Close

Strona 4 z 236 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 2357
  1. #31

    Domyślnie

    Ładnych sampli jak na lekarstwo. Tyle czytam tych zachwytów nad jakością .jpg prosto z puszki, że D700 może mu buty wiązać. Oglądam te foty na Flickr i nie widzę. Przy obecnej szybkości działania tej puszki jestem w stanie zostać z samym ekwiwalentem 35mm f/2, byle jakość była jak z D700+35/2 na f/2.8. W weekend specjalnie uparcie robiłem zdjęcia wyłącznie na D700+35/2 i obrazek bardziej mi się podoba, niż to co widzę w X100s. Ale jeszcze się nie zniechęcam, szukam dalej...
    Ostatnio edytowane przez LordYoghurt ; 19-03-2013 o 15:41
    x100s

  2. #32

    Domyślnie

    Zobacz jeszcze może dla porównania obrazki z X100.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LordYoghurt Zobacz posta
    Ładnych sampli jak na lekarstwo.
    to przynajmnej wiadomo kto stanowi gros jego uzytkowników i do jakich celów go uzywa
    Völkchlor

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    to przynajmnej wiadomo kto stanowi gros jego uzytkowników i do jakich celów go uzywa
    Prawda Ale ja też jestem amatorem, a z bez trudu D700 dostaję więcej. Spodziewałem się, że X100S umie tak samo albo i lepiej. W zasadzie na poziomie technicznym powinien, więc zrzucam wszystko właśnie na czynnik ludzki. No i dalej czekam na te świetne sample Wiem już na pewno, że nie sprzedam D700 dopóki nie spędzę przynajmniej jednego dnia z X100s, za duże ryzyko.
    x100s

  5. #35

    Domyślnie

    Sprawa jest banalna. Świetny sampel z 24mm na cropie nie wybroni się ani dynamiką szerokiego kąta, ani głębią ostrości. Trzeba mieć co fotografować i na dodatek trzeba robić to dobrze. Nie sądzę, żeby była specjalna różnica jakości między X100, D700+35/2.8 czy choćby nexem z cajsem 24/1.8 - w tych samych rękach dadzą dokładnie to samo. Oglądanie flickrów i próba uogólnienia, zdalnego porównania z własnymi zdjęciami to karkołomne zadanie - osobliwie z tym kątem widzenia.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LordYoghurt Zobacz posta
    Wiem już na pewno, że nie sprzedam D700 dopóki nie spędzę przynajmniej jednego dnia z X100s, za duże ryzyko.
    Te aparaty to zupełnie inne fotografowanie.... i tego dotyczy problem, nie tego ze obrazek się rożni odrobinę od d700+35 2.8.

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Te aparaty to zupełnie inne fotografowanie.... i tego dotyczy problem, nie tego ze obrazek się rożni odrobinę od d700+35 2.8.
    Nie popadajmy tylko w przesadę.

    Ani nie uprawia się focenia tym X100 jakoś specjalnie inaczej niż lustrzanką, ani X100 nie jest względem D700+35 po jakiejś drugiej stronie barykady ze względu na gabaryt. Kieszonkowy tak samo jak i D700 już nie jest.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    Nie popadajmy tylko w przesadę.

    Ani nie uprawia się focenia tym X100 jakoś specjalnie inaczej niż lustrzanką, ani X100 nie jest względem D700+35 po jakiejś drugiej stronie barykady ze względu na gabaryt. Kieszonkowy tak samo jak i D700 już nie jest.
    X100 nosze w kieszeni kurtki, jakoś D700 się tam nie mieści.
    X100 bez problemu zrobisz zdjęcie z "ukrycia", zazwyczaj nie patrzy się na ten aparat poważnie.
    D700 ma szybki AF i pracuje w ciemnościach, X100 - nie.


    Rożnica w wielkości moim zdaniem jest co najmniej znacząca...

    http://camerasize.com/compare/#181,133

    Z mojego punktu widzenia porównywanie tych aparatów jest trochę bez sensu. D700 to dobra lustrzanka z niezłym high iso, X100 - dobry kompakt z przyzwoitym szkłem który nie może mieć takiej samej jakości jak puszka z matrycą 35mm.

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    X100 nosze w kieszeni kurtki, jakoś D700 się tam nie mieści.
    Masz duże kieszenie. W moją ledwie wchodzi nex ze stałką.

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    X100 bez problemu zrobisz zdjęcie z "ukrycia",
    Akt podniesienia aparatu do oka niweluje całą dyskrecję procesu fotografowania z ukrycia.

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    zazwyczaj nie patrzy się na ten aparat poważnie.
    Użytkownicy D90 z 18-200 też nie patrzą na poważnie na mój D700 z konusowatą stałką.

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Rożnica w wielkości moim zdaniem jest co najmniej znacząca...
    Obejrzyj sobie X100 vs Nikon A - tu jest również znacząca różnica. Dlatego - prócz braku gibanego ekranu - koncepcję Nikona uważam za lepszą. Prawie-kieszonkowość jest niestety niekieszonkowością, a jak coś jest już niekieszonkowe i wymaga wsparcia torby, to wybierzmy to co jest jednak w dalszym ciągu technologicznie trochę z przodu.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  10. #40

    Domyślnie

    Moje rozważania dotyczą X100 vs D700, niczego więcej.

Strona 4 z 236 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •