Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: D 70

  1. #1

    Domyślnie D 70

    Witam,
    Czy to prawda, ze w D70 nie ma trybu B&W, a kolory trzeba zmieniac np w psie ?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    I bardzo dobrze, że nie ma, bo przerobienie na B&W w komputerze daje dużo lepsze efekty niż jakiś algorytm w aparacie.

    Pozdrawiam

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  4. #4

    Domyślnie

    Skoro jesteśmy w tym temacie to zapytam z innej strony. Jak robicie zdjęcia w sepii ? Rozumiem, że konwertujecie do B&W a potem ustawiacie parametry RGB, ale na jakie wartości ? Bo to od nich przecież zalezy kolorystyka, czy jest jakaś umowna wartość liczbowa tych kanałów ?

    Pozdrawiam
    Moshica

  5. #5
    maczaty
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica
    Rozumiem, że konwertujecie do B&W a potem ustawiacie parametry RGB, ale na jakie wartości ?
    Jak chcesz zmieniać parametry RGB w czarno-białym pliku?
    Polecam Duotone...

  6. #6

    Domyślnie

    Oczywiście napisałem to w uproszczeniu, ale chodziło mi o to jakie wartości RGB kwalifikują do tego że zdjęcie w jest w sepii. O Duotone niestety nie słyszałem..... przyznaję siebez bicia

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o sepię, to ja ostatnio próbowałem się bawić bichromią i uzyskałem ciekawe efekty

  8. #8
    maczaty
    Gość

    Domyślnie

    "Duotone" to w polskim menu PS "bichromia" właśnie...

  9. #9

    Domyślnie

    Jeśli chcecie uzyskać sepię w PS to najlepiej użyjcie opcji Hue/Saturate i potem zaznaczyć COLORIZE i posuwać sobie suwakiem
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

  10. #10

    Domyślnie

    http://www.thepluginsite.com/
    jest tam trochę pluginów , a taki jak photo freebies lub photo wiz
    świetnie się do tego nadaję i jest to też coś dla Corelowców !!!
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •