Close

Strona 13 z 236 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 2357
  1. #121

    Domyślnie

    Strasznie mnie korci sprzedaż jednego D700 i kupić x100s. Tylko czy tandem D700 + x100s dałby radę na ślubach? Ktoś już praktykował taki zestaw na zleceniu?
    Elliot Erwitt - mój MISTRZ !!!
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    DPR tez mialo takiego rozmydlonego sampla przy probie macro

    EDIT: http://www.dpreview.com/galleries/re...review-samples
    Następne jest dobre takie... artystyczne
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Witek.K Zobacz posta
    Moze ktos z posiadaczy, rozmyje (o przepraszam wyczysci obiektyw) i rozmyje nasze watpliwosci.
    Proszę bardzo - jak dla mnie NIE MA żadnych wątpliwości, iż macro w X100(s) jest używalne od f/4 w górę. Poniżej dwa ujęcia, oba crop 100%, obiektem był banknot 100zł rzecz jasna. Pierwsze na f/2 (ISO 400) - widać wbudowany w obiektyw efekt "soft focus". Zaś drugie na f/4 (ISO 1250). Po prostu taki jest ten obiektyw i już, nic się na to nie poradzi. Jak macro, to f/4 conajmniej. A wtedy jest tak, jak widać, czyli chyba dość dobrze.

    Disclaimer: PhotoBucket je pewnie jeszcze lekko 'odchudził', ale myślę, że nie ma to większego znaczenia bo widać różnicę dość wyraźnie. Natomiast nie mam teraz innej możliwości wrzucenia niż via PhotoBucket.


    Ostatnio edytowane przez PiterM ; 29-03-2013 o 11:32

  4. #124
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    No i ok. Sampelek na DPR tez na f/2.

  5. #125

    Domyślnie

    Czuję się uspokojony
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koziak Zobacz posta
    Strasznie mnie korci sprzedaż jednego D700 i kupić x100s. Tylko czy tandem D700 + x100s dałby radę na ślubach? Ktoś już praktykował taki zestaw na zleceniu?
    Ja praktykowałem ale jeszcze x100, na evencie/bankiecie. Miny ludzi bezcenne jak na ramieniu wisiał d700 z 2470 i lampą a drugą ręką cykałem x100. Af w takim świetle był.. jakby go nie było, ale kolorystyka przy sztucznym świetna, balans lepszy od d700. Teraz z nowym x100s poszedł bym śmiało. Bo widzę, że śmiga ładnie a i iso jeszcze poprawili.

  7. #127

    Domyślnie

    Do jakiej wartości ISO Fuji jest używalny ? 3200 daje rade ? Jeśli tak to czekam na czarną wersję za 4200 zł.
    Voigtländer Bessa R3 M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Eee, coś mi kuleje ta teoria...
    Ostro to ja mam w każdej stałce, nawet f/1,4, przy minimalnych odległościach ogniskowania w każdym obiektywie. Żadna to sztuka dla szkła, zwłaszcza stałki osiągać ostre obrazki przy minimalnych dystansach. To co jest na tym samplu to jakiś koszmarny blur ...
    Tak, ale w tym przypadku to wydaje mi sie, że "funkcja makro" tego obiektywu jest mocno wysilona, tzn. obiektyw głównie do zdjęć z normalnej minimalnej odległości ostrzenia, ale przy przełączeniu w tryb makro tylko wysuwany bardziej. Przecież stałką np. 50/1.8 tez można zrobić makro z odległości np. 10 cm (zamiast standardowych 45 cm, gdzie jakość jest optymalna) jeśli obiektyw potrzymać przed aparatem lub używając jakiegos mieszka itp., czyli oddalić optykę od matrycy bardziej niż na to pozwala obiektyw zamocowany w aparacie. Efektem będzie jednak obrazek mydlany - taki jak na tym samplu z Fuji. W związku z tym taka wysilona funkcja makro w Fuji X100/X100s wymaga przymykania przysłony, żeby efekt był zadowalający.

  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burton Zobacz posta
    Do jakiej wartości ISO Fuji jest używalny ? 3200 daje rade ?
    Jeśli to ta sama matryca, co w X-E1, to nie miałbym żadnych oporów przed stosowanie iso 6400 do wydruków 20x30 cm. Do HD czy do netu można iść nawet dalej...
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Jeśli to ta sama matryca, co w X-E1, to nie miałbym żadnych oporów przed stosowanie iso 6400 do wydruków 20x30 cm. Do HD czy do netu można iść nawet dalej...
    Dokładnie.
    Ja mam wydruk na ścianie (z x100 jeszcze) 30x45, co prawda nie aż tak wysokie iso, ale jakość powala.
    Ostatnio edytowane przez P.R.P. ; 29-03-2013 o 12:07

Strona 13 z 236 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •