Close

Strona 3 z 236 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 2357
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 124miko Zobacz posta
    Jakby wyrzucić pozostałe szkła, a zostawić tylko 35 lub 50, to też odciąży się znacznie "plecaczek", ale spadnie elastyczność sprzętu. Nie wiem do czego używasz sprzętu foto, ale moim zdaniem X 100s nie zastąpi lustrzanki we wszystkich zastosowaniach.
    Wszystko co mam, opisuje moja stopka. W zasadnie przerzucam się między 28 a 50mm, sporadycznie sięgam po 85mm. Z zooma i lampy praktycznie w ogóle nie korzystam. Zdjęcia robię ludziom, głównie reporterskie i portretowe. Nie planuję zoomów, długich ogniskowych, rybiego oka czy czego tam jeszcze. Nie fotografuje samolotów w locie, tokujących cietrzewi, czy sportów motorowych. Taki X100S mógłby być, mimo wysokiej ceny 5tys, dwa razy tańszym rozwiązaniem od FF i dwa razy lżejszym i poręczniejszym. Wszelkie X-pro1 itp. w moim wypadku raczej są kumulacją wad D700 i X100s niż ich zalet. Nie wiem, myślę, zastanawiam się...
    x100s

  2. #22

    Domyślnie

    Jako uzupelnienie lustra - idealna maszynka! Ale jako zamiennik... niekoniecznie. Brakowaloby mi "jasnego" zakresu 70-200

  3. #23

    Domyślnie

    Par fajnych kadrów:
    http://www.briankraft.com/Blog/fuji-...aphy-colorado/
    Kurcze kusi ta migawka centralna, ale źle mi w łapie leży, za to x-e1/ x-pro1 przyklejony do dłoni. Ale AF jeszcze nie ten mają, a i wspomaganie MF z x100s by im się też przydało.

    "Wszelkie X-pro1 itp. w moim wypadku raczej są kumulacją wad D700 i X100s niż ich zalet. Nie wiem, myślę, zastanawiam się..."
    Chciałem przejść na fuji, żeby uprościć sprzęt i ograniczyć jego ilość, ale co zapowiadają obiektyw to chciało by się go mieć, a że ceny mają jakie mają to też rzucanie się w bezustanną chęć rozbudowy systemu. Może druga generacja będzie już na tyle dopracowana, aby przejść całkowicie na bezusterkowe fufu, na razie w moim przypadku to za duże ryzyko.
    X-T10: xf 35f2, xf90
    D600:

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaku Zobacz posta
    Te kadry nie są fajne, są wyborne. Wolałbym nie oceniać przez ich pryzmat tego, co widzi się w wykonaniu "Naszych".

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  5. #25

    Domyślnie

    Przez ten low-contrast wyglądaja jak kiepsko wywołane foty z Zenita a badziewnego filmu z jakiejś Fomy, Ilforda czy innej Superii. Ale nostalgia za czasem minionym wszystko wybaczy i pewnie ludzie to kupują.
    Völkchlor

  6. #26

    Domyślnie

    Ja też wole B&W z dużym kontrastem, ale jak sam napisał:
    "And yes, I know my black levels are high– it’s intentional. The camera is capable of producing an amazing dynamic range. I only mention it because I know some people will be confused (and some will even be pissed off… I have no idea why)."
    X-T10: xf 35f2, xf90
    D600:

  7. #27

    Domyślnie

    Nie no domyślam się że to obróbka, a nie aparat.

    To takie tam moje zrzędzenie (wynikajace z długiego focenia na filmie) jak widzę ze ludzie celowo robią w komputerze to czego wołajac/odbitkując/skanując człowiek stara się uniknąć
    Völkchlor

  8. #28

  9. #29
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828
    Ostatnio edytowane przez shaolin ; 19-03-2013 o 13:55

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    Tyle że wieskszość osób sobie spokojnie da radę bez tych "wszystkich zastosowań", bo ile osób je wykorzystuje? wiekoszść uzytkowników jedzie na uniwersalnym zoomie + jakaś stałka.
    Ja po zakupieniu x100 wyprzedałem lustro i szkła i w sumie nic mi nie brakuje... czasami, trochę czegoś dłuższego... może za jakiś czas po prostu zamienię na ex1 żebym mógł podpiąć jedyny obiektyw jaki zostawiłem sobie czyli nikkora 105/2.5 ais...

Strona 3 z 236 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •