Jacku zgoda. Ale cena D800 vs D200...
Szukaj
Jacku zgoda. Ale cena D800 vs D200...
Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko
wiem. Ciekawostka - 200 i 800 to body jakie mam. Taki tandemik
![]()
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
No dobra- a współczynnik iso do ceny?
Edit: nie zauważyłem 2 strony![]()
Nigdy nie oglądałem porównania obrazka d200 i d300 na tych samych parametrach i szkiełkach ,kiedyś myślałem nad zamianą d90 na d200 bo d300 nie oddam.
Użytkuje X t2 TTArtisan 35 1.4 Fujinon 23 F2
Było FEED 5, Kodak P850, Nikon D90, D300 D7100 D600 SB-900 Grip Md-10 50 F2 Canon 6D
Szkiełka 18-105, 35 1.8G, T70-300 VC, T90 Macro , N70-210 F4, N35 1,8G FX, N80-200D ED 2,8, N85 1,8G S 24-35 F2 ART N28-105 N50 1.8G T24-70VC
Nie znam tego współczynnikamnie interesuje niskie ISO.
Różnica nie jest w ISO, ale w FF vs DX i (mniej ważna) 36 vs 10 Mpx.
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
Takiego współczynnika nie za bardzo się da zdefiniować... Kwestia czy potrzebujesz często iso wyższego niż 800 ? Ze szkłem 1.8 lub 1.4 to już pozwala na całkiem dużo przy statycznych scenach... Do dynamicznych scen w trudnych warunkach D200 się nie nadaje bo braknie akceptowalnego wysokiego iso. Dla hobbysty fotografującego głównie ludzi w plenerze to wymarzony sprzęt zważywszy na obecną cenę... Ja byłem niedawno przed podobnym dylematem i kupiłem sobie po latach D200... Wiem co potrafią D200 i D300 bo użytkowałem oba i doszedłem do wniosku że do moich celów D200 jest lepszym rozwiązaniem... testowałem D300s - kosztował trzy razy więcej a w większości moich zastosowań różnicy nie będzie...ba nawet niekiedy D200 da lepszy efekt...
W tej branży jest tak że kroczek w jakości obrazu kosztuje 200 - 300% więcej...niestety tak jest z obiektywami... przy korpusach te różnice wychodzą właśnie w trudnych warunkach oświetleniowych bo w dobrych to D50 wcale nie zostanie zmiażdżony przez D4 na monitorze czy odbitce 15x21...
Ostatnio edytowane przez siwyozzman ; 09-02-2013 o 16:59
Mam pytanie, czy podczas robienia zdjęc d200 jest możliwość podłączenia jej do tabletu, na którym będą się wyświetlać zrobione zdjęcia? Czy w ogóle w jakimś aparacie jest to możliwe?
Oczywiście traktuje to bardziej jako bajer, niż główne kryterium ale fajnie by mieć takie coś, bo na małym wyświetlaczu nie widać wszystkiego- i np. Wracasz z sesji, i masz głowę pełną zarzutów do samego siebie " to i to mogłem zrobić lepiej". Taka opcja mogła by to wykluczyć.
Ostatnio edytowane przez igoras1997 ; 09-02-2013 o 19:17
Tak, oczywiście, możliwe (pod windowsem ten tablet?). Oprogramowanie (płatne) Nikon Camera Control Pro 2 umozliwa także starowaniem aparatem z poziomu komputera (zmiana czasu, przysłony, ISO, punktu AF itd itd).
Jest też soft darmowy jakiejś innej firmy, ma mniejszą funkcjonalność.
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
Yhmm. Czyli albo tablet z win na pokładzie, albo notebooka. Pytam, bo np. W sonym ta opcja jest dostępna od a700.
Dzięki bardzo za odpowiedź.
Na Win dam głowę, że jest. Co do innych OS - nie wiem jak z D200. Nowe modele możesz sterować prawie wszystkim - np ze smartfona z andkiem albo z iphona, z tabletów z różnymi OS. Sterowanie bezprzewodowe, wyświetlanie LV.
O dziwo sam przerzut zdjęć jest bardziej kłopotliwy - to dużo danych i długo trwa - jedno zdjęcie RAW często wędruje nawet po kablu kilka s.
Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 09-02-2013 o 22:03
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
Skontaktuj się z nami