Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie D70 problem - ERR przy zmianie obiektywów

    Witam
    Pierwszy raz tu piszę, szukałem na forum o tym problemie ale nic nie znalazłem. Znajomy kupił taki używany zestaw: Nikon d70 Body, obiektyw Nikon AF-S DX Nikkor 18-70 f/3.5-4.5G IF-ED i Sigma 55-200 f/4-5.6 DC. Przy zmianie obiektywów wyskakuje ERR i nie da się zrobić nic. Co sugerujecie? Duża awaria?
    pozdrawiam
    t601

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar Wiewioor
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Gdańsk, PL / Floryda, USA
    Posty
    131

    Domyślnie

    Przetrzeć styki na korpusie i obiktywie - powinno pomóc. Bądź też (w przypadku luzu na bagnecie) sprobować "pokręcic" podpietym szkłem - u mnie przy N28-80 pomagało.

    Pozdrawiam.
    Brak stopki

  3. #3

    Domyślnie

    Nie zmieniaj szkieł z włączonym aparatem !!! Bagnet energicznie trzeba przekrecić , a styki moż erzecywiscie warto przeczyscić. Sprawdźustawienie pierścienia od manualnej zmiany wartosci przeslony. Czasem potrafi sie dziwnie ustawić i body pokazuje errror
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #4

    Domyślnie

    Witam
    Dzięki za odpowiedzi, niestety nic nie pomaga. Dodam jeszcze, że ten sam problem w postaci ERR i braku możliwości zrobienia zdjęcia pojawia się z samym body. W momencie pokazywania się ERR świeci się dioda przy klapce wejścia karty. Mam nadzieję że to nie mechanizm lustra... Czy macie jeszcze jakieś pomysły?
    Pozdrawiam
    t601

  5. #5

    Domyślnie

    Moze sprobowac reset body?
    D7200

  6. #6

    Domyślnie

    cytat:


    Pojawienie się komunikatu "Err" na panelu sterowania i w wizjerze aparatu D-SLR zazwyczaj oznacza, że wewnętrzny moduł monitorowania pracy aparatu wykrył problem. Komunikat ten może oznaczać tymczasowy problem z aparatem lub problem wymagający interwencji serwisu. Po pojawieniu się tego komunikatu zapisz kolejne zdjęcie i jeśli komunikat zniknie, oznacza to, że była to tymczasowa usterka. Jeśli jednak komunikat nie znika, należy przekazać aparat do serwisu firmy Nikon w celu naprawy. Przed przekazaniem aparatu do naprawy sprawdź następujące pozycje:

    1.
    Spróbuj użyć karty pamięci zatwierdzonej przez firmę Nikon.
    2.
    Spróbuj użyć obiektywu marki Nikon lub odłączyć obiektyw i ustawić manualny tryb ekspozycji (M).
    3.
    Sprawdź, czy baterie/akumulatory są całkowicie naładowane.
    4.
    Wyjmij baterię/akumulator z aparatu na dłuższy czas, na przykład na 24 godziny, a następnie włóż je ponownie do aparatu. Jeśli aparat jest wyposażony w przełącznik resetowania, naciśnij ten przełącznik zamiast wyjmować baterię/akumulator. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat aparatów wyposażonych w przełącznik resetowania oraz miejsc, w których ten przełącznik się znajduje, zobacz Kliknij tutaj.

    Jeśli komunikat o błędzie jest nadal wyświetlany, skontaktuj się z lokalnym serwisem firmy Nikon.
    podpis nieczytelny

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar MariuszB
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Kabaty - Łorsoł
    Posty
    31

    Domyślnie

    Miałem podobny problem po około miesiącu od kupna aparatu, i skończyło sie serwisem i wymianą styków CPU, w moim przypadku na szczęście na gwarancji
    W serwisie jak do niego dzwoniłem, też kazali mi przeczyścić styki, uważnie mocować obiektyw, ale nic nie pomagało. Świeżo włączony aparat robił jedno - dwa zdięcia i się buntował, po wymianie styków wszystko jest OK (z sigmą i nikkorem) a, i nawet serwis się uwinął w ciągu jednego dnia z wymianą.

    pzdr
    De80

  8. #8

    Domyślnie

    a wie ktoś jaki jest koszt wymiany oych styków?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez t601 Zobacz posta
    świeci się dioda przy klapce wejścia karty.
    Świeci czy mruga?
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  10. #10

    Domyślnie

    oj nie wiem, a czy ma to znaczenie? chyba jednak czeka kumpla serwis, dobrze ze mieszka w wawce, ja ze swoim 20d musiałem się mocno namęczyć jak padła mi migawka.
    pozdrawiam
    t601

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •