Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Wątek: d200 vs d300

  1. #11

    Domyślnie

    Jacku zgoda. Ale cena D800 vs D200...
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  2. #12

    Domyślnie

    wiem. Ciekawostka - 200 i 800 to body jakie mam. Taki tandemik
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  3. #13

    Domyślnie

    No dobra- a współczynnik iso do ceny?

    Edit: nie zauważyłem 2 strony

  4. #14

    Domyślnie

    Nigdy nie oglądałem porównania obrazka d200 i d300 na tych samych parametrach i szkiełkach ,kiedyś myślałem nad zamianą d90 na d200 bo d300 nie oddam.
    Użytkuje X t2 TTArtisan 35 1.4 Fujinon 23 F2
    Było FEED 5, Kodak P850, Nikon D90, D300 D7100 D600 SB-900 Grip Md-10 50 F2 Canon 6D
    Szkiełka 18-105, 35 1.8G, T70-300 VC, T90 Macro , N70-210 F4, N35 1,8G FX, N80-200D ED 2,8, N85 1,8G S 24-35 F2 ART N28-105 N50 1.8G T24-70VC

  5. #15

    Domyślnie

    Nie znam tego współczynnika mnie interesuje niskie ISO.
    Różnica nie jest w ISO, ale w FF vs DX i (mniej ważna) 36 vs 10 Mpx.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  6. #16

    Domyślnie

    Takiego współczynnika nie za bardzo się da zdefiniować... Kwestia czy potrzebujesz często iso wyższego niż 800 ? Ze szkłem 1.8 lub 1.4 to już pozwala na całkiem dużo przy statycznych scenach... Do dynamicznych scen w trudnych warunkach D200 się nie nadaje bo braknie akceptowalnego wysokiego iso. Dla hobbysty fotografującego głównie ludzi w plenerze to wymarzony sprzęt zważywszy na obecną cenę... Ja byłem niedawno przed podobnym dylematem i kupiłem sobie po latach D200... Wiem co potrafią D200 i D300 bo użytkowałem oba i doszedłem do wniosku że do moich celów D200 jest lepszym rozwiązaniem... testowałem D300s - kosztował trzy razy więcej a w większości moich zastosowań różnicy nie będzie...ba nawet niekiedy D200 da lepszy efekt...
    W tej branży jest tak że kroczek w jakości obrazu kosztuje 200 - 300% więcej...niestety tak jest z obiektywami... przy korpusach te różnice wychodzą właśnie w trudnych warunkach oświetleniowych bo w dobrych to D50 wcale nie zostanie zmiażdżony przez D4 na monitorze czy odbitce 15x21...
    Ostatnio edytowane przez siwyozzman ; 09-02-2013 o 16:59

  7. #17

    Domyślnie

    Mam pytanie, czy podczas robienia zdjęc d200 jest możliwość podłączenia jej do tabletu, na którym będą się wyświetlać zrobione zdjęcia? Czy w ogóle w jakimś aparacie jest to możliwe?

    Oczywiście traktuje to bardziej jako bajer, niż główne kryterium ale fajnie by mieć takie coś, bo na małym wyświetlaczu nie widać wszystkiego- i np. Wracasz z sesji, i masz głowę pełną zarzutów do samego siebie " to i to mogłem zrobić lepiej". Taka opcja mogła by to wykluczyć.
    Ostatnio edytowane przez igoras1997 ; 09-02-2013 o 19:17

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez igoras1997 Zobacz posta
    Mam pytanie, czy podczas robienia zdjęc d200 jest możliwość podłączenia jej do tabletu, na którym będą się wyświetlać zrobione zdjęcia? Czy w ogóle w jakimś aparacie jest to możliwe?
    Tak, oczywiście, możliwe (pod windowsem ten tablet?). Oprogramowanie (płatne) Nikon Camera Control Pro 2 umozliwa także starowaniem aparatem z poziomu komputera (zmiana czasu, przysłony, ISO, punktu AF itd itd).
    Jest też soft darmowy jakiejś innej firmy, ma mniejszą funkcjonalność.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  9. #19

    Domyślnie

    Yhmm. Czyli albo tablet z win na pokładzie, albo notebooka. Pytam, bo np. W sonym ta opcja jest dostępna od a700.

    Dzięki bardzo za odpowiedź.

  10. #20

    Domyślnie

    Na Win dam głowę, że jest. Co do innych OS - nie wiem jak z D200. Nowe modele możesz sterować prawie wszystkim - np ze smartfona z andkiem albo z iphona, z tabletów z różnymi OS. Sterowanie bezprzewodowe, wyświetlanie LV.
    O dziwo sam przerzut zdjęć jest bardziej kłopotliwy - to dużo danych i długo trwa - jedno zdjęcie RAW często wędruje nawet po kablu kilka s.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 09-02-2013 o 22:03
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •