Close

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 102
  1. #21
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Ale o jakim to kablu mówicie? Ten zwykły, PC nie przeniesie FP.
    Wielostykowe i owszem, ale one się nie kończą wtykiem jack do lampy studyjnej. A do zwykłej (tzn systemowej) lampy taki kabel będzie za krótki. Można przedłużać, ale ... sumaryczny koszt kabla wyniesie tyle co koszt lampy.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #22

    Domyślnie

    Ale po co wtedy FP, skoro sygnał idzie bez opóźnień? Pogubiłem się, no ale tak jak pisałem - doświadczenie mam w tym zerowe więc tylko dopytuję.

  3. #23
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    Ale po co wtedy FP, skoro sygnał idzie bez opóźnień? Pogubiłem się, no ale tak jak pisałem - doświadczenie mam w tym zerowe więc tylko dopytuję.
    FP dla uzyskania synchro z krótkim czasem migawki, bez sztuczki z lampą reporterską, która wyzwala studyjną nie ma możliwości wyzwolenia tej studyjnej w trybie FP ( po kablu oczywiście, bo są do tego celu odpowiednie wyzwalacze radiowe).
    Po co koledze FP w studio? Tego jeszcze nie ujawnił.

  4. #24
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    Ale po co wtedy FP, skoro sygnał idzie bez opóźnień? Pogubiłem się,
    Bo w FP możesz mieć np 1/1000 z studyjną lampą błyskową, a normalnie nie.
    Ja tez sie pogubiłem - dlaczego to mieszasz ?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #25

    Domyślnie

    Jacku te krótkie czasy są mi potrzebne tak jak ktoś już to wspomniał "kropelki", robię też często
    zdjęcia dzieciakom w ruchu i 1/200s. było trochę mało (tak mi się wydaje). Ale sprawdziłem.
    Sabinką w trybie FP można odpalać lampę studyjną nawet 1/8000

    Pozdr.
    Nikon System

  6. #26
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fumio Zobacz posta
    Jacku te krótkie czasy są mi potrzebne tak jak ktoś już to wspomniał "kropelki", robię też często
    zdjęcia dzieciakom w ruchu i 1/200s. było trochę mało (tak mi się wydaje). Ale sprawdziłem.
    Sabinką w trybie FP można odpalać lampę studyjną nawet 1/8000
    To dlaczego piszesz o zastanym i o tym, że studyjne sa za mocne? Kropelki to sam błysk, zero zastanego.
    Istotny jest tu bardziej czas błysku niż czas migawki. Sabinka ma krótkie czasy, lampy studyjnie niestety nie. Dlatego faktycznie podchodząc do tematu kropelek trzeba pracowac na sabinkach (czas obojetny - może być 1/200), albo na studyjnych ale wtedy tak jak wyczułes - w FP.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #27

    Domyślnie

    A czy ktoś używa tego w praktyce i działa?

    Ja spodziewam się, że klatka nie będzie równomiernie naświetlona, bo błysk się przecież w czasie zmienia, najpierw narasta, potem powoli se maleje, to nie światło ciągłe... No i spróbowałem, pierwsze testy potwierdziły że ekspozycja w różnych miejscach kadru jest różna, czas 1/4000. Jest lipa, mimo że czas szybki a lampy wolne. Są jakieś "złote" ustawienia?

  8. #28
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez azaz44 Zobacz posta
    A czy ktoś używa tego w praktyce i działa?

    Ja spodziewam się, że klatka nie będzie równomiernie naświetlona, bo błysk się przecież w czasie zmienia, najpierw narasta, potem powoli se maleje, to nie światło ciągłe... No i spróbowałem, pierwsze testy potwierdziły że ekspozycja w różnych miejscach kadru jest różna, czas 1/4000. Jest lipa, mimo że czas szybki a lampy wolne. Są jakieś "złote" ustawienia?
    Dziwne. Podaj więcej szczegółów. http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=204548&page=4

  9. #29

    Domyślnie

    Wyzwalanie SB700, lampa elinchrom d-lite 4 rx, czas 1/4000 i taka sama scena, która w miarę skracania czasu w jednym miejscu coraz bardziej jaśniała. Wygląda na to, że trzeba w wolnej chwili zrobić testy na białym tle.

  10. #30
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Czyli przez fotocelę lampy studyjnej? Dawno się w ten sposób nie bawiłem.

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •