Szukaj
wydaje się, ze starales sie jakoś zaaranzować te zdjecia i to jest plus. 3-ka jest juz prawie udana, bo kompozycja jest wesoła.
Natomiast minusy to przede wszystkim nieładne, ostre światło, brak jakiś bardziej artystycznych zabiegów kompozycyjnych (np wykorzystanie głębi ostrości), brak jakiejś weselszej obróbki - zdjęcia sa szare, kolory mało wyraziste.
I'm not always right, but I'm never wrong...
Musisz próbować dalejPierwsze zdjęcie - ostrość nie tam gdzie trzeba - powinna być na bliższym oku. Wziąłeś sobie do serca uwagę o kolorystyce ale chyba nie o to chodziło żeby ustawić w aparacie vivid zamiast standard
Osoba która pisała o kolorystyce miała na myśli chyba coś innego....O kompozycji i kadrach się nie wypowiem bo w zasadzie ten temat na tych zdjęciach nie istnieje...Córka jest urocza, rób Jej zdjęcia bo czas szybko płynie, natomiast żeby je pokazywać na forum fotograficznym to chyba za wcześnie. Chyba nie widzisz że pod względem fotograficznym są po prostu bardzo słabe...jak się nie zniechęcisz to za powiedzmy 2-3 lata zdasz sobie sprawę dlaczego tak napisałem... Aha sam robię niewiele lepsze
![]()
Coś chyba przez ten czas o kompozycji poczytałeś, kadry jakieś takie jakby na złotym podzialeDwójka fajna.. Ostatnie dziwnie skadrowane.
dwójka z trzeciego podejścia już jest całkiem fajna, trochę ostrość kiepska na tych zdjęciach.
Kadr, kompozycja - pracuj, a ważne też jest tło - to co w tle - przypadkowe to na wojnie, tu - raczej powinno być przemyślane i wyselekcjonowane, dlaczego kawałek firanki, dlaczego jakieś dachy samochodów, bloki ? szukaj czystych strzałów bez śmieci w kadrze. (te łańcuchy huśtawki - fatalne)
Dzięki za cenne uwagi.Osobiście też mi ta 2ka najbardziej pasuje walcze właśnie z tą kompozycją a nie jest to łatwe zwłaszcza w domu gdy robi się zdjęcia tak w biegu bo dziecko bardzo żywiołowe i nie ustoi kilka sekund w jednym miejscu już nie mówię że tam gdzie ja bym wolał.Wiem ,że tak czy siak to ja naciskam spust migawki więc to moja zasługa że wychodzi jak wychodzi.Nie wspomne już na brak dobrego światła w mieszkaniu
Tu mam jeszcze jedno które uważam za stosunkowo dobre jak na obiektyw którym było robione
D5100 / S17-50 F2.8 /Metz52
Czyżby BF?
| D600 | T28-75 | N70-300VR | SY14 | N50/1.8 | N85/1.8 | T135/2.8 | Metz 58 AF-1 | Nissin Di 622 | .....
[email protected]
Skontaktuj się z nami