Z tego co widzę to nic nie napisali, że nie wolno mu tego sprzedać.
Szukaj
Z tego co widzę to nic nie napisali, że nie wolno mu tego sprzedać.
Oczywiście nie ma takiego zapisu w regulaminie.
Ale pojawia się inna kwestia. Jeśli chce to teraz sprzedać, to zgodnie z prawem będzie musiał zapłacić podatek dochodowy. A dochód wynosi tutaj 100% ceny sprzedaży (dostał za darmo). Jeśli sprzeda wszystko w jednym roku podatkowym (a w przypadku elektroniki nie ma na co czekać - za chwilę to będzie przeterminowany złom), to wskoczy w drugi próg podatkowy, więc to tak jakby wygrał o 32% mniej tej kasy. Dodajmy do tego to, że wycena była wg stawek MediaMarktowych, a sprzeda po cenach rynkowych, to okaże się, że wygrał tak naprawdę 150tys. zł, albo i mniej. Nadal sporo, ale niesmak pozostaje...
![]()
nie czytałem regulaminu ale na gazeta.pl napisali:
Zgodnie z regulaminem konkursu, Media Markt pokryje koszt podatku od nagrody oraz dostarczy wszystkie produkty pod wskazany przez zwycięzcę adres.
Od nagrody tak, ale nie podatek od sprzedaży tej nagrody![]()
Oj tam,oj tam zawsze może rozdać przyjaciołom cześć albo np. do domu dziecka itp. Wszystko zależy od podejścia.
Skontaktuj się z nami