Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47
  1. #1

    Domyślnie Mam okazje wymienic D50 na 2 inne modele

    siemka

    nie dawno nabylem D50 prawie nowka nie cale 1000 fotek i zakupilem od razu okazyjnie szkielka z ebay tez prawie nowki przed swietami
    stalke N35 mm DX
    N18-105 VR
    N55-200 VR

    i teraz jak wiadomo ludzie w prezentach dostali nowe aparaciki inni kase i mam dylemat
    kolezanka z pracy che sprzedac swoj
    D80 9000 zdjec jak nowka zadnych rys w pudelku jako samo Body za 230 Euro
    kolega natomiast tez wymienil i chce opchnac
    D5000 1700 fotek jak nowka i ma jeszcze 12 miesiecy gwarancji Body za 240 Euro

    a na mojego D50 ma ochote moj brat i daje mi za niego 130 Euro jako Body

    mam teraz ciezki orzech do zgryzienia co tu zrobic

    jesli chodzi o kase to mam akurat wolne 100 eu zeby sie przesiasc ale na co ???
    tu lezy problem

    prosze nie pisac ze D90 bo to juz wydatek 400 eu albo ponad w dobrym stanie
    a wydalem kase na szkielka i wcale bym nie zmienial gdyby nie wspomniane okazje

    jesli chodzi o D80 to boje sie troche tego Err i kosztow naprawy w DE to bylo by jakies 200 eu jak wyczytalem na forach

    ten D5000 to fajny taki przyjemny do reki tak mi sie wydaje

    a co na to spece nikoniarze co by zrobili ??

    mam tydzien czasu jak sie nie zdecyduje to pojda pod mlotek

  2. #2

    Domyślnie

    Nikon D5000 kupuj bo dużo nowszy od D80 czy twojego D50 ,
    skoro na gwarancji jeszcze to nie ma się co zastanawiać .

  3. #3

    Domyślnie

    D5000 ma nowszą matryce ale jak dla mnie w porównaniu z D80 to zabawka.
    D80 ma górny wyświetlacz lepszą ergonomie i śrubokręt w body.
    Oczywiście ma nowsza i lepszą matryce ale po roku znudzi Ci się i będziesz chciał czegoś więcej i będziesz żałował, że nie kupiłeś D80.
    Jeśli zależy Ci na fotografii to bierz D80 a jeśli tylko na pstrykaniu fotek do albumu D5000.
    D300 + MB-D10 + N35 1.8G + 85 1.8G + Sb-900

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Desperados Zobacz posta
    D5000 ma nowszą matryce ale jak dla mnie w porównaniu z D80 to zabawka.
    D80 ma górny wyświetlacz lepszą ergonomie i śrubokręt w body.
    Oczywiście ma nowsza i lepszą matryce ale po roku znudzi Ci się i będziesz chciał czegoś więcej i będziesz żałował, że nie kupiłeś D80.
    Jeśli zależy Ci na fotografii to bierz D80 a jeśli tylko na pstrykaniu fotek do albumu D5000.
    Amen

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Desperados Zobacz posta
    D5000 ma nowszą matryce ale jak dla mnie w porównaniu z D80 to zabawka.
    D80 ma górny wyświetlacz lepszą ergonomie i śrubokręt w body.
    Oczywiście ma nowsza i lepszą matryce ale po roku znudzi Ci się i będziesz chciał czegoś więcej i będziesz żałował, że nie kupiłeś D80.
    Jeśli zależy Ci na fotografii to bierz D80 a jeśli tylko na pstrykaniu fotek do albumu D5000.
    Kolega ma rację.
    Bierz D80
    www.michalbilko.pl - fotografia tatrzańska

  6. #6

    Domyślnie

    Dokładnie, rok temu stałem przed wyborem pomiędzy D90, a D5100. Wybrałem D90 i nie żałuję. Ergonomia, silnik i wyświetlacz biorą górę nad matrycą. Pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    bierz d80 nie bedziesz zawiedziony
    brak czasu przedkłada się na moje możliwości:/

  8. #8

    Domyślnie

    jesli chodzi o kwestie srubokreta to mam wszystkie szkielka z silnikiem

    niby na forach pisza ze miedzy D80 a D90 widac roznice a ten D5000 to okrojony z gornego Lcd D90

    w D80 martwi mnie ten wspomniany blad ERR i jego naprawa jesli padnie a czytalem na forum ze z forum tego poszlo dosc duzo sztuk do naprawy

    ja jestem amatorem pstrykam rodzinnie i moje glowne hobby czyli budowanie i przerabianie harleyow

    (lubie robic taki album od kupna do efektu koncowego czyli calkowitej przerobki jak OCC na Discovery )

    tez sprzedaje na ebay hobbystycznie czesci ktore pozostaja mi po przerobce to dobrze miec dobre fotki co by towar dobrze sie sprzedal jak ladnie wyglada na zdjeciu

    obrobka zdjec nie wchodzi w rachube nie mam na to czasu dlatego tez wczesniej po czytaniu forum wybralem D50 bo jak pisaliscie robi fajne jpg prosto z puszki

    wcale bym sie nie napalal i nie wymienial bo za kase 120 eu jak kupilem D50 to kozak cenowy/jakosciowy dla amatora
    a lubie kupic tanio ale zeby np obudowa byla jak nowa (takie skarzenie hobbystyczne )

  9. #9

    Domyślnie

    Jak masz 100eu, to dokup jeszcze jakąś lamę. Zmieniając D50 na D5000 zyskasz trochę na jakości obrazka i stracisz wiele na ergonomii, przechodząc na D80 zyskasz trochę na wizjerze, ergonomia taka sama, obrazek w JPG ciut gorszy, a jak jesteś amatorem, to pewnie i RAW'ów nie ruszasz więc zysk nie będzie przez Ciebie zauważalny. Zakupisz lampę, to będziesz miał komplet na ciężkie warunki oświetleniowe - zysk zauważalny.

    ps. W D5000 bym się nie pchał.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andi74 Zobacz posta
    w D80 martwi mnie ten wspomniany blad ERR i jego naprawa jesli padnie a czytalem na forum ze z forum tego poszlo dosc duzo sztuk do naprawy
    W Polsce koszt dożywotniego zlikwidowania tego błędu wynosi mniej niż 50E (jest o tym u nas wątek). Mam D80 już po ERR i jestem bardzo zadowolony z tej puszki.

    Z drugiej strony jestem bliżej opinii, że jeśli nie musisz wydawać pieniędzy to może nie warto. Piszesz, że zaczynasz, nakupiłeś już dużo szkieł. Możesz szybko zauważyć, że te szkła akurat są Ci niepotrzebne. może warto porobić zdjęcia. Nawet bym tej dodatkowej lampy nie kupował na razie (kolejna rzecz do nauki).

    Jeśli zależy Ci naprawdę na czymś lepszym to tylko D80 z tej listy. Ale porób zdjęcia Może wpadniesz w szaleństwo i sukcesy i za rok staniesz przed wyborem D300 czy D7000
    D80 + Sigma 17-70/2.8-4.5 + SB-700 | http://www.flickr.com/photos/anghan/

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •