Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: D 70

  1. #11

    Domyślnie

    Nie ma i nie ma co tutaj dodawać ideologii - nie jest to dobre. Nigdy do końca nie da sie przewidzieć jak dany kadr bedzie wyglądał w B&W, wg mnie możliwość oglądniecia efektu na LCD jest przydatna. Oczywiście, lepiej robić zdj. kolorowe i potem je monochromatyzować w PSie, bo ma sie nad tym wtedy kolosalną kontrole (kontrast, filtracja itd.), ale warto mieć coś, co zawczasu pomoże ocenić możliwy do uzyskania efekt...

  2. #12

    Domyślnie

    ja sie moze troche wylamie ale uwazam ze najprosciej efekt sepii uzyskac w nicon capture podobnie b&w - przy wiekszoci rozwiazan ten program wydaje sie byc skuteczny
    pozdrawiam Michał Bartkowiak
    D500; D300s; T12-24; N35/1,8G; N50/1,4G; N85/1,6; S150/2,8HSM; N600/4 VR; kenko 1,4x telepro300 dg; INDURO GIT 403 + MF393+Triopo B-3

  3. #13

    Domyślnie

    ...bo jest - NC oprócz samego zdjecia saturacji wprowadza korekte kontrastu z takim przebiegiem krzywej, aby możliwie wiernie "udawać" kontrast zdjecia cz-b. Powyższe dotyczy również sepii.

  4. #14

    Domyślnie

    z innej beczki, z skąd zciągnąć najlepiej Nicon capture?

  5. #15

    Domyślnie

    to płatny program i legalnie możesz go ściągnąć jako triala w wersji 30 dniowej takiej jaka jest dodawana do aparatu
    progs kosztuje około 450 pln
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

  6. #16

    Domyślnie

    Jak uzyskac efekt zdjecia cz.-b. w Nikon Capture?

  7. #17

    Domyślnie

    Tool Pallete 1 - Photo Efects
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

  8. #18

    Domyślnie

    sinner, dziwne bo ja 'photo efects' w tool 1 ani w 2 nie widze (NC 4.1.0).....
    D70|18-70|70-300|50|ZENIT TTL|HELIOS 55/2|

  9. #19

    Domyślnie

    mam NC 4.3.0 i w tool palette 1 na samym dole przed Red Eye Correction jest zakładka Photo Efects a w niej Effect gdzie do wyboru jest b&w sepia i tinted
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

  10. #20

    Domyślnie

    to twoje 4.3 jest lepsze ja niestety i red eye effect i kolorki na szybko to w Picture Project robie.chyba upgrade NC mi trzeba.......
    D70|18-70|70-300|50|ZENIT TTL|HELIOS 55/2|

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •