Close

Strona 21 z 26 PierwszyPierwszy ... 111920212223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 259
  1. #201

    Domyślnie

    Jak by się tak uprzeć, albo użyć kombinerek...

    Pilot - to z rawa, więc siłą rzeczy pokręcone. Ale nie tak bardzo, bo kręcić specjalnie nie umiem.

  2. #202

    Domyślnie

    a która z serii dpX, nie merril ani quattro, jest najlepsza?

  3. #203

    Domyślnie

    Trudno powiedzieć. Teoretycznie im nowsza, tym lepsza. Poprawiona wydajność, AF i takie tam rzeczy.
    Tyle, że obrazek już trochę inny. Nie mam się w żadnym wypadku za eksperta od tego sprzętu, ale jak dla mnie najfajniejszy obrazek dawały SD-10 i SD-14, a z kompaktów pierwsze serie DP. Najfajniejszy, w sensie ciepły i przyjemny.
    Ale to już każdy musi sobie sam ocenić. W każdym razie taka Sigma DP-1 jest ciekawą alternatywą choćby dla GR-a, również dzisiaj.

  4. #204

    Domyślnie

    czytałem że nowsze dp1s czy x? jakieś problemy mają z rozjechanym kolorem na brzegach detali

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    czytałem że nowsze dp1s czy x? jakieś problemy mają z rozjechanym kolorem na brzegach detali
    Sigma DP1 ma problem w czystym oddawaniu koloru czerwonego.
    Ogolnie trzeba umiec obrabiac foty z foveona aby wyciagac wlasciwa kolorystyke.
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    ...a tak na serio, ciekawi mnie co takiego jest w obrazie z foveona że tyle osób da sobie ręke uciąć że jest lepiej
    Ręce warto szanować, ale zdecydowanie jest inaczej. Zwłaszcza na etapie obróbki - wycinek kadru 1:1 jest nadal bardzo dobrej jakości, bez utraty szczegółów. Poniżej nie wycinek, a trochę więcej:


  7. #207

    Domyślnie

    Czekamy z aparatem na lato. Póki co czasem siedzimy w domu (brzmi obrazoburczo w czasie narodowej kwarantanny, ale taki urzędniczy lajf). Za to ogólnie zwalniamy i czasem używamy sobie przy 1/4 sekundy. To poniższe to jednak 1/80.


  8. #208

    Domyślnie

    Odgrzewam wątek. Zakupiłem SD Quattro i od jakiegoś czasu bawię się tym aparatem. Możliwości ma wielkie. Testowałem SFD mode oraz zwykły X3F. Eksportuję jako pliki tiff z programu Sigmy, później trafiają do Lr celem usunięcia aberracji i kolorowego szumu, który powstaje czasami w ciemniejszych partiach (nie ma takiej potrzeby w plikach X3I w funkcji SFD).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDQ_0508.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	1,48 MB
ID:	44839
    Sigma ART 30/1.4 - klasyczny raw X3F.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDQ_0430.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	1,15 MB
ID:	44840
    Sigma ART 30/1.4 - X3F
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDQ_0434-2.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	1 010,4 KB
ID:	44841
    Sigma ART 30/1.4 - X3I z pliku SFD

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skanajken Zobacz posta
    Odgrzewam wątek. Zakupiłem SD Quattro i od jakiegoś czasu bawię się tym aparatem. Możliwości ma wielkie.
    Napisz coś więcej o tym aparacie. Jak z wyważeniem, ergonomią, szybkością działania, AF?

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LeonardZelig Zobacz posta
    Napisz coś więcej o tym aparacie. Jak z wyważeniem, ergonomią, szybkością działania, AF?
    Szybkość nie jest mocną stroną tego aparatu. Szukałem czegoś, co zastąpi mi analoga, nie szukam szybkości, raczej jakości, ale i o tę trzeba powalczyć przy tym aparacie. Najbardziej interesował mnie zapis x3i, a więc raw złożony z 7 ujęć, czyli bazowa ekspozycja +/- 3 EV. Możliwości w późniejszej edycji są bardzo duże, a jakość nie ulega degradacji.
    Jest prądożerny, od razu dokupiłem 2 baterie i można powiedzieć, że na jedno wyjście w plener taki zestaw wystarczy. Gdyby chcieć pojechać na weekend, gdzie nie ma zasilania, to fajnie by było mieć zapas 6 albo więcej akumulatorów. Plik x3i waży niemal 400 mega, zatem fajnie mieć kilka pojemnych kart.
    Późniejsza edycja w programie SPP również nie należy do szybkich, ale w porównaniu z samodzielnym skanowaniem klisz i edycją i tak jest w porządku.

Strona 21 z 26 PierwszyPierwszy ... 111920212223 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •