Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Problem z MF d7000 + nikkor 50mm 1.8

    Witam

    zauwazylem dzis problem z aparatem. Po podlaczeniu obiektywu 50mm w trybie AF wszytko jest ok i ustawia ostrosc. po przestawieniu wajchy w aparacie na mf srubokret w body caly czas sie kreci, a z obietywem nic sie nie dzieje i nie moge zrobic zdjecia na mf. wiecie co moze byc przyczyna? na innym body wszystko jest ok.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez goores Zobacz posta
    Witam

    zauwazylem dzis problem z aparatem. Po podlaczeniu obiektywu 50mm w trybie AF wszytko jest ok i ustawia ostrosc. po przestawieniu wajchy w aparacie na mf srubokret w body caly czas sie kreci, a z obietywem nic sie nie dzieje i nie moge zrobic zdjecia na mf. wiecie co moze byc przyczyna? na innym body wszystko jest ok.
    Coś nie tak z przełączaniem w body.

    Przełączenie wajchy powoduje cofnięcie śrubokręta, więc nic się nie będzie z obiektywem działo, ale wygląda, że aparat nie rozpoznaje wyłączenia AF.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    srubokret sie cofa, co jeszcze zauwazylem ze przy odpietym obiektywie aparat nie pokazuje bledu przyslony

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez goores Zobacz posta
    srubokret sie cofa, co jeszcze zauwazylem ze przy odpietym obiektywie aparat nie pokazuje bledu przyslony
    Błąd przesłony jest tylko przy podpiętych obiektywach z procesorem i ustawionym sterowaniem przesłoną z poziomu body.

    Po odpięciu nie ma błędu przesłony, bo jak, jeśli nie ma obiektywu lub jest taki który nie ma styków.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Błąd przesłony jest tylko przy podpiętych obiektywach z procesorem i ustawionym sterowaniem przesłoną z poziomu body.

    Po odpięciu nie ma błędu przesłony, bo jak, jeśli nie ma obiektywu lub jest taki który nie ma styków.
    W "sprawnym" body jesli odepne obietyw pojawia sie napis f0 z takim charakterystycznym trojkacikiem z boku. w tym problemowym d7000 bez obiektywu pokazuje f1.8

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Błąd przesłony jest tylko przy podpiętych obiektywach z procesorem i ustawionym sterowaniem przesłoną z poziomu body.

    Po odpięciu nie ma błędu przesłony, bo jak, jeśli nie ma obiektywu lub jest taki który nie ma styków.
    To ciekawe - mi po odpięciu obiektywu automatycznie pokazuje F-- lub F0 (w zalezności od korpusu). A sądzę, że o ten komunikat chodzi gooresowi.
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    To ciekawe - mi po odpięciu obiektywu automatycznie pokazuje F-- (a sądzę, że o ten komunikat chodzi gooresowi)
    Błąd przesłony to FEE...
    U mnie po odpięciu obiektywu przesłona zmienia się na "F1.8" - bo takie mam ustawione. Jak nie ma nic ustawione lub wybrane, to pojawia się F--.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Błąd przesłony to FEE...
    U mnie po odpięciu obiektywu przesłona zmienia się na "F1.8" - bo takie mam ustawione. Jak nie ma nic ustawione lub wybrane, to pojawia się F--.
    Ok, FEE to błąd przesłony, ale przeczytaj to co było w nawiasie. Że gooresowi chodzi o ten komunikat F0 (dla jego aparatu). W jego przypadku nie ma F0 tylko F1.8 i o to się pytał.
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  9. #9

    Domyślnie

    ok

    wiec jakies pomysly i rozwiazania odnosnie MF??

  10. #10

    Domyślnie

    Jeśłi po przełączeniu na MF, body dalej próbuje kręcić, to znaczy, że styki przy przełączniku nie działają. Ale powinno dać się kręcić obiektywem bez oporu, bo sprzęgło się cofa. Tego jasno nie napisałeś. Po ustawieniu ostrości, powinna się zapalić zielona lampka i zdjęcie da się zrobić.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •