? Mam PSE10 i przydałoby mi się coś z lepszą wołarka RAWów.

  9. #9

    Domyślnie

    Zobacz w giełdzie, oststnio ktos sprzedawał komplet CNX i CNX II. Ewentualnie zakup za grosze CNX i uaktualnienie za 399 zł
    pozdrowienia
    drHardware. Moje zdjęcia zdradzają raczej dokumentalny charakter niźli artystyczny...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •