Close

Strona 11 z 26 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 259
  1. #101

    Domyślnie

    No i jakby to powiedzieć... Więc da się jednak zrobić dobrą ekspozycję?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Śmiech tak, dlatego z Twoich rewelacji śmieję się szyderczo.

    Manipuluję? No cóż, po prostu umiem pokazać na obrazku o czym mówię.

    I nie, nie jesteś ani pierwszy ani jedyny, który jak na moje argumenty nie umie odpowiedzieć rzeczowo, zarzuca mi manipulację. Z tego też się śmieję.
    Moich rewelacji? Ożesz, coś przegapiłem chyba. A wybranie fragmentu zdjecia i udowadnianie swojej tezy o złym naświetleniu całosci czym jest jesli nie manipulacją. Ja nie muszę mieć racji, bo nie o to chodzi w hobby pt. Fotografowanie. Kiedyś w czasach analogu zrobiłem 40 powiekszeń tego samego kadru, używajac różnych papierów, różnych stężeń wywoływacza i trudno mi było wybrać jedno to "właściwe". Podobały mi się prawie wszystkie. Od mocno kontrastowych, po mięciutkie bez smolistych czerni. I możemy sie razem pośmiać ze nie wiedziałem co chcę osiagnać. Przez te lata coś tam juz wiem, ale pewności nie mam do dzis. I to mi się podoba.
    ps. A na zdjęciu zaprezentowanym przez @Ligo mój wzrok przykuwa cysterna i wiszace nad nią złowieszcze chmury, zupełnie mnie nie interesują krzaczory po lewej. Rozjaśnienie tego zdjęcia zupełnie zmienia jego charakter.
    Ostatnio edytowane przez Juriko ; 06-09-2018 o 23:41
    Pozdrawiam, Jurek.

  3. #103

    Domyślnie

    Zdjęcie nie przedstawia nic szczególnego, ale proszę zwrócić uwagę na kolory, które niejako z automatu daje Foveon:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDIM4895ab.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	647,7 KB
ID:	13702

  4. #104

    Domyślnie

    Te kolory przypominają mi poczciwego, pierwszego x-transa w xe-1

  5. #105

    Domyślnie

    Miałem też X-E1, ale tam kolory były bardziej cukierkowe i nie tak żywe. Na początku mi się podobało, ale szybko zaczęło wkurzać. Fujowa matryca to taka kompilacja Bayera, trochę inna ale dalej z siatką. Do trzech warstw Sigmy, co by nie mówić, jednak jej brakuje.

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Juriko Zobacz posta
    A wybranie fragmentu zdjecia i udowadnianie swojej tezy o złym naświetleniu całosci czym jest jesli nie manipulacją.
    Jest właśnie pokazaniem, że ekspozycja jest niewłaściwa. W prawidłowej ekspozycji wszystkie obszary zdjęcia mieszczą się w zakresie tonalnym (bez niedoświetleń i prześwietleń). Tu nie ma miejsca na manipulację, to suche technikalia.
    Wspominasz fotografię analogową, więc przypuszczam, że znasz metodę pomiaru światła "na kontrasty"? Omawiane zdjęcie jest podręcznikowym wręcz przykładem błędnie ustawionej ekspozycji, co w przypadku pomiaru kontrastów było by widoczne, jak na załączonym przez bąbla wykresie.
    Co do różnych ekpozycji odbitek - to już inny temat, pracowałeś już w zakrezie określonej wcześniejszym naświetleniem ekspozyji. I nie rozmawiamy o właściwej, tylko o prawidłowej (technicznie) ekspozycji.

    Cytat Zamieszczone przez Juriko Zobacz posta
    ps. A na zdjęciu zaprezentowanym przez @Ligo mój wzrok przykuwa cysterna i wiszace nad nią złowieszcze chmury, zupełnie mnie nie interesują krzaczory po lewej. Rozjaśnienie tego zdjęcia zupełnie zmienia jego charakter.
    To już zupełnie inna para kaloszy. Oczekiwane przez nas efekty możemy osiągnąć używając nieprawidłowej ekspozycji. Chociaż argument, że zadowala Cię fragment zdjęcia, a nie interesuje jego pozostała część, jest zastanawiający.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Oczekiwane przez nas efekty możemy osiągnąć używając nieprawidłowej ekspozycji.
    Widzisz, to nie jest do końca tak...
    Prawidłową ekspozycję można sobie ustalać stojąc spokojnie w miejscu, trzymając aparat oburącz i po prostu mając czas na to. Tyle, że w niektórych sytuacjach to nie robi, tak jak w mojej, gdzie nie było czasu, ani możliwości zmienić parametrów wsześniej ustawionego sprzętu.
    Zresztą sprzęt spisał się świetnie, nadążając ustawić pomiar i ostrość w ułamku sekundy po wybudzeniu z uśpienia.

  8. #108

    Domyślnie

    Paradoksalnie potwierdziłeś moją wypowiedź
    Nie użyłeś zaniżonej ekspozycji z rozmysłem, tak wyszło, ale jednocześnie zdjęcie spełniło Twoje oczekiwania.
    Jak ktoś kiedyś zauważył - dobre zdjęcie, nie musi być ostre.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Paradoksalnie potwierdziłeś moją wypowiedź
    Czekaj, muszę poczytać ze trzy razy, może zakumam.

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Jak ktoś kiedyś zauważył - dobre zdjęcie, nie musi być ostre.
    A to, to święta prawda.

  10. #110

    Domyślnie

    Foveon daje wlasnie takie ladne fajne mile dla oka kolory ale to nie jest zadna przeszkoda dostosowac fote do innych wlasnych preferencji kolorystycznych.
    Troche porobilem zdjec to matryca i uwazam, ze zbiera nieco szerszy zakres widma niz widzi nasze oko, stad przy niby bialym niebie jak widzimy okazuje sie ze ono nie bylo wcale takie jednolicie biale
    Ostatnio edytowane przez darekw1967r ; 07-09-2018 o 11:03
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

Strona 11 z 26 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •