Close

Strona 236 z 236 PierwszyPierwszy ... 136186226234235236
Pokaż wyniki od 2 351 do 2 357 z 2357
  1. #2351

    Domyślnie

    Zawsze możesz kupić nowy model. W cenie L masz 3 X-y Fujifilm, a nawet jak się coś popsuje/zużyje w każdym to możesz je odsprzedać i pewnie jeszcze starczy na 4-tego X-a.

  2. #2352

    Domyślnie

    Niestety dziś sprzętu nie produkuje się mając na uwadze jego bezawaryjne działanie przez dziesięciolecia. Ilu z nas wciąż korzysta z ćwierćwiecznych telewizorów, pralek, telefonów? Po kilku latach takie urządzenie jest już przestarzałe technologicznie i prawdopodobnie skończy na śmietniku, nawet jeśli wciąż jest sprawne. Trudno jest przekonać klienta, aby zapłacił więcej za trwałość, której statystycznie nie potrzebuje, dlatego producenci nawet nie próbują tego robić. Smutne to, ale prawdziwe. Pewni kiedyś odbije nam się to czkawką i nastąpi zmiana trendu, ale jeszcze nie teraz. Na razie jesteśmy na etapie zachłyśnięcia się coraz to lepszymi parametrami, gadżetami i nowinkami technicznymi, które mają być nam serwowane często i względnie tanio.

    50-letnia Leica wciąż działa, tak samo, jak wciąż działa 50-letnie Fuji. Jak będzie działała dzisiejsza Leica za pół wieku, to dopiero zobaczymy.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #2353

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Niestety dziś sprzętu nie produkuje się mając na uwadze jego bezawaryjne działanie przez dziesięciolecia. Ilu z nas wciąż korzysta z ćwierćwiecznych telewizorów, pralek, telefonów?
    Ja korzystam. Moja pralka ma 24 lata, lodówka 20 lat, jeden odkurzacz 25 lat. Owszem, wówczas swoje kosztowały, ale nadal wyglądają i działają niemal jak nowe prosto ze sklepu. Marek nie podam, żeby nie było kryptoreklamy, ale solidna robota najbardziej renomowanych niemieckich producentów. Mój sprzęt radio/CD od Sony też ma 24 lata i nie przewiduję jego szybkiej wymiany na nowy. Telefonu nie znam lepszego od Nokii 6310i i nadal używałbym (mam 3 sprawne, w tym jeden wizualnie jak nowy), ale w nowym samochodzie nie chce mi przez bluetooth działać na głośnomówiącym urządzeniu, więc chwilowo odłożyłem do szuflady w poszukiwaniu rozwiązania problemu, żebym nadal mógł używać. Jeszcze coś by się znalazło.
    Kilka aparatów mam w wieku 50-80 lat. Były już na świecie, gdy mnie nawet w planach jeszcze nie było i nadal wszystkie są doskonale użyteczne, a jakość techniczna zdjęć jest taka, że niespecjalnie mam ochotę wymieniać je na nowe. Tym bardziej nie mam ochoty wyrzucać na śmietnik 4-letniego aparatu, a w tym kierunku niestety to idzie.

  4. #2354
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie

    Na całe szczęście mój x100 jest wciąż cały i zdrowy, ale obawiam się że na pewno nie posłuży tak długo i bezawaryjnie co przeciętna lustrzanka canona z serii dwu, nie mówiąc już o jedno cyfrowe. Najgorzej, że jest to mój aparat wyjazdowy, wiec może być kicha... Nie znam się ale wydaje mi się że brak wieloletniego doświadczenia, produkcji na wielka skalę i potem mamy takie kwiatki...

  5. #2355

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekB Zobacz posta
    Ja korzystam. Moja pralka ma 24 lata, lodówka 20 lat, jeden odkurzacz 25 lat.
    Wolę nie widzieć jakie płacisz rachunki za prąd
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #2356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    Nie znam się ale wydaje mi się że brak wieloletniego doświadczenia, produkcji na wielka skalę i potem mamy takie kwiatki...
    Aż takim zupełnym nowicjuszem na rynku aparatów, to Fuji znowu nie jest. Jeszcze z czasów analogowych ma w dorobku poważne aparaty średnioformatowe, jak np. tzw. "Texas Leica".


    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Wolę nie widzieć jakie płacisz rachunki za prąd
    Nie są to kwoty powalające na kolana. Pralka Miele już wtedy miała specjalne gniazdo do obsługi oprogramowania, żeby móc w przyszłości zawezwać fabryczny serwis, który bez włażenia do środka przeprogramuje ją na nowe programy, bardziej oszczędzające wodę i prąd. Do tej pory nie chciało mi się tego zrobić, bo nie byłaby to jakaś superoszczędność. W lodówce Liebherr też można jakoś podobnie, przy czym ma ona strefę ekstra chłodzenia na 0 stopni, gdzie produkty można przechowywać znacznie dłużej, więc z definicji zużywa trochę więcej prądu niż urządzenia bez takiej strefy. Ale nie o rzędy wielkości tutaj chodzi, a ja bez tej zerowej strefy już nie umiem żyć. Raz kupione z najwyższej półki, bo zawsze uważałem, że za biedny jestem, żeby byle łajno kupować, nie psują się, więc nie myślę o kupowaniu nowych. Więcej wody zużywam dobudzając się rano pod prysznicem, a prądu siedząc nocami przed komputerem. Tutaj mam spore rezerwy do oszczędzania na rachunkach.
    Ostatnio edytowane przez JacekB ; 04-05-2017 o 18:51

  7. #2357
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie

    [QUOTE=JacekB;3844607]Aż takim zupełnym nowicjuszem na rynku aparatów, to Fuji znowu nie jest. Jeszcze z czasów analogowych ma w dorobku poważne aparaty średnioformatowe, jak np. tzw. "Texas Leica".

    Tak tylko ile lat temu to było? Zupełnie inne technologie, rozwiązania, era... Owszem fuji od lat klepie kompakty, niektóre całkiem dobre np. f31, ale takie x100 to jednak zupełnie inna bajka. Dużo bardziej skomplikowany sprzęt. Brak wieloletniej ciągłości i udoskonalania masowego produkt musi się odbić na awaryjności.

Strona 236 z 236 PierwszyPierwszy ... 136186226234235236

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •