Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 32 z 32
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JaroPienza Zobacz posta
    Kiedyś ludzie/użytkownicy chcieli pomóc ,chcieli doradzić , a nie zdegradować do wysokości podłogi, czy po wyżywać na osobach słabszych akurat w tym temacie bo samemu jest się nieudacznikiem.
    Przecież w wielu komentarzach masz jak byk napisane co jest nie tak więc o co ci chodzi?
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kichu Zobacz posta
    cześć masz zooomowanych, ale to niewiele zmienia w ostatecznym odbiorze, bo na przyklad panoramki robione na szerokim kacie sa mocno "rozedrgane" rozne elementy samochodu maja rozna predkosc katowa (kombinacja uzytej ogniskowej, odleglosci od foconego obiektywu i dlugiego czasu) i o ile miejsce w ktore celowales jest w miare ostre, o tyle krawedzie kadru w zwiazku z tym sa poruszone, i teraz jak nalozyc na to ruch tla zwiazane z prowadzeniem obiektu daje kadr w ktorym wszystko, poza niewielkim obszarem wokol sledzonego punktu jest ruszone... i efekt jest taki ze mocne wizualnie punkty przez to ruszenie zamiast zwrocic uwage widza rozpraszaja

    wez np. dwojke - peirwsza rzecz na ktora sie patrzy na tej focie to maska samochodu - calosc ruszona - wzrok szuka dalej i co ma troszeczke blota spod kol ledwo widocznego i burdel w tle

    3 - ewidentnie za krotka ogniskowa na takiej ujecie - bardzo zdystansowane i odlegle - niestety perspektywa drogi nie przytlacza malutki samochodzik

    i tak dalej

    patrzac na exify pracowales na tym rajdzie zdecydowanie na za krotkich ogniskowych - konczysz na 70mm - a moim zdaniem powinienes na nich co najmniej zaczynac

    mialbys zupelnie inna perspektywe na wiekszosci zdjec - tu jest generalnie rzecz ujmujac, miekko, rozedrganie, daleko i zdystansowanie



    z całym szacunkiem, ale w moim odczuciu sam sobie na to (komentarze pod Twoim adresem) zapracowałeś odnosząc sie do współdyskutantow piszac koledze ktory poswiecil swoj czas na skomentowanie Twoich zdjec teksty w stylu "ze twoje komentarze nic nie wnosza" i nastepnie odnoszac sie do qooby, ktory moim zdaniem trafnie skomentowal Twoja odzywke i dalej brnac mniej lub bardziej w tym kierunku

    ja tez juz jestem troche czasy na tym forum i bardzo czesto odzywki personalne w stosunku do komentujacych konczyly sie niemilo dla komentujacego
    Dziękuję. Przeanalizowałem to co napisałeś i to są bardzo ciekawe rzeczy. Wręcz chcę wykorzystać wszystkie Twoje uwagi. Zdecydowałem sie na używanie krotkiej ogniskowej ze względu na bardzo mało miejsca od samej drogi. Jak nie krzaki to miejsca w ktorych można było fotografować były zdecydowanie za daleko aby używać dłuższych ogniskowych. Następnym razem na pewno będę się stosował do Twoich uwag.

    Pierwszy komentarz
    Dynamika może i jest ale kadrowanie nie podoba mi się, ale ja na rajdach się nie znam.
    wydał mi się ironiczny, a więc odpowiedziałęm tym samym. A potem ktoś sobie pozwolił nie zrozumieć i cała reszta za nim. Tak się pociągnął "łańcuszek"
    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    ...

    A wracając do zdjęć...
    Twoje krajobrazy są piękne jak muzyka Procol Harum, tutaj jednak poległeś na całej lini. Może spróbuj panoramowania dłuższą ogniskową, będzie dużo łatwiej.
    Podziękował z pewnością spróbuje przy następnym razie

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •