Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Dzięki Wszystkim za te kilka słów na start Za wszelkie opinie... Nie było mnie ponad tydzień w domu [odwiedzałem pielęgniarki niestety, pseudowakacje] i przepraszam za braki w wypowiedziach...
    Z kupna małoprzebiegowego D7k udało mi się wybrnąć... i zahaczyć o jeszcze mniej wymęczoną puszkę [nieco ponad 2k strzałów], w miarę chyba nową bo S/N zaczyna się od 636...... w zestawie ze szkłami N 18-105 i N 18-55 plus jeszcze dokładał gość kartę pam. ultra 45/s.

    Tak więc przygoda zaczyna się z KITem... i może to na dobre wyjdzie.
    Już wiem, że na N 70-300 z VR będę polował na 100% za jakiś czas.
    W Tamrony i Sigmy nie chcę się bawić, mimo, że stoją korzystniej cenowo. Co "N" to "N". Tak samo jako traktorzysta, nie kupię F1 do orania pola. [tylko przykład, nie mam traktoru... a szkoda, mogłoby to być ciekawe przeżycie :P za to pies nieźle chrapie w nocy]
    Nie ujmując nic niektórym szkłom oczywiście. Wiem, że są szkła "niby to gorsze markowo", a w praktyce lepsze parametrami... ale wolałbym zaczekać i kupić markowe o identycznych parametrach chyba :P. Zbyt wiele negatywnych opinii o Tamronach... a o Sigmie to już nie wspomnę :P

    Stałkę N35 pewnie też ogarnę, jak tylko moja "domowa kontrola zawartości portfela" okaże się łaskawa lub zauważy braki w szkłach [sama też klatkuje rzeczywistość] :P
    Póki co sporo nauki przed nami, by wykorzystać możliwości puchy.

    O filtrze UV już wiemy, że ma super funkcję ochronną dla optyki i nic ponadto... może nawet zepsuć efekt zdjęcia...
    O pozostałe filtry musimy jeszcze albo Was spytać... albo pogrzebać i poczytać sporo, wyciągnąć średnią opinii, podzielić ją przez 3 i jeszcze raz poczytać

    Póki co pozdrawiamy i życzymy owocnych wypraw z przyjacielem o szklanym oku
    Ostatnio edytowane przez Novamente ; 10-02-2013 o 17:02
    Po co łapać kotka skoro tak fajnie się go goni
    D7k [] N18-55 [] N18-105 [] co będzie dalej?

  2. #22
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Posty
    39

    Domyślnie

    Sory ale siedzenie z d7000 z kitem to tak jakbyś miał ferrari z silnikiem malucha. Takie szkło zmarnuje potencjał tego aparatu. Kup szkło, niewiem tamrona 17-50, a jak nie lubisz to nikkora 17-55. Nie postępuj jak wiekszosć polaków, zmiana puszki co troche a szkieł ni huhu
    Trochę moich zdjęć
    http://johnywalker24.blogspot.com

  3. #23

    Domyślnie

    @johnnywalker to dopiero start z lustrem... pewnie, że zmienię szkła na jaśniejsze/lepsze... tylko nie mam 20k PLN na władowanie w VR II w tej chwili :P na kitówce zobaczę, czego potrzebuję, czego mi brak, co chcę zmienić taki zestaw mi się trafił i kupiłem
    w tej cenie mogłem kupić jeszcze samo body... a mam jeszcze inne ważne niestety wydatki
    Po co łapać kotka skoro tak fajnie się go goni
    D7k [] N18-55 [] N18-105 [] co będzie dalej?

  4. #24

    Domyślnie

    to i ja się podłączę.

    Chciałem zapytać konkretnie o 2 obiektywy:

    1. - Nikon Lens SE 100mm f2.8 AI-S
    2. - Nikon 28/2.8

    oba obiektyw manualne (AF na razie nie przewiduję)

    pytanie tylko czy w/w obiektywy będą działały z d7000
    chodzi mi głównie o to czy nie uszkodzę czegoś wewnątrz - na zdjęciach tych obiektywów widać mocniej wysuniętą dźwigienkę przysłony

    ewentualnie co byście polecali zamiast tych 2 obiektywów?
    rób co chcesz ale tylko wtedy gdy wiesz po co to robisz...
    D7000 + N 28/2.8 MF | N 75-150/3.5 MF | N 50/1.8 D AF

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •