Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie kadrowanie zdjec problem

    Obrobiłem około 300 zdjęć ze studniówki. Ustawiłem sobie kadrowanie 10x15 i 300 piks/cal. Po kadrowaniu i obróbce wydawało mi się, że dziwnie mało te zdjęcia zajmują. Patrze a tam zdjęcia 1772x1181. Załamka. Nie oddam przecież takich małych zdjęć. Ile powinienem ustawić, żeby nie pomniejszało zdjęć ?
    D60 + D610 + Nissin Di622 + SB 700
    Tamron 24-70 2.8, N 35mm f/1.8G, Samyang 12mm f/2.8

  2. #2

    Domyślnie

    No ale tyle w pikselach zajmują zdjęcia 15x10 cm @300 dpi. Wszystko jest OK.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #3

    Domyślnie

    10x15cm to w rzeczywistości 102x152mm, czyli 1205x1795px przy 300dpi.
    Niektóre laby wymagają 1198x1795px.
    Be obscure clearly...

  4. #4

    Domyślnie

    To chyba nie będę nic kombinował i oddam takie zdjęcia na płytce.
    A jeśli ustawię np. 500 px/cal i oddam do fotolaba to co wtedy ??
    D60 + D610 + Nissin Di622 + SB 700
    Tamron 24-70 2.8, N 35mm f/1.8G, Samyang 12mm f/2.8

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •