Close

Strona 5 z 26 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 259
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Taki sam efekt można uzyskać z dowolnego aparatu zmniejszając jasność koloru niebieskiego.
    Próbowałem z Sony, ale nie wyszło jak z Sigmy.
    Jeśli chcesz, spróbuj po swojemu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00785a.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	353,8 KB
ID:	13339

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Nie na temat.

    A poza tym DR ludzkiego oka/mózgu nie jest liniowy i żeby zdjęcie wyglądało naturalnie, to właśnie soft musi zmienić krzywą.
    Powtórze ostatni raz bo lubie Ciebie


    Ogólnie jest tak, ze im wiekszy DR w aparacie tym lepiej sa oddawane chmury na niebie nawet jak masz NIEPRZEPALONE NIEBO
    Jak napisalem poprzednio, ze DR to suma wielu zaleznosci.
    Rzeczywisty DR moze byc nieco inny od tego uzyskiwanego na wyjsciu.
    Mowiac prosciej mozesz miec dwa aparaty o takim samym zmierzonym DR-rze przez Optyczne ale
    nie wiesz, ktory z nich jest bardziej tunignowany programowo
    Najszybciej na chmurach zauwazysz, ktory system bokami robi na swiatlach


    Matryca Foveon ma wiele zalet jak i wiele wad i jest to dosc stara konstukcja ale ma jedna najcenniesza zalete.
    Nie wymaga misternych obrobek programowych. Tam jest wszystko proste jak budowa cepa i nie wymaga duzych
    mocy obliczeniowych.
    Stad masz przy dobrym oswietleniu rewelacje a przy zlym oswietleniu zielony zafarb i szumy.
    Foveona bardzo cenia zwolennicy fotografii BW bo masz obraz o DR blony filmowej.


    Jak masz watpliwosci, wez aparat z FOVEON-em i jakiś tam inny aparat z mniejszym DR-em i
    naswietl kadr z niebem z chmurkami w tle bez przepalenia swiatel i powyciagaj to sobie z RAW-ow.


    Sprawdz jakie sa roznice i gdzie masz wiecej i bardziej subtelniejsze przejscia na bielach
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  3. #43

    Domyślnie

    Nie, po prostu nie.

    Weź dwa wiadra: duże i małe. Do każdego wlej szklankę wody. Następnie z każdego z nich wylej całą zawartość. Czy z większego wiadra wylało się więcej?

    Ja tym samym kończę dyskusję o rzeczach oczywistych. Nie jestem dobry z teologii czy badań nad rzeczami nadprzyrodzonymi, o których piszesz.
    Ostatnio edytowane przez epicure ; 01-09-2018 o 12:27
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Nie, po prostu nie.

    Weź dwa wiadra: duże i małe. Do każdego wlej szklankę wody. Następnie z każdego z nich wylej całą zawartość. Czy z większego wiadra wylało się więcej?
    Ja tym samym kończę dyskusję o rzeczach oczywistych. Nie jestem dobry z teologii czy badań nad rzeczami nadprzyrodzonymi, o których piszesz.
    Wiadra i woda to dobry przyklad Epicure.

    Potraktowales czasteczki wlewanej wody do wiadra w kazdym przypadku jednakowo a to bląd

    Zwróć uwagę na to, ze w świecie cyfrowym czasteczka takiej "wody"
    dla malego DR jest znacznie wieksza od czasteczki dla duzego DR-a.

    Kolejna sprawa to jakość czyli klarownosc tej czasteczki.

    Im masz lepszej jakosci matryce i przetworniki + dobre oprogramowanie tym ta czasteczka bedzie bardziej
    kryształowa i przejrzysta.

    Im wiecej programowego cwaniactwa i kombinacji tym czasteczka bedzie bardziej metna i mniej klarowna co zmniejszy
    mozliwosci pokazania najdrobniejszych roznic w niej.
    Czyli biel bedzie bardziej biala a czern bardziej czarna.

    Zatracimy mozliwosc dobrego pokazania najdrobniejszych roznic i to jest
    wlasnie najlepiej widoczne na chmurach na tle nieba.

    Najlepiej jak wezmiesz sprzet i potestujesz w praktyce i przekonasz sie
    na wlasne oczy, ze efekt koncowy chmur na niebie bedzie dla roznych sprzetow dla takiego samego kadru
    roznil sie. Sprzet o szerszym DR-rze bedzie nieco lepiej pokazywal przejscia na chmurach.
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  5. #45

    Domyślnie

    Pstryk z DP2 Quattro. Uwaga, duże!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDIM0045d.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	158,0 KB
ID:	13475

  6. #46

    Domyślnie

    jak duże? mi udało się pobrać plik 900p 150kb

    jak to pobrać żeby pobawić się na źródłowym?

  7. #47

    Domyślnie

    Chyba coś nie tak z tym hostingiem. Ten jpeg ma 25 MB, ale nie chce pokazać się w pełnej rozdzielczości.

    To dam wycinek z niego:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDIM0045crope.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	2,93 MB
ID:	13478

  8. #48

    Domyślnie

    mogę prosić żebyś to gdzieś wrzucił? mogę kawałek swojej chmury udostępnić jakby co

  9. #49

    Domyślnie

    Jasne. Daj namiar.

  10. #50

    Domyślnie

    daję tutaj jakby ktoś jeszcze chciał skorzystać, chyba że wolisz na priv to wygeneruję nowy

    https://1drv.ms/f/s!Ap1yHhJuFamDms1M9e-VSjW5yDWx9A

Strona 5 z 26 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •