Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: kabury

  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie kabury

    Poszukuję kabury, takiej nieco większej.
    Fajna sie wydaje taka ThinkTank Digital Holster 20 v2.0 bo ma "zooma" ale ... ona nie ma możliwości mocowania na pasku (przy spodniach)???
    Choć faktycznie jest duża.
    Może zmieści mi się wszystko do Camrock V380, ale jak jest z jakościa wykonania tej kabury?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiem, czy moja wypowiedź do czegoś się przyda, aleja mmogę polecić Benro z40 (największą z rodziny).
    Jest naprawdę przyzwoicie wykonana, ma jakieś mocowanie na pasek.

    Jakościowo jest naprawdę porządna.

    Co do wielkości - mi d700 z gripem i założonym 80 - 200 wchodzi bez problemu.

    Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Ma taki wichajster:

    Nie wiem jak to będzie się trzymało zwykłego paska z obciążeniem, bo jest robione z myślą o ichszych pasach
    http://www.thinktankphoto.com/produc...ter-20-v2.aspx
    All Digital Holster bags can “Rotate or Lock” on Pro Speed Belt, Thin Skin Belt, Steroid Speed Belt, or other Think Tank bag with a Modular Rail
    D700 ¦ MB-D10 ¦ N24-70/2.8 ¦ N50/1.8G ¦ N85/1.8G ¦ YN560-III ¦ thinkTANK photo

  4. #4

    Domyślnie

    rzepy sa bardzo wytrzymale chodzilem z ich casami na zwyklym pasku -w srodku szkla typu 70-200 - spokojnie stabilnie daja rade

    Jacek jeszcze pytanie potrzebujesz kabury, czy systemu mocowania a la kabura - bo jesli to drugie to takie cos moze

    https://peakdesignltd.com/

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Nie wiem, czy moja wypowiedź do czegoś się przyda, aleja mmogę polecić Benro z40 (największą z rodziny).
    Również polecam kabury Benro, ja mam Z30 i spokojnie wchodzi D300/D600 z 70-200. Z40 jest jeszcze większa (na body z gripem).
    D600 S14 N28 N16-35 N50 T28-75 N70-210

  6. #6

    Domyślnie

    Od lat używam "kabur" Lowepro z serii Toploader (różnej wielkości) i szczerze jestem z nich zadowolony.
    -Są pojemne (do 75 wchodzi spokojnie D700 z 70-200 lub 24-70 z założonym tulipanem.
    -Ma pokrowiec przeciwdeszczowy
    i jeszcze pare atutów.
    Seria Toploader Pro jest odpinana na bok i ma dodatkową klamrę trzymającą klapę co jest bardzo przydatne w sytuacjach kiedy często musisz wyjmować aparat (nie nadwyrężasz zamków)
    Dla mnie ważnym i przydatnym elementem jest jeszcze dodawany w zestawie (przynajmniej w tych dużych "kaburach") "pajączek" (zestaw szelek który pozwala założyć toploadera na klatkę piersiową). W mieście malo przydatny ale na wyprawach wręcz niezastąpiony. Zwłaszcza w sytuacjach gdzie musisz dodatkowo zabrać plecak ze sprzętem biwakowym. Do tego jeszcze najbardziej potrzebne obiektywy na pasie i wszystko masz pod ręką... choć wyglądasz "bojowo"

    Cytat Zamieszczone przez kichu Zobacz posta
    Jacek jeszcze pytanie potrzebujesz kabury, czy systemu mocowania a la kabura - bo jesli to drugie to takie cos moze
    https://peakdesignltd.com/
    Bawiłem się kiedyś czymś podobnym i mnie to nie przekonało. Przy zastosowaniach terenowych (np. skały czy przedzieranie się przez jakieś zielsko)



    PS: mam wrażenie, że ten temat był już kilka razy wałkowany
    Ostatnio edytowane przez MatyaS ; 19-01-2013 o 02:17
    D700|D80|MB-D80|N24-70 f2.8|N50 f1.4|N18-70 f3.5-4.5|S10-20 f4-5.6|SB-900|...|

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Trochę przeceniliscie moje potrzeby
    Pisałem "duży" bo większość jakie widziałem na allego i w sklepach były na małe body, często z kitem.
    Ja chcę zmieścić D800 (bez gripa oczywiście) i z podpiętymi 70-300VR i na zmiane z 16-35/4VR.
    O Think Tanku 20 wspomniałem dlatego, że potem by mi sie mógł przydawać do 70-200/2.8, choć .. jak znam życie, to raczej już wtedy bym brał plecak.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2012
    Miasto
    Władysławowo
    Posty
    3

    Smile

    Może się podłącze żeby nie zakładać nowego tematu. Do której kabury Lowepro z serii Toploader wejdzie d90 z kitem 18 -105? 50, 55 czy większej? Nie mam możliwości przymierzyć i pewnie będę kupował na Allegro. Byłbym wdzięczny za podpowiedź...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja chcę zmieścić D800 (bez gripa oczywiście) i z podpiętymi 70-300VR

    jacek, przepraszam, że nie na temt, ale to rzadko spotykana kombinacja, choć oczywiście wiadomo, że 70-300 VR jest FX

    powiedz jak to się spisuje? daje radę? jesteś zadowolony?


    a żeby nie było zupełnie nie na temat to powieś oko na wyrobach tamraca

    nie mam kabury, ale mam dwa plecaki i torbę, oraz sporo doczepianych akcesoriów
    jakość wykonania jest bez zarzutu

    na amerykańskiej stronie tamraca jest tabelka jaki sprzęt w co wchodzi
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kux Zobacz posta
    jacek, przepraszam, że nie na temt, ale to rzadko spotykana kombinacja, choć oczywiście wiadomo, że 70-300 VR jest FX

    powiedz jak to się spisuje? daje radę? jesteś zadowolony?
    To jest kombinacja turystyczna bo normalnie mam 70-200VR i plecak Kata, ale chcę coś mniejszego, lżejszego i z dłuższym tele. 70-300 daje radę jako tako, nie można tylko na niego nakręcać filtrów.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •